TJ Spartak Vlasim
17
Pro

Struhařovský masakr motorovou pilou

Emil Macků

V posledním letošním zápase jsme zavítali do tradičně nejpříjemnější hrací místnosti v regionu – hospůdky na struhařovském fotbalovém hřišti. Přijeli jsme v nejsilnější možné sestavě, tedy i s Tomášem Vojtou na první a se mnou na poslední šachovnici. Naopak domácím několik hráčů chybělo – na posledních třech šachovnicích činil rozdíl ELO bodů v průměru 500. Poprvé se v sestavě objevil Honza Stoklasa a domácí, jako by to tušili, vytáhli na něj svůj tajný trumf – muže nevelkého vzrůstu, zato obrovského jména – legendárního Zdeňka Zimovčáka!

Hrací místnost
Útulná hrací místnost

Pojďme ale k zápasu – skoro všechny partie začaly nezvykle bojovně, zakousli jsme se do soupeře jako lvi, dokonce i Ondra Matějovský si vzal k srdci moje připomínky, hned v zahájení obětoval pěšce, a když jsem prošel okolo, zdálo se mi, že v očích měl krev.  :-)  V pekelném zápalu boje mi vše hodně splývalo, myslím, že první zvítězil Robin Hrdina, který si v zahájení uzobl zdravého pěšce, přestál soupeřovy hrozby, a nakonec sám udeřil. Další body přibyly až po tuhém boji – na první šachovnici v souboji dvou tradičně útočných hráčů počítal Tomáš Vojta dál a nedal Filipu Noskovi šanci. Ondra Mejzlík ve zdánlivě zablokované pozici udolal Karola Grečného a vítězství bylo na dosah. Pavel Vojta se dohodl na remíze, a když Ondra Matějovský zúročil poziční převahu v bod, bylo to 4,5:0,5 a šlo už jen o skóre. Honza Stoklasa začal velmi ofenzivně, ale dlouho se proti tuhé zimovčí obraně nemohl prosadit, až po téměř čtyřech hodinách po řadě pěkných kombinací přidal pátou výhru. V tu dobu většina našeho mančaftu odjela hrát bowling do okresního města a zanechala pouze mě a Vláďu Horáka pracovat na výsledku.

Ondra Mejzlík
Ondra Mejzlík versus Struhařov

Vláďa černými držel celou partii v pohodě rovnováhu, ve finále přešel do koncovky stejnopolných střelců, ve které zúročil své bohaté zkušenosti a šediny ke studiové výhře. Naopak moje partie se tvářila od začátku poměrně kuriózně, v zahájení jsme se soupeřem po oboustranných ztrátách temp dospěli do teoretické pozice, ve které jsme ale pokračovali neteoreticky. Ze zahájení jsem bílými rozhodně nic moc nevytěžil, nestál-li jsem dokonce hůře, proto jsem se při přechodu do koncovky (na střední hru jsme jaksi zapomněli :-) ) musel uchýlit ke lsti – přišla série několika rychlých krátkých šablonovitých tahů zašmrdlaných ve vlastním táboře, z nichž jeden v sobě skrýval zákeřnost – prostor pro drtivý dlouhý úder, který soupeře ošidil o kvalitu! Za tu byl ovšem pěšec, a já jsem stál před dilematem, zdali se hrnout do útoku, nebo hermelínózně vyměnit dámy a pokusit se uplatnit malou materiální převahu. Po dlouhém rozmýšlení jsem zvolil opatrnou variantu, soupeř mi to ale blokádou pozice vůbec neusnadňoval, prorazit se mi povedlo až po třetí limonádě, dvou čajích, jedněch buřtech na pivě (pochvala manželce pana hostinského) a krabici perníku od babičky. Po zhruba čtyřech a půl hodinách hry dokončila dílo zkázy závěrečná oběť věže a houževnatému soupeři nezbylo než složit zbraně.


Emil a jeho vraždící nástroj :-)

Výsledek 7,5:0,5 je pro domácí hodně drsný, avšak pro nás naprosto zasloužený. Zaručuje přezimování na prvním místě tabulky, nicméně hned v dalším kole nás čeká silný Rakovník, kde je potřeba tyto parametry potvrdit. Hurá na ně.

Sokol Struhařov   TRW autoel. Vlašim
Nosek Filip 2029 0 1 2374 Vojta Tomáš
Grečný Karol 2008 0 1 2206 Mejzlík Ondřej
Tomíšek Petr 1936 ½ ½ 2159 Vojta Pavel
Berg Antonín 1890 0 1 2056 Matějovský Ondřej
Borůvka Radim 1913 0 1 2077 Horák Vladimír
Zimovčák Zdeněk 1609 0 1 2140 Stoklasa Jan
Jordán Petr 1467 0 1 1859 Hrdina Robin
Skála Radim 1501 0 1 2020 Macků Emil
  ½ :

Tabulka po 5. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. TRW autoel. Vlašim 5 0 0 15 28 32.5
2. Pyrit Příbram 4 1 0 13 19 25.5
3. Rakovník 4 0 1 12 18 25.0
4. Kralupy n.Vltavou A 3 2 0 11 19 24.5
5. Biomedica Říčany B 3 0 2 9 19 24.0
6. JAWA Brodce 3 0 2 9 16 22.0
7. Caissa Úholičky 2 0 3 6 13 20.5
8. Biomedica Říčany C 1 1 3 4 9 15.0
9. Sokol Hostivice 1 0 4 3 11 15.0
10. Sokol Struhařov 1 0 4 3 8 14.0
11. ŠK Kladno B 1 0 4 3 6 14.0
12. Kralupy n.Vltavou B 0 0 5 0 3 8.0

Zpravodaj s kompletními výsledky 5. kola

Partie k přehrání

23 reakcí na “Struhařovský masakr motorovou pilou”

 1. 1
  Tom píše:

  Emile, kam ty na ty hlášky chodíš? :-D U Matěje jsem tedy ještě krev v očích neviděl a že už ho nějaký ten pátek znám. :-)

  Ještě bych upřenil ke své partii, že jsem nijak dál nepočítal /počítat ostatně moc neumím .-) /, ale soupeř to hrál spíš pozičně špatně.

 2. 2
  Maťa píše:

  Pěkný nadpis, nicméně mně ten zápas jako masakr nepřipadal. Domácí na většině desek rozehráli utkání dobře, ale nakonec rozhodly jejich chyby. Například já jsem na doporučení kapitána (vedli jsme 3:0 a má pozice nic moc) nabízel remízu, soupeř odmítl, a zároveň sebral jedovatého pěšce, načež se jeho pozice rozpadla… Jinak se mi líbí tradiční Emilovo sebevědomí, jak jinými slovy napsal, že je silnější než Honza Šťastný :-) .

 3. 3
  Honza Šťastný píše:

  …no taky jsem se skoro urazil, pri poznamce o „nejsilnejsi mozne sestave“:-)..Puvodne jsem to bral tak, ze „svatecni“ hraci se nepocitaji, pak jsme si ale vsiml, ze poprve hral i Stoklic a ten se do „nejsilnejsi mozne sestavy“ vesel…Tak nevim, nevim, asi mi to Emil bude muset trochu lip vysvetlit, jak to myslel:-))..Jinak ten nadpis je vybornej:-)..jsem si tak predstavil Emila trimajiciho v ruce tu řvoucí motorovku a smejiciho se silenym smichem:-)..

 4. 4
  Honza Šťastný píše:

  ..mimochodem, uz pilne promazavam retez na Rakovnik, beda jim:-)!

 5. 5
  Honza Šťastný píše:

  …no, koukal jsem na ty partie a pravdou jest, ze souperi nekolikrat opravdu ochotne a vydatne pomohli:-)..A na tu Matovu partii jsem koukal jako vejr, sel do soupere fakt hlava nehlava, na ztraty nehledme, hlavne VPRED!!

 6. 6
  Vláďa píše:

  Emile, hezkej článek, moc jsem se pobavil. Za odměnu tě zahrnu do připravovaných diagramů :-) .

 7. 7
  plukovník píše:

  Ba Ba

 8. 8
  Tom píše:

  Ještě zbývá dodat, že příjemnou neděli jsme zakončili na bowlingu v Benešově a dařilo se nám skoro jak v šachách! :-D Pavel hodil 149, Ondra Mejzlík 141, já 139 atd. /to atd. teda už bylo o dost slabší :-) /.

 9. 9
  Maťa píše:

  Emil se bowlingu nezúčastnil, protože chvátal do Týnce na simultánku s IM Hausnerem. Jak to dopadlo, Emile?

 10. 10
  Emil píše:

  Bylo to dost zajímavé, Hausner to měl hodně složité – nebyl zrovna klid na hru. Výsledky jsou trochu rozpačité, já jsem např. jako papírově nejsilnější dostal nakládačku, ale většina hráčů kolem 1600-1700 ho zařízla. Během dvou dnů hodím nějaký článeček

 11. 11
  Honza S. píše:

  Ahoj,
  tomu říkám veselá šachová žurnalistika, vtipné! Emil by měl začít psát i pro Chessbase.com, věřím že by i nudnou velmistrovskou remízu dokázal vtipně okomentovat.
  Jinak si myslím že to byl typický zápas kde nakonec favoritům všechno vyjde do puntíku, domácí si možná už za tu skvělou hrací místnost zasloužili uhrát o nějaký ten bodík víc.

 12. 12
  Honza S. píše:

  To Honza Šťastný: Myslím že Stanice by měl zablokovat přístupy na náš web pro Rakovník a okolí, aby byl soupeř překvapenej výslednou sestavou. Ale ten Hausner, to bude bomba ;-)

 13. 13
  Honza Šťastný píše:

  …no myslim, ze pokud nejsou uplne pitomy, tak ze je napadne, ze se asi chystam hrat v tech klicovych zapasech, to jest proti nim v prvni rade (i kdyz vzhledem k vyvoji se ted zda byt jeste dulezitejsi zapas proti Pribrami):-)!

 14. 14
  Tom píše:

  Oni klíčové zápasy v novém roce budou prakticky všechny, poněvadž Příbram už těžko něco ztrátí. Takže si v následujích 5 zápasech můžem dovolit maximálně jednu prohru, aby to v posledním kole bylo zajímavý :-D A až na Hostivice, které patří k těm slabším týmům, to budou samé těžké zápasy.

 15. 15
  Jaromír S. píše:

  Jak už několikrát na těchto stránkách zmínil Jirka Mejzlík, tato sezona je výjimečná a tudíž i velmi zajímavá. Pořadí po 5. kole v KPA: 1. Vlašim, 2. Příbram a v KPB 1. Bakov, 2. Poděbrady. Nalosované dvojice na poslední 11. kolo: Vlašim – Příbram a Bakov – Poděbrady!

 16. 16
  Honza S. píše:

  Honza Štastný: :-) zpravodajská činnost a matení soupeře je základem moderního boje.
  Zaslechl jsem zaručené zprávy že naše posílená lednová sestava bude na prvních deskách vypadat takto:

  1. Garri Kasparov
  2. Tomáš Vojta
  3. Emil Macků
  4. Alexandra Kosteniuk

 17. 17
  Emil píše:

  Může být, já jsem Garrikovi slíbil, že ho pustím před sebe.
  :-)

 18. 18
  Tom píše:

  Do článku byla doplněna tajná fotografie pořízená skrytou kamerou těsně po zápase! :-D

 19. 19
  Maťa píše:

  :-) Tak to tam Emil po našem odjezdu pěkně řádil! A ty jeho oběti na čele se Zimovčákem nikdo nevyfotil?

 20. 20
  Honza S. píše:

  :-) zdánlivě spořádaný šachista, ve skutečnosti nebezpečný psychopat

 21. 21
  Emil píše:

  Jenom reakce na Honzův komentář č. 3

 22. 22
  Vláďa píše:

  Tak to je teda hustá fotka, ještě štěstí, že Emil hrál na druhém konci místnosti a seděl jsem hned u venkovních dveří. :-)

 23. 23
  Tom píše:

  Sice tenhle článek absolutně nemá se šachy nic společné, ale přesto mi to nedá sem ten odkaz dát: :-D

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/198859-texasan-zmasakroval-manzelku-motorovou-pilou.html

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist