TJ Spartak Vlasim
08
Led

Střípky z archivu – sezona 1996/97 – díl II

Druhý díl mého povídání o sezoně 1996/1997 se bude věnovat pouze jedinému utkání, a to proti Chotěboři. Ne, že by to tehdy v 8. kole divize byl nějaký úžasný souboj, na který by se i po mnoha letech vzpomínalo, ba naopak, byl to v našem podání dost bídný zápas. Tyto řádky si zaslouží díky něčemu jinému než kvůli šachovým výkonům.

Tehdy nás napadlo po vzoru fotbalových či hokejových zápasů vytvořit program, který by se před utkáním rozdal hráčům a přítomným divákům. :-) Níže si ho můžete prohlédnout, myslím, že se nám povedl. Najdete v něm rozbor předchozích zápasů, profily hráčů, soupisky, anketu a zajímavosti z oddílu.

Soupeře jsme programem nijak neohromili, letmo si ho prohlédli a odložili asi stejně, jako to dělají fotbaloví fandové, když ho dostanou při vstupu na stadion. :-) To ale nijak nevadilo, důležitější bylo, že jsme se při „výrobě“ programu výborně bavili a je to po letech i hezká památka. Dobré je dodat, že anketa v programu je smyšlená. Takoví cvoci jsme nebyli, abychom se před obchoďákem ptali lidí, co říkají na to, že šachisté útočí na postup do 2. ligy. :-)

A jak dopadlo samotné utkání? Slabého soupeře, který přijel bez 4 nejlepších hráčů a navíc v 7 lidech, jsme horko těžko udolali 4,5:3,5. V mých záznamech mě pobavila poznámka, že mizerně hraje Maťa (z posledních zápasů 0,5 z 5) a že si koleduje o vystřídání Honzou Kořínkem. :-) Důležité ale bylo, že jsme v čele divize udrželi náskok 2 bodů a mohli tak dále snít sen o prvním postupu Vlašimi do 2. ligy.

Konec druhého dílu … pokračování příště. :-)

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – sezona 1996/97 – díl II”

  1. 1
    Anonym píše:

    Nejlepší je to: „Jestli bude ve Vlašimi další liga? Ale to víte, že jo.“ To mě dostalo :-D

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist