TJ Spartak Vlasim
18
Led

Střípky z archivu – rok 1998 díl 5

Předposlední díl historických článků o roce 1998 připomene výborné výsledky vlašimské mládeže na MČR v rapidu a nebo mé vítězství na Openu Jeseník před Robertem Cvekem.  Podíváme se i na tábor v Jablonné, kterého se zúčastnil malý Viktor Láznička. 

A právě dětským táborem (předchůdcem dnešní Růžené) začneme. Zpestřením byla účast dětí z Polska, které skončily v šachovém turnaji na 1. a 3. místě. Druhý byl Ondra Mejzlík a čtvrtý Viktor Láznička. V bleskovce pak skončil před Viktorem i Vašek Gergelits.   

O turnaji v Jeseníku, kterého jsme se v letech 1996-2002 zúčastnili celkem 7x, jsem již před nějakou dobou napsal samostatný článek.  V časopise Gambit jsem ale objevil příspěvek Ondry Matějovského i s komentovanou partií s Robertem Cvekem, který jsem tehdy neměl k dispozici. Tak tady je (v roce 1998 to pro mě byl životní výsledek a 1. cena 10 000 Kč byla tehdy opravdu pěkná):

Doma s pohárem pro vítěze.

Člen našeho oddílu Arnold Krischke si zahrál turnaj v Plzni. Jak se mu vedlo, si můžete níže připomenout:

4 hráči Vlašimi se dokázali dostat do nejlepší dvacítky v kategorii do 12 let na MČR v rapidu. Navíc Vojta Mejzlík přidal 7. místo v kategorii do 14 let. To byl skvělý výkon, který předvedli kluci před 25 lety v Břeclavi.

Podívat se můžete na ela hráčů Vlašimi k 1. 9. 1998:


František Innemann při zápase 2. ligy na podzim 1998.

A na závěr si můžete přečíst o úspěšné bleskovce v Kladně i s křížovou finálovou tabulkou:

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – rok 1998 díl 5”

  1. 1
    Maťa píše:

    Desetiletý Viktor Láznička na táboře v Jablonné nepochybně prokazoval svůj talent (byl tam pak ještě o rok později), ale asi bych netipoval, že to dotáhne až na elo nad 2700, které si držel v letech 2011 a 2012. On sám říkal, že k talentu svého času přidal obrovské množství práce. Pro zajímavost jsem se podíval, kam se dostali ti dva Poláci na předních místech (pamatuju si, že oba hráli velmi dobře), a nic moc: Dominik Jezierski nejspíš šachů nechal, Bartosz Lubicki je na FIDE aktivní, ale elo „jen“ 2064 (maximum 2142).

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist