TJ Spartak Vlasim
04
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2007

Je tomu už více jak rok, co jsem se rozhodl psát články z historie našeho oddílu. Začal jsem soutěžemi družstev 2006/2007 a postupně se dostal až k sezoně 1996/1997 (s mnoha odbočkami do ještě hlubší minulosti). Snažil jsem se vybírat akce, ke kterým jsem měl nějaké fotky, partie nebo perličky, prostě takové, které mi přišly, že by mohly být pro čtenáře zajímavé. Počet těchto článků nabobtnal k padesátce a popravdě mě loni ani ve snu nenapadlo, že v psaní tohoto seriálu budu tak dlouho pokračovat. Situace kolem covidu je ale po roce taková, jaká je (místo toho, aby se ochrana soustředila na ohrožené skupiny, tak pokračuje buzerace milionů obyvatel), a na návrat za šachovnice to věru v následujících měsících nevypadá. Pokusím se tedy ve vzpomínání pokračovat, ale malinko jinak než doteď. Nesystematicky se vrátím tam, kde jsem před rokem začal, a postupně (v časových blocích) zveřejním i výsledky, které mi tehdy nepřišly tak důležité (jako již mnohokrát upozorňuji, že jsou to útržky z mých tehdejších poznámek a nejedná se o všechny akce, které vlašimští šachisté podnikli). Náš web slouží i (především) jako kronika našeho oddílu, tak už jen z tohoto pohledu to myslím není zbytečná práce.

Výsledky a zajímavosti z první poloviny roku 2007 (články z druhé poloviny 2007 a dalších let lze dohledat v archivu v levém sloupečku dole):

V dubnu jsme jen s Ondrou Matějovským vyrazili na oblíbený rapid do Sedlčan, který se hrál jako krajský přebor. A Maťa se v silné konkurenci blýskl velmi pěkným výsledkem (viz článek Petra Havelky):

Kompletní výsledky na chess-results

V Regionálním přeboru skončilo naše béčko na 6. místě. I z tohoto je vidět, jaký posun jsme za poslední roky udělali – teď hraje béčko 2. ligu, tedy o 3 soutěže výše!

Za pozornost stojí málokdy vídané vítězství 8:0 nad Zvolí. O zápase s Kutnou Horou“B“ napsal drobnou zprávu prof. Stehlík:

Stránky RP 2006/2007

V 1. lize mladšího dorostu (skupina jih) obsadilo naše družstvo 8. místo.

Stránky 1. ligy dorostu 2006/2007

Sezonu tehdy zakončoval malý rapídek v Neveklově:


O tom, že v Neveklově tehdy až tak o výsledky nešlo, svědčí i tato fotka z roku 2008. :-)  

Příště se podíváme na rok 2006 ….

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist