TJ Spartak Vlasim
16
Srp

Střípky z archivu – první třetina roku 2001

Vzpomínání na akce v prvním roce třetího tisíciletí jsem minule začal výsledky v soutěžích družstev, teď se podíváme na další turnaje. Tradičně vynechám ty, o kterých jsem se v průběhu posledního roku zmiňoval již v jiných článcích, i tak je ale o čem psát. Poslouží mi k tomu zejména fragmenty z regionálního časopisu Gambit, který tehdy vycházel.

Na výsledcích po 3. kole si můžete prohlédnout, kdo před 20 lety hrával Regionální žákovskou ligu. Na konci pak naleznete celkové pořadí a triumf Vlašimáků Vaška Gergelitse a Ondry Staňka (pořadí ještě jistil 4. místem Ondra Vykouk).

Začátkem března si sourozenci Mejzlíkovi zahráli v Rosicích Mistrovství České republiky mládeže, do bojů o přední příčky ale nezasáhli. Více v článku z pohledu Říčan:

Za účasti 55 hráčů proběhla v té době vyhlášená bleskovka v Postupicích.  Vyhlášena byla nejen kvůli dobrému obsazení, ale i kvůli tomu, že se točilo pivo zdarma. V poznámkách mě pobavila zmínka o tom, že tehdy pěnivý mok velmi chutnal Bohdanu Trčkovi. :-)   Zdarma napít se přijelo i 9 Vlašimáků, kteří v turnaji skončili takto: 19. Prokop J., 25. Bašta J., 27. Horák V., 30. Lalouček M., 31. Innemann F., 32. Vojta S., +- 40. Vykouk O. a Zvára J.  Více ve 3 větách, které pan Sládek napsal pro Gambit, + má tabulka finále:

Vlašimský tým vyhrál Regionální přebor žákovských družstev, více ve výsledkovém přehledu, který zpracoval Maťa:

13 (!!!) hráčů Vlašimi si zajelo do Sedlčan zahrát Regionální přebor v rapidu. Podrobnosti si možno přečíst v článku Milana Šurnického:

Na závěr si můžete prohlédnout kňouráni, jak to jde se mnou z kopce (+ tehdejší ela Vlašimáku, kvůli kterým to sem dávám). :-)

Příště se podíváme na letní turnaje roku 2001. Těšit se můžete na povídání o dětském táboře v Jablonné anebo na krásnou komentovanou Maťovu partii z Openu Benešov.

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist