TJ Spartak Vlasim
08
Bře

Startuje MČR mládeže

Vrchol sezony mají před sebou děti v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. Na Mistrovství České republiky se přes síto kvalifikací probojovalo pouze 24 nejlepších chlapců (dívky mají účast volnou). Vlašimským želízkem v ohni bude Míša Stein, který se představí v kategorii do 16 let (nasazen je jako 19). Jak si povede, si můžete tipnout v probíhající anketě.  


Dějiště MČR mládeže – hotel Dlouhé Stráně

Boje v Koutech nad Desnou vypuknou zítra ve 14h. a potrvají celý týden. Tempo je (pro kategorii Míši) ligové: 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30s. od prvního tahu. V sázce jsou nejen tituly nejlepších hráčů České republiky, ale i postupy na Mistrovství světa a Evropy. Zajímavostí je zákaz nabízení remíz před třicátým tahem.

Zastoupení budeme mít i v doprovodném openu, kde mezi 37 přihlášenými najdeme Michala Blahoše a Jana Babického. V openu se představí i brodecký Kuba Mlýnek, který je součástí výpravy.  Zde je tempo 90 minut na 40 tahů s přídavkem 30s. od prvního tahu.

Držte dětem palce, ať si turnaj užijí!

Startovní listiny

Webové stránky (s odkazem na online přenos)

Naše účast na MČR mládeže v minulých letech: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009

 (autor článku: Tomáš Vojta)

23 reakcí na “Startuje MČR mládeže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Celá výprava vedená Patrikem Pýchou dorazila na místo už včera kolem 18. hodiny (do Kolína busem, dále vlakem), tak snad se všichni dobře aklimatizovali. Kromě členů výpravy budu hodně sledovat i Pepi Dudkovou (Říčany), která loni ještě v našich barvách získala bronzovou medaili. Držím palce!

 2. 2
  Maťa píše:

  Online přenos (se zpožděním 15 minut) běží, dám sem odkazy:

  Míša Stein

  Michal Blahoš

  Pepi Dudková

  Derby výpravy Mlýnek-Babický na onlinech není (nebo neběží). Chápu to tak, že přenos v openu bude jen z prvních šesti partií.

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Gratuluji Michalovi Blahošovi, svému spoluhráči z Céčka, k výhře nad silným soupeřem.

 4. 4
  Maťa píše:

  Jo, Michal Blahoš si připsal pěkný skalp, taky gratuluju! Stál na prohru, ale pak využil soupeřovy hrubky a partii otočil. Míša Stein i Pepi bohužel prohráli, Pepi po hrubé chybě ve vyhrané pozici. Derby výpravy vyhrál favorizovaný Kuba Mlýnek.

 5. 5
  Maťa píše:

  Dnes se hraje už od 9 hodin. Držím palce a přidávám odkazy.

  Míša Stein

  Pepi Dudková

  Blahoš-Mlýnek

  Honza Babický

 6. 6
  Maťa píše:

  Včera si Míša připsal druhou porážku, Pepi vyhrála. V openu prohrál Honza a v derby výpravy trochu překvapivě vyhrál Michal, který tak zažil skvělý vstup do turnaje. Dnes se v Koutech hrají dvě kola, držím palce!

 7. 7
  Maťa píše:

  Odkazy na partie z právě probíhajícího 3. kola:

  Míša Stein

  Pepi Dudková

  Michal Blahoš

  Honza Babický

  Kuba Mlýnek

 8. 8
  Maťa píše:

  Tak v dnešní úvodní partii si důležitý první bod připsal Míša Stein a premiérovou výhru v turnaji hraném vážným tempem zaznamenal Honza, který využil soupeřovy neopatrné nabídky přechodu do na první pohled dobré (a na ten druhý vyhrané) pěšcovky. Vyhrál i brodecký Kuba Mlýnek, zatímco Michal Blahoš a Pepi bohužel prohráli. 4. kolo se hraje od 15 hodin.

 9. 10
  Maťa píše:

  Honza už prohrál, Kuba naopak vyhrál (pěkný dušený mat na závěr). Ostatní bojují.

 10. 11
  Maťa píše:

  Míša se silným Lukášem Zelbou remizoval, takže dnešek měl určitě úspěšný. Pepi v divočině, kde se to přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec zvítězila a věřím, že ji to nastartuje k útoku na přední pozice (zatím má 50 %). Michal Blahoš prohrál. Kuba Mlýnek si za odměnu (dnes 2/2) zítra zahraje s Gustou Brejníkem (FM, elo 2265).

 11. 12
  Maťa píše:

  Dnes se v Koutech nad Desnou láme turnaj do druhé poloviny. 5. kolo bylo zahájeno v 9 hodin, dávám opět odkazy na partie námi sledovaných hráčů:

  Míša Stein

  Pepi Dudková

  Michal Blahoš

  Honza Babický

  Kuba Mlýnek

 12. 13
  Maťa píše:

  Míša dnes vyhrál v miniaturce a dotáhl se na 50 % bodů. Gratuluju, jen tak dál! U Kuby byl soupeř s titulem FM nad jeho síly a partie skončila rychlou prohrou. Ostatní ještě hrají.

 13. 14
  Maťa píše:

  Pepi si v lepší pozici nepohlídala soupeřčinu kombinaci s věčným šachem, škoda. (Předpokládám, že to přehlédla, že remizovat nechtěla.) V openu Honza 1, Michal 0. Další kolo zítra ráno.

  Nějaké info ze života výpravy a ukázky z partií publikoval včera Patrik Pýcha na stránkách Stamatu. https://www.sachystamat.cz/?p=4636

 14. 15
  Maťa píše:

  Od 9 hodin nám běží 6. kolo. Držím palce a přidávám odkazy na přenosy z partií:

  Míša Stein

  Pepi Dudková

  Michal Blahoš

  Honza Babický

  Kuba Mlýnek

 15. 16
  Maťa píše:

  Míša dnes remíza, Pepi bohužel prohrála. V openu Honza a Michal 1, Kuba 0. Další kolo v 9 hodin.

  Ještě odkaz na výsledky dnešní bleskovky s účastí celé Patrikovy výpravy (kromě Patrika :-) ): https://chess-results.com/tnr908670.aspx?lan=5&art=1&rd=11

 16. 17
  Maťa píše:

  Teď jsem se díval na výsledky bleskovky trochu podrobněji a zaujalo mě, že vítězný Kilián Slovák uhrál 10,5/11, když jedinou remízu zaznamenal v prvním kole s Kubou Mlýnkem.

 17. 18
  Kuba Vojta píše:

  To je u Kiliána klasika :). V listopadu na Polofinále juniorů měl v bleskovém turnaji špatný start a poté mocný finiš. Před posledním kolem pořád vykřikoval, že by potřeboval, aby se ten turnaj hrál na třináct kol a ne pouze na jedenáct, protože takhle jeho stíhací jízda stačila „pouze“ na 3. místo :bye:

  https://chess-results.com/tnr849394.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=1

 18. 19
  Maťa píše:

  Včera jsem měl víceméně volný den a k počítači jsem se dostal jen na chvilku odpoledne, tak jsem nedával odkazy na partie. Věřím, že kdo chtěl, našel si je. Nejzajímavější moment nabídla asi Míšova partie, kde se náš hráč takticky dostal z horší pozice a mohl dát vynucený mat. Bohužel tah 35. Vf2 neobjevil a záhy prohrál na nedostatek materiálu: https://lichess.org/broadcast/czech-youth-championships-2024–boys-16/round-7/kMgLG2R1/yEx7vrye.
  Pepi a Kuba vyhráli, Honza a Michal prohráli. Předposlední kolo začíná za půl hodiny, tentokrát odkazy dám. Držím palce!

 19. 20
  Maťa píše:

  Přenosy mi dnes běží jen tady: ODKAZ

 20. 21
  Maťa píše:

  Včerejší kolo přineslo tyto výsledky: Pepi a Kuba 1, Míša a Míša (nebo Michal a Michael :) ) 1/2, Honza 0. Poslední kolo začalo v 9 hodin, držím palce!

  Přenosy mi zase běží jen tady: https://live.followchess.com/.

 21. 22
  Maťa píše:

  Na závěr by to mohlo být úspěšné kolo. Vyhráli Kuba a Honza (ve vyrovnané pozici na čas), na výhru stojí i Michal a Pepi. Jen Míša má to má nahnuté, ale ještě se hraje.

 22. 23
  Maťa píše:

  Michal i Pepi partie do výhry dotáhli a Míša to neotočil. Včera večer celá výprava dorazila v pořádku domů, snad si celý týden užili. K celkovým výsledkům ještě něco napíšu, zatím alespoň děkuji Patriku Pýchovi za trenérský i osobní dozor!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist