TJ Spartak Vlasim
26
Úno

Struhařov B – Vlašim C 0:5

Za mrazivého nedělního dopoledne pokračovala regionální soutěž svým již devátým kolem. Tentokrát byl naším soupeřem Struhařov, kam jsme se vydali v doposud nejsilnější letošní sestavě. Což sice nebyl původní záměr, ale jinou se složit nepodařilo. Papírové předpoklady se brzy projevily i na šachovnicích, již po čtyřiceti minutách získává náš první bod Kryštof Křížek.

Kurel – Křížek po 12.Je2?

Kryštof nezaváhal a partie pokračovala 12…Sxh3 13.gxh3 Dxf3 14.Jg3 Další přehlédnutí, ale tady už je to stejně jedno Dxg3+ 15. Kh1 Dxh3+ 16. Kg1 Jf4 a bílý vzdal, vedeme 0:1.

Ve stejnou chvíli jsem na druhé desce získal čistou figuru navíc.

Vávra – Křišťan po 12.Sg4?

Následovalo Sxf6 13.Sxf6 Dxg4 a o pět tahů později ztratil černý dokonce druhou figuru. Sice se pak snažil vařit z vody až do třiatřicátého tahu, ale s tak velkým materiálním deficitem se hraje těžko.

Třetí bod přidal Jarda Pazdera. Jeho soupeř měl evidentně krvelačnou náladu ve snaze probít se k černému králi obětoval postupně téměř všechen materiál. Bohužel pro něj, k žádnému vážnějšímu ohrožení černého monarchy nedošlo a Jardovi tak k výhře stačilo sbírat obětované figury.

Na první šachovnici se hrála dračí varianta sicilské obrany a v nejvyrovnanější partii zápasu se domácí hráč držel proti Anežce až do koncovky. Tam už však měla naše hráčka navrch. Pravděpodobně by partii dotáhla do zdárného konce i normálním způsobem, soupeř jí ale úlohu ulehčil a nechal si dát jednotahový mat.

Jako poslední dohrávala Anna Zlámaná. I tady naše hráčka získala poměrně brzy materiální výhodu, oproti nám ostatním se však při její realizaci musela o něco více snažit.

Zlámaná – Novotný po 21.Sd5

Bílí střelci prohnali černou věž po trase a8-a7-b7-b6-e6, až ji konečně lapili. Po 21 …Vxe5 22. Sxe5  Jxe5 má bílá kvalitu za pěšce. Trpělivou hrou se Anně podařilo výhodu uplatnit a přidat náš závěrečný bod.

Vysokou výhrou se stále držíme na prvním místě, v závěsu jsou nicméně čtyři další družstva. Jeden z pronásledovatelů, konkrétně Postupice, nás přijede vyzvat hned v příštím kole.

I druhému našemu týmu se dařilo, když nejtěsnějším poměrem vyhrál na půdě Říčan H. Díky čtvrté výhře v řadě se Pravonín pomalu blíží ke středu tabulky.

Stránky věnované RS

(autor článku: Standa Vávra)

4 reakcí na “Struhařov B – Vlašim C 0:5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Vlašim C – Postupice 2,5:2,5

  1. Innemann František – Blažek Ladislav 1/2
  2. Pazdera Jaroslav – Sysel Jan 0:1 (na mobil)
  3. Zlámaná Anna – Hanuš Zdeněk 1:0
  4. Křížek Kryštof – Jiřík Petr 1:0
  5. Hrabě Ondřej – Peter Karel 0:1

 2. 2
  Anonym píše:

  Nevadí, my vás potěšíme. Skalice B – vyhrála v Týnci 3 : 2
  Bolek

 3. 3
  Maťa píše:

  Strašně se to vepředu řeže :-) . Co Skalice C – Pravonín?

 4. 4
  Vlada píše:

  Pravonin prohrál 1,5-3,5 :-(

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist