TJ Spartak Vlasim
01
Zář

Střípky z archivu – rok 1997 díl 6

Vzpomínání na 26 let staré akce zakončíme výsledky několika rapidů a blicek z konce roku. Připomenout si můžete rekordní účast na našem Vánočním turnaji, která nebyla dodnes překonána. Potěší i pohled na výsledky blicáku v Týnci a Táborské věže.

Začněme ale turnajem ve vážných partiích, který se hrál v průběhu podzimních měsíců v Karlíně. Ziskem 6,5 z 9 v něm dělil pěkné 3. místo náš tehdejší hráč Arnold Krischke. Přehrát si můžete i dvě Arnoldovy partie:

Bývalý předseda našeho oddílu (do roku 1996) Honza Kořínek si zahrál rapid v Bučovicích. Jak se mu vedlo, si můžete připomenout z jeho článku pro časopis Gambit:


Honza Kořínek (úplně vpravo) při pozápasové oslavě historicky prvního postupu Vlašimi do 2. ligy (duben 1997). Dále odleva Míra Lalouček, Miroslav Vyhnal, Tomáš Vojta, Josef Měchura a Pavel Vojta

Pár dní před Vánoci se mi povedl blicák v Týnci. A dařilo se i bráchovi, který v 17. ročníku Memoriálu V. Boříka obsadil 6. místo. Pro zajímavost umístění dalších Vlašimáků: 19. Matějovský O., 40. Houdek D., 45. Kořínek J., 49. Lalouček M.

Kde jsou ty časy, kdy 12 dětí hrávalo ve Vlašimi na kroužku turnaj o zisk výkonnostní třídy. V současné době několik let není ve Vlašimi žádný dětský šachový kroužek …

69 hráčů (z toho neskutečných 25 Vlašimáků) si zahrálo 13. ročník našeho Vánočního turnaje. Tento účastnický rekord nebyl dosud překonán a těžko říct, zdali někdy bude. Málo vídané bylo i vítězství Jiřího Gregora o 2,5 bodu!

Jen den po naší bleskovce se hrává Táborská věž. Na přelomu století jsme do Tábora pravidelně jezdili a nejinak tomu bylo v roce 1997. V článku Tomáše Gergelitse si můžete připomenout třeba vítězství Ondry Vykouka v kategorii dětí chodících do 6 třídy.

Dalším článkem se posuneme zase o rok zpět a podíváme se, co přinesl rok 1996.

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – rok 1997 díl 6”

  1. 1
    Maťa píše:

    Jestli se nepletu, tak v Tomášových vzpomínkách často zmiňovaný Arnold Krischke ve čtvrtek oslavil 60. narozeniny. Tak všechno nejlepší, Arnolde!

  2. 2
    Arnold píše:

    Co jsem se oženil, z šachové aktivity jsem polevil.Ondrejovi potvrzují že jsem se skutečně dožil 60 let. Ondřejovi za přání děkuji. (psáno z mobilu z Euforie Nord z Rumunska)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist