TJ Spartak Vlasim
01
Pro

Střípky z archivu – Vlašimský víceboj 1999

V jednom z jarních vzpomínkových článků jste si mohli přečíst o našich účastech na sportovních vícebojích v Rakovníku (těch jsme se mezi lety 1993-2005 zúčastnili celkem 12x) a inspirováni touto pěknou akcí jsme se podobnou rozhodli uspořádat i ve Vlašimi. Povedlo se to celkem 3x, a to v letech 1997-1999.  Mám podrobné výsledky všech tří ročníků, tak toto vzpomínání rozdělím na dvě části, myslím, že si to (z pohledu našeho oddílu) tato výjimečná akce zaslouží. A začnu rokem 1999.    

Víceboj se konal v areálu Středního odborného učiliště strojního, kde pracoval táta, a pomohl mi tak s dohodnutím sportovišť (sám pak prodával v občerstvení :-) ). Oproti předchozím dvěma ročníkům jsme k fotbalu, šachům a stolnímu tenisu přidali čtvrtou disciplínu, a to nohejbal. Pozvána byla družstva Příbrami, Sedlčan, Říčan“A“ a „B“, které doplnily dva domácí týmy.

Sestava Vlašimi“A“: Lukáš Vonderka, Daniel Houdek, Pavel Vojta, Arnold Krischke, František Innemann, Tomáš Vojta

Sestava Vlašimi“B“: Tomáš Hašek, Honza Stoklasa, Stanislav Moudrý, Honza Kořínek, Ondra Matějovský, Honza Bašta

Přesný systém turnaje je zřejmý z pozvánky a rozlosování, které se nějakou shodou náhod dochovaly (zaujala mě ta namachrovaná poslední věta v pozvánce :-) ):

Říka se, že výsledky u takovýchto akcí nejsou důležité, to je ale samozřejmě blbost. :-) Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se to nepodařilo a putovního rytíře + láhev šampusu za 1. místo nám vyfoukly Říčany. Nutno konstatoval, že zaslouženě, ve finále nám nedaly šanci (a to i proto, že před finále nás opustil brácha, který pro nás nepochopitelně odešel na nějakou jinou akci). Atmosféru turnaje podrobně shrnuje článek, který jsem před 21 lety napsal pro regionální časopis Gambit:

Perfektní akci podpořilo i krásné počasí, které celý den panovalo.  Když se takhle prohrabuji starými výsledky a připomínám si, jak pěkné věci jsme dokázali vymyslet a pro ostatní zorganizovat, když nám bylo +-20 let, tak si neodpustím poznámku, že tohle mi v našem oddíle u dnešní mladé generace docela chybí.

(autor článku: Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Střípky z archivu – Vlašimský víceboj 1999”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě dám pod tento článek kvízovou otázku o pivo pro autora nejrychlejší správné odpovědi. Co zakřičel z branky František Innemann na svého spoluhráče Lukáše Vonderku, když viděl, že ve sprintérském souboji nestačí na pana Doležala?

 2. 2
  HonzaS píše:

  Byval jsem pravidelnym posluchacem historek vlasimskeho kronikare Mata-Kosmy ale priznavam se ze tohle nevim!
  Tipnu si „jses pomalej!“

 3. 3
  Tom píše:

  Já myslím, že to bylo něco ve smyslu: Je o 100 let starší a stejně tě předběhne. :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Asi ti to uznám, správnou myšlenku to má. Doslova zaznělo: „Jak tě může předběhnout??? Vždyť je o 50 let starší než ty!“ Schválně jsem se teď podíval, že skutečný věkový rozdíl mezi Lukášem a panem Doležalem je 31 let, v době turnaje bylo Lukášovi 19.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist