TJ Spartak Vlasim
27
Čvc

Střípky z archivu – rok 1997 díl 3

První účast kompletního vlašimského družstva (o rok dříve hrálo kombinované čerčansko-vlašimské) na Šachových Zaječicích a první postup do České ligy dorostu (dnes 1. ligy mládeže), to jsou historické milníky, které před 26 lety nastartovaly pozdější úžasné úspěchy vlašimské mládeže. Nejen o nich si můžete přečíst ve 3. díle vzpomínkového článku na rok 1997.

Oblastní přebor žákovských družstev se hrál 10. května v Pečkách a vlašimské družstvo v něm obsadilo 2. místo. To na postup nestačilo, ale vzhledem k tomu, že vítězný Kolín se účasti v České lize dorostu vzdal, mohla Vlašim slavit vůbec první postup do takto vysoké soutěže!

Náš tehdejší hráč Arnold Krischke vyrazil na turnaj do slovenské Dunajské Stredy. Příliš se mu nedařilo, přehrát si ale můžete jeho vítěznou partii s Milanem Ráchelou (dnes mezinárodním mistrem).

Oddílový přebor žáků vyhrál Vojta Mejzlík a Ondru Vykouka jistě potěší, že byl nejlepší v bleskovce:


Vlašimská omladina na jaře 1997. Na fotce poznávám Honzu Starce, Jirku Zváru, Ondru Staňka, sourozence Mejzlíkovy, Honzu Bejbla a Honzu Baštu.

O skvělé akci s názvem Rakovnický víceboj jsem již před časem napsal samostatný článek. Shrnul jsem v něm výsledky našich 12 účastí, ale věnoval jsem se hlavně těm, kdy jsme útočili na přední příčky. Roky 1994-1998 jsem odbyl jedinou větou s tím, že jsme skončili v propadlišti dějin. :-) Myslím ale, že v tomto přehledu nebude od věci si připomenout podrobnosti naší účasti v roce 1997. Do Rakovníka jsme totiž jezdili velmi rádi a pro mnohé byl Rakovnický víceboj vrcholem sezony. :-) Před 26 lety se konal 8. -10. května a zúčastnilo se ho 7 družstev. To naše (s názvem Blaničtí rytíři) ve složení: Dan Houdek, Karel Blahout, Míra Beneš, Pavel Vojta, Honza Stoklasa, Milan Srba a Tomáš Vojta. K tradičním disciplínám (fotbal, nohejbal, rapid, bleskovka) přibyl poprvé volejbal, což nám vůbec nevyhovovalo, protože ho od nás nikdo nehrál. Ve svých poznámkách k tomu mám větu, že jsme na hřišti působili místy trapně (Jablonec nám dal v jednom setu 15:0, Liberec 15:1 …). :-) Nějaké body jsme uhráli v šachách, kde jsme dost nesportovně předhodili na první šachovnici Karla Blahouta, který by výkonnostně patřil na šestou (Karel statečně bojoval a dokonce jednou vyhrál). Spali jsme tradičně na žíněnkách v sokolovně. Tady je podrobný přehled našich tehdejších výsledků, poslední jsme neskončili: :-)  

Na závěr se se podíváme na Šachové Zaječice. V roce 1997 si vlašimské družstvo pod vedením 21letého Ondry Matějovského zahrálo tuto soutěž vůbec poprvé. A jak si můžete níže přečíst, nevedlo si nijak špatně. Největší oporou byl současný ředitel Šachové školy Stamat Honza Starec (7,5 bodu z 9 partií).

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist