TJ Spartak Vlasim
15
Zář

Střípky z archivu – rok 1998 díl 1

V roce 1998 vycházel druhým rokem regionální časopis Gambit a tak lze činnost našeho oddílu před 24 lety zrekonstruovat velmi podrobně. Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o několika různých akcích (mimo jiné říjnové bleskovce v Chotýšanech, Openu Náchod, sportovních vícebojích v Rakovníku a ve Vlašimi atd.), mám k dispozici ještě tolik materiálu, že vzpomínání na rok 1998 mohu rozdělit na 6 dílů. V tom prvním se podíváme na mládežnické soutěže v sezoně 1997/1998 (o soutěžích družstev dospělých jste si již mohli přečíst dříve, pro připomenutí odkazy – Vlašim A , Vlašim BCD).

V sezoně 1997/1998 si vlašimské družstvo poprvé zahrálo Českou ligu mladšího dorostu (dnešní název 1. liga mládeže). Tým v sestavě 1. Mejzlík V. 2. Mejzlík O., 3. Doktorová. 4. Vykouk, 5. Bašta, 6. Staněk obsadil sestupové 10. místo, ale díky tomu, že se do dalšího ročníku některá družstva nepřihlásila, tak se v soutěži udrželi. Dařilo se zejména Honzovi Baštovi, který uhrál 8 bodů z 11 partií. Níže si můžete podívat na kompletní výsledky i s 2 partiemi a drobným hodnocením Ondry Matějovského:

Druhou soutěží, na kterou se podíváme, je dodnes populární Regionální žákovská liga. V sezoně 1997/1998 se hrála teprve potřetí a skládala se ze 7 turnajů (počítaly se 4 nejlepší výsledky). Suverénním vítězem se stal čerčanský Vašek Gergelits následovaný hned čtveřicí hráčů Vlašimi. 

Příště zavzpomínáme na akce, které jsme podnikli začátkem roku 1998 a připomeneme si i zajímavý spor Lukáše Vonderky v zápase Čerčany – Vlašim B. :-)

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist