TJ Spartak Vlasim
27
Čvc

Střípky z archivu – třetí třetina roku 2002

Závěrečné vzpomínání na rok 2002 připomene 7 rapidů a blicek, kterých jsme se zúčastnili od září do prosince. Třeba se rádi podíváte na vůbec první naši účast na turnaji v Jánkách nebo na nezvyklý výlet do Klopot. Tentokrát nemám žádné články od jiných autorů a budu tak muset spoléhat výhradně na své poznámky.

Na úvod si můžete prohlédnout náš elo žebříček k 15. září 2002.

O týden později se hrál na „půdě“ bývalého DDM náš tehdy tradiční oddílový přebor v rapidu (7 kol, 2×20 min). Sešlo se nás 18 a zpestřením byla účast kamarádů ze Sedlčan a sázavského Jardy Daneše. Pobavila mě poznámka, že turnaj řídil Jirka Mejzlík počítačem – holt tehdy to ještě taková samozřejmost nebyla. :-)

Začátkem října jsme společně s Tomášem Haškem a Lukášem Vonderkou vyrazili na turnaj dvojic do Klopot (já jsem hrál s Honzou Šťastným). Hrálo se v chatové oblasti, kam sotva vedla silnice, a vůbec nevím, co nás to tehdy napadlo jezdit takovou dálku (je to u Ústí nad Orlicí). :-)   Byl to ale velmi pěkný a silný turnaj. Mně se na první desce povedlo při průměru soupeřů takřka 2200 uhrát 7 z 9 (Honza přidal 6,5b.), ale na vítězství to nestačilo.

Na konci měsíce jsme se společně s Karlem Blahoutem zúčastnili podzimních Jánek. Jestli se nepletu, tak se v roce 2002 turnaj O pohár penzionu Protěž hrál poprvé a byla to průkopnická výprava Vlašimáků do tohoto krkonošského městečka, ze které se v dalších letech stala pěkná tradice. :-)   Tehdy jsme v pátek vyrazili autobusem už ve 4.30 hodin a ještě před večerními koly stihli vyběhnout na Černou horu. Před 19 lety se hrál jen rapid (na 13 kol) a blicka (na 10 kol) a v součtu obou disciplín se mi povedlo vyhrát o 4,5 bodu. Pro zajímavost seznam mých soupeřů, třeba vás pobaví, kdo tehdy do Jánek přijel (není to o mnoho jiné než teď :-) ).  Vyhrabal jsem i dvě fotografie – na první je rozesmátý Karel a na druhé já při vyhlášení.

Druhou listopadovou sobotu jsme si Tomášem Haškem udělali výlet do Českých Budějovic na 10. ročník Memoriálu Fr. Černíka. Tomášovi se v blicáku moc nevedlo a skončil 37. ze 44 hráčů. Žádná tragédie to ale nebyla, turnaj byl totiž hrozně silný (díky výborným cenám), což je vidět i z pořadí:

Na závěr se podíváme hned na 3 vánoční blicáky. Ten první se hrál 3 dny před Štědrým dnem v Sendražicích. V 15kolovém turnaji si velmi dobře vedl Honza Bašta, výsledky ostatních Vlašimáků si můžete prohlédnout níže:

Náš Vánoční turnaj se potřetí uskutečnil v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech a bez zajímavosti není, že potřetí přijelo 36 hráčů. Finále“A“ bylo i velmi dobře obsazeno (což je vidět z tabulky) a postupem do něj se blýskl František Innemann.  Že býval dobrým blicařem, potvrdil i Honza Bašta a pěkně zahrál i táta.

Tři dni před Silvestrem pak velká vlašimská výprava (10 lidí) vyrazila na 22. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka do Týnce. Zde zaujme nevídaný počet partií, které hráči tehdy odehráli. Díky velkým základním i finálovým skupinám se hrálo celkem 29 (!!!) partií a domů jsme tak dorazili až v 18 hodin. Ve svých poznámkách mě pak pobavila věta: „Exot Víšků příšerně smrděl, je čím dál tím horší.“ Kdo si na tohoto člověka pamatuje, tak ví, o čem mluvím. :-)

Příště uděláme zase krok zpět a podíváme se na výsledky prvního roku třetího tisíciletí.

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – třetí třetina roku 2002”

  1. 1
    Maťa píše:

    Na toho šíleně dlouhého Boříka si pamatuju – turnaje tohoto typu běžně končívají kolem 15. hodiny, ale tady to trvalo až do půl šesté. Myslím, že kromě početných základních a finálových skupin byla i hodně dlouhá prezentace, kde poněkud zdržovala přítomnost zmiňovaného Pavla Víška. Ten nejprve složitě skládal startovné (ve dvoukorunách a korunách), a když se mu to podařilo, tak pro změnu proti jeho účasti někteří hráči protestovali – nejhlasitěji Peter Baran, který vykřikoval, že v případě Pavlova startu odstoupí z turnaje (což posléze nedodržel). Pořadatelé pak zvolili poněkud netradiční řešení, a to takové, že Pavel Víšek hrál své partie mimo hrací místnost na chodbě naproti venkovním dveřím, odkud profukoval chladný prosincový vzduch. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist