TJ Spartak Vlasim
15
Bře

Střípky z archivu – rok 1996 díl 3

Ve třetím díle vzpomínání na rok 1996 se mimo jiné podíváme na akce, které byly v průběhu času shledány zbytečnými a to Mistrovství Čech v bleskovce a v rapidu. V těchto letech jsme se takto silných turnajů běžně neúčastnili a zahrát si v nich, byl pro nás svátek.

Začnu ale něčím jiným. 20. dubna se hrál v Pečkách Oblastní přebor jednotlivců v rapidu a hráči Vlašimi zde dosáhli pěkných výsledků. Mně se povedlo turnaj vyhrát a čtvrtý skončil Arnold Krischke. Třetím do party byl Dan Houdek, který obsadil 22 příčku. V kronice Kutné Hory jsem objevil výsledky i s komentářem pana Stehlíka. Jen opravím, že se nehrálo na 7 kol, ale netradičně jen na šest tempem 2×30 minut.

Stejným tempem (tedy 2×30 minut) se hrálo i Mistrovství Čech v rapidu. To bylo dvoudenní a konalo se v Praze ve dnech 22.-23.6.  A bylo mimořádně silně obsazeno, například brácha byl s elem 2020 nasazen až jako 59 z 68 zúčastněných hráčů. A právě Pavel podal z naší malé výpravy nejlepší výkon. Oproti nasazení si polepšil o 37 pozic a ziskem 6 bodů (z 11 partií) obsadil výborné 22. místo. Já s Honzou Stoklasou jsme uhráli o půl bodů více a skončili na konci druhé desítky. Honza si tehdy hodně cenil remízy s velmistrem Medunou.

Od rapidů přejděme k bleskovkám. Za účasti 32 hráčů se hrál v Neveklově Regionální přebor. Květnové bleskovky se konaly v Neveklově mnoho let a tato byla možná vůbec nejsilnější ze všech. Vítězný V. Vodička měl elo 2263 a třetí Radek Doležal 2305. Umístění Vlašimáků si díky kronice Čerčan můžete níže prohlédnout (pěkné bylo 12. místo táty), já ještě doplním zbytek: 16. Jirka Prokop, 19. Dan Houdek (oba 7b.), 30. Honza Kořínek (4,5b.).

V září jsem si udělal výlet vlakem do Peček (málem jsem se tam tedy nedostal, protože na Hlaváku byla nahlášena bomba) na otevřené Mistrovství Čech v bleskovce. A to byla výkonnostně přeci jen trochu jiná liga. :-) Nehrál jsem úplně zle, ale závěrečných 1 ze 4 mě srazilo na 28. příčku (nasazen jsem byl jako 27). Celkem se zúčastnilo 94 hráčů.

O našich účastech na srpnových turnajích v Jeseníku jsem kdysi dávno napsal souhrnný článek, ale myslím, že nebude od věci si ještě jednou připomenout naší výpravu v roce 1996. Nejlépe k tomu poslouží článek Honzy Stoklasy, který byl uveřejněn v okresním týdeníku Jiskra:


Honza Stoklasa (zády v pruhovaném tričku) a Tomáš Vojta v Jeseníku (rok 1997)

A na závěr si můžete prohlédnout ela Vlašimáků k 1. 9. 1996

Příště zakončíme vzpomínání na rok 1996 pohledem na akce, které se uskutečnily na podzim a v zimě.

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 reakcí na “Střípky z archivu – rok 1996 díl 3”

 1. 1
  Tom píše:

  V článku je několikrát jako vítěz turnajů zmíněn Miloš Jirovský. Včera oslavil 50, tady je k tomuto výročí docela trefný medailonek od jeho bratra: :-)

  https://www.chess.cz/gm-milos-jirovsky-prestupuje-do-kategorie-50/

 2. 2
  Maťa píše:

  Třeba Brambor taky za dva roky něco napíše. :-)

 3. 3
  Lukas Vonderka píše:

  To je prakticky jistota… :bye: :good:

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Tvoje nadšení úplně nesdílím Luky :bye:

 5. 5
  Maťa píše:

  Já myslím, Pavlíku, že by ses mohl hecnout. :-) Tvé články mě vždy bavily. Například tento

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist