TJ Spartak Vlasim
29
Kvě

Střípky z archivu – první polovina roku 2003

Výsledky (alespoň některé) a pár fotek z roku 2003 jsou poslední, které jsem dokázal ve svém archivu najít v elektronické podobě. I ve svazové databázi lze u soutěží družstev dohledat jen výsledky od sezony 03/04, tedy už nemohu připomenout poslední místo našeho dorosteneckého družstva v Extralize mládeže (výsledky dospělých jsem díky svým zápiskům publikoval v minulých článcích), ale třeba si Maťa na nějaké podrobnosti vzpomene. Mám ale poznámky k pár dalších věcem, které jsme před 18 lety podnikli, a ty z první poloviny roku si můžete teď připomenout.

A začnu Regionálním přeborem v bleskovce, který se hrál 1. března v Postupicích. Zahrálo si ho tehdy 47 hráčů, a jak už jsem zdůrazňoval v minulých přehledech, stojí za povšimnutí, jak dobře bývaly blicky v Postupicích obsazeny. Kromě mě a táty (nás můžete najít níže ve výsledkové listině) si zahrálo ještě 5 Vlašimáků s tímto umístěním: 31. Matějovský, 34. Vonderka, 36. Houdek, 43. Hlavička, 45. Lalouček.

Hodně mě potěšilo, že jsem našel 2 články Tomáše Haška, který tehdy vedl céčko v Regionálním přeboru. Níže si můžete přečíst komentář k cennému vítězství nad favorizovanou Sázavou a zhodnocení sezony 2002/2003.

Těžko uvěřitelných 18 (!!!) Vlašimáků se zúčastnilo Regionálního přeboru v rapidu, který se hrál v Sedlčanech. Pořadí si můžete níže prohlédnout, další výsledky lze dohledat na chess-results. Bez zajímavosti není, že tehdy turnaj ovládli hráči Benešova (kde jsou ty časy, kdy v našem okresním městě býval solidní oddíl).

U tabulky s národním elem k 28. 4. 2003 mě zaujalo jméno Honzy Sourala. Pamatuji si, že Honza za nás hostoval, ale je možné, že na rok i přestoupil. :-)  

V půlce května jsme si udělali výlet na rapid do Teplic (7 kol, 2x 25 min) a docela se nám dařilo. Sice to podle výsledků možná nevypadá, ale turnaj byl velmi silný (hrálo rovných 100 hráčů) a všichni jsme si oproti nasazení polepšili. 

Sezonu 2002/03, jak bylo tehdy zvykem, zakončil malý rapid v Neveklově. Na něj jsme společně s Danem Houdkem vyrazili na kole a užili si velmi příjemný den. Já jsem v prvních 3 kolech 2x prohrál, ale pak už to šlo. :-) Bronzovou medaili si určitě rád připomene Maťa (jak by řekl: „Těch medailí zas tolik nemám.“). :-)  

Za pár dní se podíváme na akce ve druhé polovině roku 2003.

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Střípky z archivu – první polovina roku 2003”

 1. 1
  Maťa píše:

  „I ve svazové databázi lze u soutěží družstev dohledat jen výsledky od sezony 03/04, tedy už nemohu připomenout poslední místo našeho dorosteneckého družstva v Extralize mládeže (výsledky dospělých jsem díky svým zápiskům publikoval v minulých článcích), ale třeba si Maťa na nějaké podrobnosti vzpomene.“ Zkusím to, ale bez podpory archívu je to samozřejmě bez záruky:

  Myslím, že jsme byli opravdu poslední a s spolu s námi sestoupily i Říčany, se kterými jsme vyhráli v napínavém utkání 1. kola. Pak jsme snad ještě porazili Budějovice, ty ale postoupily do finále A, takže to pak byly body k ničemu. Myslím, že tam byla v základním kole na začátku i jedna remíza, takže jsme až do konce bojovali o postup do finále…

  Ve skupině o záchranu jsme ale ve Starém Městě prohráli všechno. Jeli jsme tam jen v 5 lidech, když na poslední chvíli odpadl Vašek Gergelits, a brát malého Davida Zváru (necelých 9 let) nebo Lukáše Blehu jsem nechtěl, protože by se rozpadlo družstvo do 12 let, které během soboty pod vedením Jardy Pazdery v Říčanech uhrálo bronz v KP. Počítal jsem, že extraliga by byla nad jejich síly a v Říčanech budou platnější. Po loňské zkušenosti, kdy se v extraligovém finále „A“ ve Světlé nad Sázavou zcela nečekanou výhrou v zápase s Klatovy blýskl Vojta Vopálka (a nebýt slabší formy jeho spoluhráčů, mohl to být klíč k medailím), bych možná nyní v podobné situaci volil jinak. Třeba by pak nečekané zisky hráče na šesté šachovnici pomohly k záchraně, mám totiž pocit, že jsme prohrávali těsně. :-)

  Ale ani v případě úspěchu bychom to asi v dalším ročníku nedali dohromady, z věkových důvodů končili Ondra Staněk, Ondra Vykouk a dvě střídající se hostující hráčky Andrea Odehnalová (Tábor) a Veronika Hlavsová (Příbram), navíc Vašek Gergelits v tu dobu víceméně přestal hrát. Z původní sestavy by tedy zůstali jen Ondra Mejzlík s Tomášem Gergelitsem.

 2. 2
  Tom píše:

  Je škoda, že tabulku Extraligy dorostu ze sezony 2002/2003 nejde dohledat. Jsou to jediné výsledky, které z mládežnických soutěží (od postupu z oblastního přeboru do 1. ligy na jaře 1997) nemáme. Myslím, Maťo, že by si s tím měl něco udělat. ;-) Zas tak staré výsledky to nejsou a určitě by je někdo měl. Nabízí se napsat kamarádům do Starého Města, vedoucímu soutěže anebo družstvům, co tehdy Extraligu hrály. Mohl bych to samozřejmě udělat i sám, ale mládežnické soutěže jsou tvoje parketa a mohl by ses pokusit to zjistit. Co říkáš? :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Zkusím se tomu příští týden věnovat, teď se soustředím spíš aktuální ročník (víkend ve Vlašimi). :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist