TJ Spartak Vlasim
18
Pro

Tak jsem to bráchovi pokazil

Lukáš Filip

Pátý ročník Čertovských šachů proběhl v Domě armády v Táboře. Využili jsme pozvání ŠACHklubu Tábor. Utvořili jsme dvě dvojice a přesunuli se v neděli odpoledne 6. 12. 2009 do Tábora. Turnaj řídil pan Jaroslav Odehnal a pomáhal mu pan Vladimír Doležal.

Jednu dvojici tvořil Vojta Filip se mnou. Ve druhé hráli Tomáš Filip a Daniel Ždych. V hrací místnosti jsme se potkali ještě s dalšími „Vlašimáky“, otcem a synem Helebrandovými. Před zahájením se vehnali do sálu čerti s Mikulášem a andělem a pěkně vystrašili některé malé šachisty (docela trapný). Z perníku byly i hlavní ceny, to můžete vidět na fotkách.

Čerti

Čerti a pravděpodobně jeden ze zlobivých šachistů… Foto: M. Filipová

Nezapřeme, že jsme s Vojtou chtěli uhrát pěkný výsledek. Po turnaji mohu napsat, že na Tábor mám smůlu. Můj první turnaj byl o Bambiriádě v roce 2008 a odvezl jsem si „bramborovou“ medaili. Hrál jsem stále na předních deskách, ale poslední zápas rozhodl, že na lepší než 4. příčku nedosáhnu.

První zápas jsme hráli s Vlachovými, já vyhrál, Vojta jen remizoval, měl jsem na bráchu vztek (chtěl jsem mu dát přes hubu, protože partii nedotáhl k vítězství). Ale kdybych věděl, co na mě v dalších kolech čeká, tak bych raději mlčel.  

Druhé kolo s dvojicí Šourek, Dolanský jsme remizovali. A nyní začala série mých proher.

Dvořáčka z Tábora jsem ve třetím kole neporazil, to Vojta jen kroutil očima, co na šachovnici dělám za kraviny. Přesto jsme byli po třetím kole na 5. místě s 5 body.

Čtvrté kolo Žilavý a Sovadina z Tábora, no a já zase prohrál. To už Vojta nadával. Měli jsme sice 6 bodů a posunuli se na 4. místo, ale nepřejte si slyšet, jak Vojta řádil!!!

A páté kolo dopadlo úplně stejně, to proti nám zasedli Rýc a Knotek. Udrželi jsme sice 4. místo, na to ještě našich 7 bodů stačilo.

V šestém kole hrál Vojta s Novákem, kterého ještě nikdy neporazil, ale tentokrát ano. Já hrál s Ladou Doležalovou a také jsem konečně vyhrál.

Nyní nám bylo jasné, že do posledního zápasu nám los přidělí Pavlíčka s Krčilem z Humpolce, kteří od třetího kola byli v čele turnaje. Vojta se dostal do pěšcové koncovky a prohrál. Ani já svoji koncovku nezvládl, a tak nás nakonec tato pořážka odsunula až na 7. příčku!

Ve dvojici Tomáš Filip a Daniel Ždych byl úspěšnější Dan. Tomášovi se nedařilo, byl docela otrávený, chytil se až ve čtvrtém kole, ale hned v pátém kluci hráli s Helebrandovými a oba prohráli, v šestém zase oba vyhráli a v posledním bodoval jen Tomáš, ale na konci 15. místo bylo dobrým úspěchem, protože se stále pohybovali kolem místa dvacátého. Asi v polovině turnaje vyhlásil pan Odehnal, že mimořádnou cenu dostane ta dvojice, která se umístí na patnáctém místě, a to se naší druhé dvojici podařilo.

Musím se zmínit i o Helebrandových, ti se stále pohybovali mezi 8. – 13. místem a v závěru jim remíza se Šourkem a Dolanským a výhra s dvanáctými Šustrovými vynesla 6. místo.

Helebrandovi

Z dvojic Spartaku Vlašim se překvapivě nejlépe umístili Peter a František Helebrandovi (vpravo). Foto: M. Filipová

Naše výsledky nic moc, určitě jsme měli na víc, hlavně já mohu upřímně napsat, že jsem to bráchovi pokazil! Sorry!!!

(Převzato ze stránek ŠK Pravonín)

Výsledky turnaje

Fotky z turnaje

9 reakcí na “Tak jsem to bráchovi pokazil”

 1. 1
  Tom píše:

  Lukáši a Vojto, při turnaji dvojic či družstev by jste se měli vzájemně podporovat /a to zejména když se nedaří/ a ne si vzájemně nadávat. Takovýto přístup vám rozhodně k dobrým výsledkům nepomůže. :-(

  Jinak gratulace Helebrandovým, pěkný výsledek!

 2. 2
  Maťa píše:

  Jo, co se dvojic týče, není nad Davida Zváru. Ten mi ve Zbraslavi 2008 nenadával (ani mi nechtěl dát přes hubu) ani poté, co jsem dostal mat od Bohdana Trčky :-) .

  Jinak včera se cestou z Týnce v autě vedla zajímavá debata o tom, s kým byl v roce 1999 Tomáš Vojta ve dvojici na turnaji „Chodský čakan“ v Domažlicích. Turnaj byl součástí sportovního víceboje a já žil v přesvědčení, že hrál Tom s bráchou. Pavel ale tvrdí, že s bráchou nehrál ve dvojici nikdy a nikde a že v Domažlicích tehdy vůbec nebyl. Uvede to někdo na pravou míru? Že zbývající naše dvojice hrály ve složení Pecháček/Matějovský a Krischke/Houdek, to vím jistě, ohledně elitního týmu mě ale Brambo svou rozhodností celkem nahlodal… :-)

 3. 3
  Honza S. píše:

  že by s Honzou Kořínkem? :-)

 4. 4
  prcekdavid píše:

  Maťa: To je pravda,že jsem ti nenadával ani ti nechtěl dát přes hubu,ale další rok jsem to raději hrál s Honzou Fialou.

 5. 5
  Maťa píše:

  To je pravda – a dobře jsi udělal. Zatímco já jsem plynule navázal na mizerné výkony (akorát ta prohra s Bohdym chyběla) a pro změnu to kazil Vítkovi, tebe Fiala dotáhl až téměř k vítězným vavřínům! :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Jinak uvidíme, jestli se Vojta Filip nechá inspirovat a příští rok se na Čertovských dvojicích objeví tým Fiala/V.Filip :-) .

 7. 7
  Tom píše:

  Maťa: co se týče Chodského čakanu není nic lehčího než, že se podívám do své kroniky. Hrál se 15.5.1999 švýcarem na 17 kol.

  Pořadí:
  1.Svatoš, Schula

  6.Vojta T. /13,5b./ , Vojta P, /10,5/

  Pavel má tedy dost krátkou paměť. Hold už taky kluk není nejmladší :-D Dále tu mám poznamenáno, že Pechy uhrál 7b, Matěj 7,5b. , Árný 6b a Dan 8b. Na víceboji s námi ještě byli Karel s Bendou ti ale šachy nehráli. V kronice mám i spoustu dalších zajímavostí, např. že jsme za víkend vypili 135 piv :-) nebo, že jsme si udělali výlet na Čerchov /1042 m.n.m./.

 8. 8
  Maťa píše:

  Já to věděl! Mně bude Pavlík něco vyprávět … prý že v Domažlicích nikdy nebyl! :-) Pamatuju si i pěkný výlet na Čerchov (bohužel se zavřenou rozhlednou) i na to, že nejvíc z těch 135 piv padlo v hospodě při sledování finále MS v hokeji Česko-Finsko – naši tehdy získali zlato.

 9. 9
  Patrik P. píše:

  Včera jsme se já s Nelou zúčastnili turnaje čertovských dvojic a obsadili druhé místo s 10,5 body.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist