TJ Spartak Vlasim
20
Lis

Střípky z archivu – říjnové blicky v Chotýšanech

Že již 20 let (poprvé v roce 2000, před tím se hrálo ve vlašimské sokolovně) pořádáme 26. prosince v Chotýšanech vánoční turnaj, ví v našem oddíle určitě každý. Že se ale pod taktovkou místního oddílu (ano v Chotýšanech býval dlouhé roky šachový klub) uskutečnily i dva blicáky v dřívějších letech, tak na to se rozpomene asi málokdo. Bylo to konkrétně 4. 10. 1997 a 3. 10. 1998.

Rok 1997

Tehdy do hostince Na Kopečku na blicku pořádanou předsedou chotýšanského oddílu Jirkou Prokopem dorazilo 24 hráčů (ráno tedy jen 23, Honza Stoklasa si přispal a přišel po 4. kole, což se pak odrazilo na jeho výsledku :-) ).  Turnaj byl takovým neoficiálním oddílovým přeborem Vlašimi, což je vidět z výsledků. Zajímavé jsou rozhovory (zejména s hostinským panem Řezníčkem :-) ), které tehdy pro časopis Gambit pořídil Tomáš Gergelits.

O tom, že to byla vydařená akce, svědčí fakt, že jsme v hostinci Na Kopečku zůstali až do večerních hodin a pak šli těch 10 km domů pěšky. :-)

Rok 1998

O rok později se na druhém ročníku sešlo 27 hráčů a byl silnější než předchozí. Dost už připomínal náš vánoční turnaj, a to i tím, že si zahrálo hned 14 Vlašimáků. Ze zajímavostí mi utkvěl v paměti vysoký počet kol – zablicali jsme si tehdy celkem 26x (základní a finálové skupiny po 14 lidech).  Zapomenout se nedá ani na tradiční tatarky a hořčice, které Jirka Prokop sehnal do cenového fondu od f. Boneco. :-)  

 

Druhým ročníkem skončily tyto říjnové bleskovky v Chotýšanech, ale myslím, že jsme na ně o dva roky později docela úspěšně navázali naším vánočním turnajem. Snad současné šílenství okolo covidu brzy skončí a zase budeme moci vyrazit Na Kopeček na oblíbený smažák, je stejně dobrý jako před 23 lety. :-)  

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist