TJ Spartak Vlasim
29
Srp

Střípky z archivu – druhá třetina roku 2001

V dalším historickém článku si můžete připomenout akce, kterým je přesně 20 let. Zavzpomínáme na dětský tábor v Jablonné nebo na pěkný úspěch Vaška Gergelitse ve Veselí, z mého pohledu jsou pak nejzajímavější krásné Maťovy partie na Openu Benešov, komentované Petrem Procházkou. A těmi i začnu.

Výsledky tehdy populárního Openu Benešov se bohužel nedochovaly (nebo já je alespoň nemám), ale díky časopisu Gambit si můžete přehrát dvě zajímavé partie, ve kterých Maťa potěšil oko přihlížejicích diváků. :-) V první z nich už v 17. tahu stáli černí koně na a1 a h1 (!!!) a ve druhé rozhodla krásná oběť dámy.

Na Zaječicích obsadilo vlašimské družtvo pěkné 10. místo, připomenout si to můžete i z ručně psaných výsledků (dnes něco nezvyklého, dříve normální věc).

Plné auto nás v půlce června vyrazilo na rapid do Chotěboře a s prázdnou jsme se nevraceli.

Jablonné nad Vltavou proběhl oblíbený dětský tábor, výsledky šachových turnajů si můžete níže připomenout (že jsem si tehdy přijel zahrát simultánku, tak na to jsem opravdu už zapomněl :-) ).

Velmi zajímavé akce se pak čtveřice Vlašimáků zúčastnila v půlce srpna ve Veselí nad Lužnicí. Turnaj byl určen pro hráče s elem do 2000 a 1. cena byla 10 000 Kč, což tehdy byly opravdu velké peníze.  Výborným 5. místem se blýskl Vašek Gergelits.

A stejně jako minulý článek ho zakončím kňouráním o padajícm elu (a o tehdejších elech Vlašimáků):

Příště dokončíme vzpomínání na rok 2001 pohledem na podzimní a vánoční blicky a rapidy.

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – druhá třetina roku 2001”

  1. 1
    Maťa píše:

    Partie Straka-Matějovský, ve které mě soupeř hezky přejel po oběti dámy, byla kromě Gambitu zveřejněna i v (dnes již nevycházejícím) časopise Šach-info.

    Jinak na táboře v Jablonné nad Vltavou jsem byl v roce 2001 poprvé hlavním vedoucím. Původně to měl po Pepovi Vackovi, který se rozhodl ukončit tábornickou kariéru, převzít Pavel Vojta, ale těsně před táborem si zlomil nohu, a nakonec vůbec nejel. Byla to také poslední Jablonná – o rok později tábor nebyl kvůli povodním, v roce 2003 proběhly Arneštovice, v 2004 Takonín, 2005 Varvažov a od roku 2006 doteď jezdíme na Růženou. Ve funkci HV jsem tak byl na našem táboře už dvacetkrát. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist