TJ Spartak Vlasim
03
Srp

Střípky z archivu – rok 1997 díl 4

Čtvrtý díl vzpomínání na rok 1997 se bude věnovat letním akcím. Můžete si přečíst třeba o tom, jak hořký mok ovlivnil výsledek Honzy Stoklasy na MČech mužů, nebo jak se na dětském táboře vrhali vedoucí na gumovém laně z 56 metrů vysokého jeřábu.

Na úvod si můžete přehrát 2 partie Arnolda Krischkeho, které odehrál na turnaji v Košicích. Bez zajímavosti není, že náš hráč neznal své umístění. Dnes stačí kliknout v počítači na odkaz a výsledky vyběhnou se všemi podrobnostmi. O takovém servisu se šachistům v roce 1997 mohlo nechat jen zdát. Kdo si výsledky neopsal na místě, tak už se k nim často nedostal.

Před 26 lety se hrávala soutěž s názvem Mistrovství Čech mužů. Silného turnaje se zúčastnili Honza Stoklasa a Standa Pecháček (ten u nás v sezoně 97/98 hostoval a později pak jako už člen našeho oddílu byl oporou druholigového týmu). Jak si kluci vedli (a i o domluvené partii posledního kola) se dozvíte z článku Honzy:


Honza Stoklasa s doutníkem při oslavě historicky prvního postupu Vlašimi do 2. ligy (duben 1997). Vlevo Stanislav Vojta, vpravo František Innmenann.

Na letní dětský tábor v Růžené jezdí poslední roky kolem 80 dětí, vždy jich tak vysoký počet ale nebýval. V roce 1997 jich bylo v Jablonné pouhých 20 a z toho ještě 9 z Polska! O průběhu si můžete přečíst z reportáže Ondry Matějovského (tehdy ještě hlavní vedoucí nebýval :-) ). Pro zajímavost doplním ještě dvě věci, které v článku nenajedete: tradiční fotbalový zápas vedoucí–děti skončil 7:0 a z 56 metrů vysokého jeřábu si tehdy skočili Petr Daubner, Pavel Vojta a Ondra Matějovský.

O táboře tehdy napsal i 11letý Honza Starec (dnes předseda Šachové školy Stamat).

Czech open v Pardubicích si v roce 1997 z našeho regionu zahráli vlašimský Arnold Krischke a brodecký Jiří Feierfeil. Jak si vedli, zjistíte níže:

A na závěr bleskovka v Kladně, které jsem se zúčastnil společně s bráchou, Maťou, Arnoldem a Honzou Stoklasou. 6. ročník Memoriálu Josefa Joukla se hrál 27. září a 46 hráčů bylo rozděleno do 4 skupin s tím, že do finále postupovali nejlepší 3. Já jsem byl v základní skupině s velmistrem Lechtýnským a mnohonásobným vítězem naší bleskovky Jirkou Gregorem, tedy už jen postoupit do finále“A“ nebyla žádná legrace. Zajímavé je, že pak ve finále jsme obsadili první 3 místa!

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Střípky z archivu – rok 1997 díl 4”

 1. 1
  Maťa píše:

  Zaujalo mě, jak Arnold píše u první partie, že má tu variantu z domácí dílny. Proti mně to občas soupeři hrají. :-)

  Jinak cesta na blicák do Kladna byla pro nás v roce 1997 velmi, ale opravdu velmi dobrodružná. Tomáše se to netýkalo, ale jeho bratr si jistě vzpomene. :-)

 2. 2
  Pavel Vojta píše:

  Maťo, jeho bratr si pamatuje velmi dobře :-D . Noční jízda se Srbičem, který měl čerstvě řidičák se ani zapomenout nedá :-D

 3. 3
  HonzaS píše:

  Ahoj kluci, to už jsem úplně vytěsnil ale historikové Tomáš a Maťa si pamatujou všechno :-) :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist