TJ Spartak Vlasim
11
Čvc

Stříbro z rapidu Zlatá Praha

V sobotu jsem si udělal výlet do našeho hlavního města, kde se hrál rapid při 17. ročníku šachového festivalu Zlatá Praha. A docela se mi dařilo, když jsem ziskem 6 bodů ze 7 partií obsadil konečné 2. místo. O půl bodu pomocného hodnocení vyhrál lotyšský mezinárodní mistr Andrejs Strebkovs a třetí byl slovenský IM Matěj Hrabuša. Čelo turnaje bylo vůbec mezinárodně pestré, čtvrtý skončil FM Kanan Hajiyev z Ázerbájdžánu (s ním jsem prohrál svou jedinou partii).

Hrálo se docela rychlým tempem 12+3 a tak tyto „skoro blicky“ nemá moc cenu rozebírat, ale jestli se chcete pobavit, tak tady jsou závěry mých partií z posledních dvou kol. S Honzou Tomanem to byl krásný boj, jen škoda, že jsem nedokázal nacházet správné tahy :-) , mohla z toho být hezká výhra.  

Důležité pro celkové umístění bylo kolo poslední, ve kterém jsem porazil IM Josefa Přibyla. Domácí legenda mě po partii pobavila hláškou (kterou už jsem od ní slyšel víckrát): „Pane Vojto, vy ty šachy vůbec neumíte, vy to hrajete jak úplný začátečník.“ :-)

Moc rád jsem viděl kamaráda Michala Bürgermeistera, se kterým jsme odpoledne u piva zavzpomínali na turnaj v Kutné Hoře v roce 1991. Tehdy jsme jako 15letí puberťáci vyrazili s Maťou na náš první týdenní turnaj a pořadatelé nás šoupli na pokoj právě s Michalem. To musel mít chudák asi radost. :-)   Mimochodem Michal hrál v sobotu skvěle a ziskem 5 bodů vyhrál kategorii 60+.

Hrálo se v příjemných prostorách Karlínského Spektra a pořadatelé připravili hezké ceny a dokonce běžel i online přenos z předních šachovnic. Za to vše jim patří poděkování, byl to prima den.

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

8 reakcí na “Stříbro z rapidu Zlatá Praha”

 1. 1
  Blanka píše:

  Tak na to že si to dle IM Přibyla hrál jako úplný začátečník to byl moc pěkný výsledek. :-). Gratuluju.

 2. 2
  Maťa píše:

  Výrok pana Přibyla po prohraném souboji s Tomášem mi připomněl hlášku Petra Koutného, jenž po prohře s Patrikem Pýchou ve Vsetíně 2017 pravil: „Jako sorry, ale hrál jsi totální sračky…“ :-) Tomášovi gratuluju!

 3. 3
  Tomáš Gergelits píše:

  Jak rád bych hrál jako úplný začátečník, a přitom porážel mistry, než si jako mistr nechával nařezat od úplných začátečníků :-) . Je ovšem vidno, že hra úplného začátečníka dovede zaujmout i skutečného mistra (viz foto) :-) .
  Tome, gratuluji k pěknému turnaji.

 4. 4
  Ivo píše:

  To jsou úsměvné výroky. Taky jeden přidám. Mně se jednou soupeř vzdal s větou, že „To by uměl vyhrát každej, s figurou navíc…“.

 5. 5
  Honza ze Vsetína píše:

  Dovoluji si přidat výrok GM Bogoljubova, který po partii řekl soupeři: „To se vám to hraje, když tomu nerozumíte“. Zdravím do Vlašimi.

 6. 6
  Hrabě Monte Frisco píše:

  „Kdybych měl takovou kliku jako ty, tak hraju s Anandem o mistra světa.“

 7. 7
  Bolek píše:

  Připomenu i Vildu z Jánek, když prohrál se mnou: „Tak špatný hráč, a tak dobře hraje!“

 8. 8
  Maťa píše:

  Ivo (4): Často dávám k dobru příhodu, jak ti jednou soupeř řekl něco ve smyslu „tak si ten bod jdi napsat, prosím tě, vidím, jak se na to celej třeseš…“ :-)

  Bolek (7): Mě se zase Vilda v Jánkách po partii zeptal, jestli hraju šachy prvně. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist