TJ Spartak Vlasim
16
Srp

Střípky z archivu – rok 1997 díl 5

V předposledním vzpomínkovém článku, který se bude věnovat akcím v roce 1997, se podíváme na Mistrovství Čech do 20 let, které se konalo jen pár kilometrů od Vlašimi. Připomenu i úspěšné bleskovky v Českých Budějovicích a Pečkách anebo dobře obsazený oddílový přebor v rapidu.

Na úvod se můžete podívat na evidenci hráčů regionu Benešov k 1. 9. 1997. Najdete zde jména všech hráčů Vlašimi, kteří před čtvrt stoletím za náš oddíl hráli včetně jejich ela případně výkonnostních tříd.


Duben 1997 a vlašimské áčko i s fanoušky slaví historický první postup do 2. ligy. Odleva: Pavel Vykouk, Honza Stoklasa, Tomáš Vojta, Franta Innemann, Ondra Matějovský, Míra Lalouček, Pavel Vojta, Josef Měchura, Miroslav Vyhnal, Arnold Krischke

13. září jsme si společně s Maťou a Arnoldem udělali výlet na blicák do Peček. Třináctka pro mě nešťastná nebyla a dobře obsazený turnaj se mi povedlo vyhrát.

Stejné umístění jako v Pečkách se mi podařilo zopakovat i na blicáku v Českých Budějovicích. Ani zde to nebyl vůbec slabý turnaj (1. cena 2500 Kč, byla na rok 1997 opravdu vysoká). V tehdejším článku mě zaujala zmínka o anarchistech. :-)  

Mistrovství Čech dorostu a juniorů se hrálo na konci listopadu ve Lhotě Veselce u Postupic. Z Vlašimi to měl kousek Lukáš Vonderka, ale v turnaji díru do světa neudělal. Zaujalo mě, že už tehdy mistrovství pořádal Roman Burda (pod názvem Polofinále juniorů ho pořádá dodnes). :-)  

Poměrně překvapivým mistrem Čech se tehdy stal Jiří Schauer z Teplic. Já jsem si s ním zahrál o pár měsíců později (v sezoně 97/98, kdy jsem hostoval v 1. lize za Kolín) a vzhledem k tomu, jak partie probíhala, se dost nabízí ironická poznámka, že Mistrovství Čech do 20 let moc vysokou úroveň asi nemělo. :-)   Partie, kterou jsem tehdy okomentoval pro regionální časopis Gambit:

Na závěr jsem si nechal oddílový přebor v rapidu. Ten měl v roce 1997 velmi kvalitní obsazení, když se ho zúčastnili prakticky všichni nejsilnější hráči Vlašimi. Například druhá šachovnice našeho áčka Standa Pecháček uhrál pouhé 3 body ze 7 partií a skončil až ve druhé polovině výsledkové listiny.


Tomáš Vojta a zády k němu Honza Stoklasa (srpen 1997)

Příště se podíváme na akce v zimních měsících a zakončíme tím vzpomínání na rok 1997.

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist