TJ Spartak Vlasim
17
Čvn

Střípky z archivu – první třetina roku 2002

Po vsuvce s Extraligou dorostu se vrátím k tradičnímu formátu článků z poslední doby. Tentokrát se podíváme na výsledkový souhrn a nějaké ty zajímavosti v roce 2002. Sice počínaje tímto rokem už prakticky nic nelze nalézt v elektronické podobě, ale díky regionálnímu časopisu Gambit (vydávání bylo ukončeno v srpnu 2002) a mým poznámkám se informací zachovalo docela dost. Vzpomínání na 19 let staré události tedy opět rozdělím tentokrát hned na tři části.

Výsledky našeho áčka a béčka v sezoně 2001/2002 jste si již mohli prohlédnout v mých předchozích článcích, níže si můžete připomenout i účinkování céčka v Regionálním přeboru a déčka v Regionální soutěži. Dochovala se i jedna partie ze zápasu RP, kterou pan Doležal zveřejnil v Gambitu.

Prohlédnout si můžeme i takřka kompletní (chybí jen 2. kolo) výsledky Regionální žákovské ligy 01/02. Ta se tehdy hrála jen na 6 turnajů a překvapivým vítězem se stal říčanský Tomáš Már.

Rapid v Sedlčanech se hrál jako Regionální přebor dospělých a zúčastnilo se ho tehdy rekordních 84 hráčů. Výborně zahrál Ondra Mejzlík, který skončil na druhém místě. Velké výpravě Vlašimáků (celkem 11 hráčů) se ale celkově příliš nedařilo, o čemž se můžete přesvědčit na chess-results. Více o turnaji v článku Milana Šurnického:

Ve Frymburku u Lipenské přehrady proběhlo MČR mládeže. Mistrovství si můžete připomenout z pohledu Říčan v článku Jardy Říhy.  Z našich hráčů se ho zúčastnil v kategorii H16 Ondra Mejzlík, ale skončil až ve druhé polovině startovního pole.

Postupicích proběhl velmi dobře obsazený (průměr finále“A“ 2150 elo bodů!) Memoriál Petra Kunce.  Tradiční blicky se zúčastnilo hned 10 Vlašimáků a při pohledu na výsledky asi bude Maťa těžko vzpomínat, kdy byl tak blízko poslednímu místu (celkem hrálo 52 hráčů). :-)

 Příště budeme pokračovat letním turnaji v roce 2002.

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist