TJ Spartak Vlasim
06
Pro

Střípky z archivu – Vlašimský trojboj 1997, 1998

Máme tu prosinec a vládní opatření nadále ničí malé sporty a vůbec amatérské sportování. Občas má člověk pocit, že kdyby politici a všelijací pisálkové covid neměli, tak by si ho snad museli vymyslet, aby měli čím lidi děsit (v  minulých letech nás strašili migranty, suchem a teroristy, teď mají covid a bude zajímavé sledovat, s čím přijdou v roce příštím. :-) ). Omlouvám se za tento nešachový a cynický úvod, ale tyto dvě skupiny (politici a novináři) mě poslední dobou štvou víc jak obvykle.

Šachové soutěže se stále nerozběhly, a tak se pokusím pokračovat ve Střípkách z archivu. Tím dalším se vrátím k prvním dvěma ročníkům Vlašimského víceboje (o tom třetím a posledním jste si mohli přečíst v článku předchozím), které se nám povedlo uspořádat v letech 1997 a 1998. Úplně na začátku byla myšlenka pokusit se domluvit sportovní přátelský zápas mezi Vlašimí a Říčany. Od tohoto záměru (už ani nevím proč) jsme ale upustili a pozvali i další družstva (Vršovice, Sedlčany a Chotýšany). Hrálo se v areálu Středního odborného učiliště strojního a do víceboje jsme zařadili fotbal, stolní tenis a bleskovku (ve 3. ročníku pak přibyl ještě nohejbal).  Ve všech sportech se týmy utkaly každý s každým, a jak to 15. 6. 1997 dopadlo, si můžete prohlédnout z mých tehdejších poznámek:

Ve víceboji celkem jasně kralovat tým Vršovic v čele s Jardou Voříškem. Nám nevyšel hlavně fotbal (skóre 2:10 hovoří za vše :-) ) a skončili jsme na 3. místě. Kdo všechno se sportovního klání v roce 1997 zúčastnil, se můžete dozvědět v mém článku pro regionální časopis Gambit:

O rok později (konkrétně 7. 6. 1998) se zúčastnila 4 družstva (kromě domácího týmu, Sedlčany a Říčany“A“ a „B“). a moc nechybělo a víceboj jsme vyhráli (nakonec chyběl jediný bod):

Povedlo se nám vyhrát fotbal a blicku a jen ve stolním tenise jsme byli druzí. V poznámkách mě zaujalo, že jsem ve zmiňovaných vícebojích hned 3x porazil v blickách Radka Doležala mladšího (což trochu snižuje mou celkovou negativní bilanci vzájemných zápasů). :-) Do Gambitu jsem napsal hodně podobný článek jako o rok dříve.

V textu je zmiňována putovní cena, kterou byl plechový blanický rytíř (tehdy ho vyráběl táta s učni na SOUS). Dva orezlé exempláře se mi povedlo o víkendu najít na chalupě: :-)

Vlašimské víceboje byly hezké akce na ukončení sezony a moc rád na ně vzpomínám.  

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Střípky z archivu – Vlašimský trojboj 1997, 1998”

 1. 1
  Maťa píše:

  Otázka pro pamětníky. Tuším, že v prvním ročníku došlo při fotbale k velmi ostré srážce mezi brankářem a dotírajícím útočníkem (s následnou slovní výměnou názorů, jak to bývá). Kdo si jako první vzpomene na oba aktéry, má u mě pivo :-) .

 2. 2
  Petr H. píše:

  Doležal R. st. versus Boštík V. :-)

 3. 3
  Petr H. píše:

  Jinak děkuji Tomášovi za všechny vzpomínkové články. Mnohdy jsem byl i přímým účastníkem …

 4. 4
  Anonym píše:

  Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem se V. Boštíkem střetl také :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Petr (2): Správně – máš u mě pivo. Třeba až zase někdy přijedu do Sedlčan do filmáče :-) . Zároveň podepisuji i tvůj komentář číslo 3.

  Ad 4: Počítám, že komentář napsal pan Innemann. Pokud budu oslovovat někoho jiného, tak se omlouvám :-) . Myslím, že je to dost možné, a pokud se tak stalo, pak to bylo v roce 1999, kdy jste za Vlašim A chytal (viz Tomášův první článek). Vláďa Boštík šel do toho naplno a jeho zarputilost byla příkladná, byl to takový dotěrný útočník, taková brankáře neustále otravující vosa – hráč, kterého chce mít každý v týmu, ale málokdo proti němu chce hrát, občas to totiž bolí :-) . Ale rozhodně nehrál Vláďa zákeřně, jen prostě nic nevypustil. Shodou okolností jsem ho na jaře v Sedlčanech viděl a krátce jsme spolu pokecali. Škoda, že se už šachům nevěnuje, nicméně stopu zanechal výraznou, ať už jako hráč (mj. dlouholetá jednička Sedlčan), nebo třeba jako táborový vedoucí v Arneštovicích, Takoníně a Růžené.

 6. 6
  Jarda Voříšek píše:

  Už u prvního článku o Vlašimském trojboji jsem si nemohl vzpomenout, ve kterém roce jsem se účastnil. Díky za toto historické připomenutí. Moje vzpomínky jsou poměrně chabé, v týdnu před akcí jsem hrál turnaj ve vršovické sokolovně a tamní šef všeho Petr Král se se mnou dal do řeči asi nějak takto: „Ahoj … šachisti jsou strašně líní … nikdo nechce hrát (šachy) … a sportovat už vůbec ne … umíš kopnout do míče? … tak si vezmi pálku na pingpong a o víkendu jedeš do Vlašimi!“ Tak to jen na dokreslení, kdo byl a vždy bude v čele šachových Vršovic :) Na společnou akci jsme pak mnohokrát s vršovickými vzpomínali, když jsme se na šachách potkali. Detaily o víceboji jsem ale časem zapomněl, dokonce mě překvapilo, že jsme to tehdy vyhráli :) Je obdivuhodné, kolik podrobností včetně rvaček máte v historických archivech.

 7. 7
  Maťa píše:

  Děkuju Jardovi za vzpomínky. Ani nevím, jak se na ten víceboj Vršovice tenkrát dostaly. Nejspíš nějak přes Arnolda Krischkeho, který tam kdysi hrával.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist