TJ Spartak Vlasim
26
Led

Střípky z archivu – rok 1996 díl 2

Ve svých předchozích článcích o roku 1996 jsem se věnoval vlašimskému áčku a počátku Maťova a mého snažení s dětským kroužkem. Teď se podíváme na další věci. Připomenout si můžete vítězství béčka v okresním přeboru anebo třeba náš výborný výkon na sportovním víceboji v Rakovníku.

Začněme elem k 1. březnu 1996 (elo tehdy v našem oddíle mělo jen pár hráčů):

Hezkého výsledku v sezoně 1995/1996 dosáhlo naše béčko, když vyhrálo Okresní přebor. Nejnižší soutěže se tehdy zúčastnilo 6 družstev, která spolu hrála systémem každý s každým (v 5 hráčích) a první 3 týmy tabulky si pak spolu znovu zahrály dvoukolově (již v 8 hráčích) o postup. Po základní části bylo naše béčko druhé za Chotýšany, ale vzhledem k tomu, že ve finále skončily prestižní zápasy 4:4 a 5:3 v náš prospěch, dostali jsme se o bod na první místo. Podrobnou tabulku si díky kronice Čerčan můžete prohlédnout níže:

Ve svých záznamech jsem objevil i statistiku, ze které je vidět tehdejší sestava Vlašimi B.

V sobotu 2. března se konala tehdy tradiční (byl to 10. ročník) bleskovka v Postupicích. I díky výborným cenám (1. místo 1500 Kč bylo tehdy hodně) se zde sešla velmi dobrá účast. Společně s Maťou jsme se dokázali probojovat do finálové skupiny “A“ a naše výsledky si můžete níže prohlédnout v tabulce. Z dalších hráčů Vlašimi skončil Míra Lalouček za 37. místě a pan Vyhnal na 47. Bez zajímavosti není, že Míťu Vyhnala jsme odchytli až ráno, když šel nakoupit (o turnaji nevěděl). :-)

Článek pořadatelů pro regionální tisk:

V devadesátých letech jsme velmi rádi jezdili na sportovní víceboj do Rakovníka. Spali jsme na zemi v sokolově ve spacáku a báječně se vyblbli při fotbale a nohejbale. O těchto akcích jsem před lety napsal samostatný článek, ale naší účast v roce 1996 jsem odbyl pár větičkami. Tak třeba se kolegové z družstva rádi podívají, kdo kolik uhrál bodů nebo kdo kolik vstřelil gólů. :-)


Žádné fotky z Rakovnického víceboje 1996 nemám, tak alespoň ta z roku 2001. Horní řada: Tomáš Vojta, Honza Soural, Karel Blahout, Tomáš Hašek, Honza Stoklasa. Spodní řada: Otta Gernert, Pavel Vojta a ležící Míra Beneš.

Na závěr jsem si nechal výsledky 7. ročníku rapidu v Sedlčanech. Hrálo se tehdy 13. dubna a třináctka pro nás šťastná nebyla, výsledky početné vlašimské výpravy byly nic moc. Pěkné bylo asi jen 7. místo bráchy. Díky Petru Havelkovi lze kompletní výsledky nalézt i na chess-results.

Pokračování vzpomínaní na rok 1996 někdy příště …

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist