TJ Spartak Vlasim
17
Pro

Střípky z archivu – rok 1998 díl 4

Další, v pořadí již čtvrtý, díl vzpomínání na rok 1998 bude spravedlivě rozdělen na dětské a dospělácké turnaje. Mrkneme se na Šachové Zaječice, kde měla Vlašim zahraniční posilu anebo si můžete přehrát remízovou partii Honzy Stoklasy s velmistrem Zbyňkem Hráčkem.

Začněme ale Mistrovstvím České republiky družstev do 12 let, které se hrálo v půlce června v Ústí nad Labem. Tým Vlašimi zde podal výborný výkon a jen špatné skóre ho připravilo o medaili (bohužel ani nikdy později se pak medaili Vlašimi vybojovat nepodařilo, nejblíže byla v roce 2014 v Brně). Zaujalo mě, že se tehdy hrával exhibiční zápas Čechy – Morava, docela zajímavý nápad, škoda, že se od něj upustilo.

Na začátku prázdnin si tehdy velmi aktivní hráč našeho oddílu Arnold Krischke zahrál Pražský open.

V Zaječicích u Chrudimi se vlašimský tým chtěl pokusit v oblíbeném turnaji mládeže o umístění v první desítce a pomoct mu k tomu měla dokonce slovenské reprezentantka. Bohužel se to těsně nepovedlo, ale i tak bylo 11. místo pěkným umístěním.

Zajímavé rozloučení s regionálním šachem napsal Honza Stoklasa (úplné rozloučení to ale nebylo, Honza zůstává našim členem dodnes :-) ) a přidal k tomu zamyšlení nad jednou bujarou blickou a komentovanou partii s velmistrem Hráčkem, kterou sehrál po internetu (což tehdy nebyla věc tak obvyklá jako dnes :-) ).

Jednu slovenskou reprezentantku měl náš tým v Zaječicích, s další si zahrál Arnold Krischke na turnaji v Dunajské Stredě. Závěr partie si můžete prohlédnout v článku s názvem „Vydováděná dáma“.

A v závěru trocha povzdechnutí. Kde jsou ty časy, kdy se ve Vlašimi hrávaly žákovské přebory (v současnosti již několik let žádný kroužek pro děti v našem městě není … ).

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist