TJ Spartak Vlasim
12
Čvc

Střípky z archivu – druhá třetina roku 2002

Ve druhém článku o roku 2002 se podíváme na akce, které proběhly mezi květnem a srpnem. Vévodit jim bude výborná reportáž Petra Procházky z Openu Benešov, kde najdete i několik partií Vlašimáků. A připomenu i jedno z mála turnajových vítězství Mati. :-)

Začnu ale něčím jiným. Díky časopisu Gambit si můžeme prohlédnout výsledky dětí na Memoriálu J. Pelikána v Českém Brodě. Pěkným 5. místem se blýskl Lukáš Bleha a jeden ze svých prvních turnajů si zahrál tehdy 5letý Robin Hrdina.

Našel jsem i elo žebříček našeho oddílu k 1. 5. a na chvostu mě zaujalo jméno Michal Doubek. Michal se už dávno věnuje jiných věcem než šachům, a že je z něj úspěšný muž, se můžete přesvědčit v rozhovoru, který vyšel před pár týdny ve Vlašimském zpravodaji:

A zde je zmiňovaná Petrova reportáž z 11. ročníku Openu Benešov. Ten si z Vlašimáků zahráli rodina Mejzlíkova (pěkným umístěním se blýskl Ondra), Standa Pecháček a Honza Kořínek. Posledním dvěma jmenovaným se ale turnaj vůbec nepovedl (Standa jako jeden z předešlých vítězů uhrál jen 4 body a Honza po prohře v jedné z partií v 6 (!) tazích dokonce z turnaje odstoupil) a i jejich partie se dostaly do ukázek, které byly zveřejněny v časopise Gambit:

Na závěr článku o první třetině roku 2002 jsem se Maťovi posmíval, že byl na jedné akci (blicka v Postupicích) skoro poslední. Tentokrát tomu ale bude naopak a závěr článku o druhé třetině bude patřit jen jemu. :-)   Pěkným výsledkem se blýskl na rapidu v Chotěboři, kde jako jediný dokázal sebrat půl bodu IM Konopkovi (níže si můžete partii přehrát i s tehdejšími poznámkami vítěze turnaje):

A pak skvěle zvládl náročný rapid na ukončení sezony v Neveklově (dle článku pořadatelů účastníci v závěru i únavou usínali).  Ondra měl ale tehdy dobrý splávek (pardon, vlastně fyzičku :-) ), neusnul a vyhrál!

Příště zakončíme vzpomínání na rok 2002 pohledem na podzimní a vánoční akce.  

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – druhá třetina roku 2002”

  1. 1
    Maťa píše:

    „Ondra měl ale tehdy dobrý splávek (pardon, vlastně fyzičku :-) ), neusnul a vyhrál!“ Už je to dávno, ale myslím, že jsem v Neveklově tenkrát téměř nepil. Když největší favorit Standa Pecháček nabral už v úvodu nečekané ztráty, začal jsem věřit, že bych taky jednou mohl nějaký turnaj vyhrát, a tak jsem se snažil. Až mi to Lukáš Vonderka vyčítal: „Tady si všichni užívají pohodový přátelský turnaj, jen Maťa furt počítá pomocné hodnocení…“ :-)

  2. 2
    Tom píše:

    Škoda, že pěkný motiv Vxf7-Vg7-Vxh7 v partii s IM Konovkou vedl jen k remízu. To určitě přehlédl a pak už to byla „jen“ klika v pozici.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist