TJ Spartak Vlasim
03
Dub

Střípky z archivu – rok 1998 díl 6

Vzpomínání na 25 let staré akce zakončíme výsledky několika rapidů a blicek z konce roku. Připomenout si můžete cenné vítězství na blicáku v Českých Budějovicích, překvapivého vítěze oddílového přeboru v rapidu anebo třeba pěkné výsledky na Táborské věži.

Jako první se podíváme do Peček, kde se v půlce září hrál 42. ročník Memoriálu Jaroslava Zadiny. Sešla se zde početná a kvalitní konkurence. 70 hráčů bylo rozděleno do 5 skupin po 14 lidech a do finále postupovali pouze 2. Tedy už jen probojovat se do finále“A“ nebylo nic snadného (průměr áčka pak byl 2243 !!!).

Další 2 zástupci našeho oddílu skončili ve finále“C“ (26. Krischke) a „E“ (48. Innemann). V mých poznámkách mě pobavila věta, že z Peček jsem vzal autem brodeckého Jirku Feierfeila, se kterým jsem pak v blicání pokračoval ve Vlašimi. Byli jsme tehdy holt nadšenci. :-)

Další blicky, které jsem se zúčastnil, byl 6. ročník Memoriálu Františka Černíka. Do Českých Budějovic jsem vyrazil vlakem sám a udělal jsem dobře. Ve švýcaru jsem uhrál 14,5 bodu ze 17 a výborně obsazený turnaj (1. cena 2 500 Kč, což tehdy byly solidní peníze) se mi podařilo vyhrát!

Sláva mi nejspíše stoupla do hlavy a o týden později jsem v prvním kole oddílového přeboru v rapidu prohrál s 11letým Vaškem Gergelitsem. :-) Oddílák byl tehdy vůbec samé překvapení, například na dalším z favoritů Arnoldu Krischkem si pošmákl Jirka Mejzlík. :-)   Překvapivým vítězem se stal 13letý Vojtěch Mejzlík, druhý byl Maťa.


Vojta Mejzlík se svým bratrem na Zaječicích v roce 1998

23 hráčů Vlašimi se zúčastnilo našeho vánočního turnaje, který tradičně pořádáme 26. prosince. V roce 1998 malovali sál sokolovny, a tak blicka proběhla o patro výše v hospodě. Přijelo hodně lidí (celkem 62,) a tak to bylo organizačně dost náročné, ale jakžtakž jsme to zvládli. Tehdejší článek v časopise Gambit + finálová tabulka z mých poznámek:


Pavel Vojta skončil na 8. místě (foto z listopadu 1998).

20 bleskovek bylo málo Arnoldu Krischkemu, a tak si raději zajel ve stejný den do Mostu na 99kolový maratón. Zisk 79,5 bodu mu stačil na pěkné 7. místo.

Poslední akcí, které jsme se v roce 1998 zúčastnili, byla Táborská věž. A vedli jsme si velmi dobře. V turnaji dospělých jsme s Maťou mezi 103 účastníky obsadili 3. a 7. příčku! Mezi dětmi pak naše naděje vyhrály hned 3 kategorie. Za zmínku stojí zejména 1. místo malého Honzíka Kořínka. Více v článku Petra Procházky:


Honza Kořínek se synem (Zaječice 1998)

Dalším článkem se posuneme zase o kousek zpět a podíváme se, co přinesl rok 1997.

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist