TJ Spartak Vlasim
19
Čvn

Startuje krajský přebor mládeže

Tomáš Vojta

Tak, a máme tu další celovíkendovou akci s dětmi. Tentokrát vyrazíme do Mladé Boleslavi, kde se bude hrát finále středočeského krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16. V sázce jsou nejen tituly krajských přeborníků, ale i postupy na říjnové Mistrovství Čech (v kategoriích H16 a H14 postupuje 7 nejlepších, v H12 devět a v H10 pak nejlepších deset). Vlašimský oddíl budou v kategorii do 10 let reprezentovat Adam Slavík a Vojtěch Vopálka, v kategorii do 16 let budeme moci fandit Ríšovi Mládkovi a Kubovi Vojtovi. Ríša správně patří do kategorie H14 a Kubík dokonce do H12, ale oba mají v těchto kategoriích postup na MČech již vybojován, tak si v rámci tréninku zahrají se staršími dětmi.

Program turnaje je velmi náročný. Hraje se na 2×60 minut (v sobotu 4 kola, v neděli 3) se zapisováním a výsledky se započítávají na národní elolistinu. Kategorie HD 10 pak hraje tempem 2x45min. na 9 kol bez povinného zápisu.

Větší či menší šance na postup na MČech by měli mít všichni naši zástupci, tak držte palce, ať to u některého z nich vyjde! :-)

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

4 reakcí na “Startuje krajský přebor mládeže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Upřesním, že Ríša má díky medaili z Koutů přímý postup až na MČR. V Boleslavi by tak rád vybojoval postupové místo na Mistrovství Čech, kde by si pak také mohl zahrát šestnáctky. A jak znám Ríšu, určitě bude chtít, aby to z těch sedmi postupových míst bylo hned to první :-) .

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Jen čtyři hráči? :-o Takhle by to mělo vypadat: http://mata1.rajce.idnes.cz/Sedlcany_6_2007/#P1000495.jpg ;-) :-D

 3. 3
  Blanka píše:

  Ať se daří a těch postupů přivezete co nejvíc, nejlépe všechny čtyři :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Dobrý nedělní večer po náročném víkendu! Koukám, že to tady tentokrát moc nežilo, nicméně i tak doufám, že jste nám fandili :-) . Bohužel poprvé od zavedení KP žáků v roce 2003 se vracíme bez medaile, při naší letošní účasti, kdy jsme některé předpokládané medailisty a medailistky poslali na jiné (nešachové) akce (Voříšek, Vlková, Píšová) či přesunuli do starších kategorií (Mládek, Vojta), měl ale reálnou šanci jen Ríša. Ten přišel o stříbro dost nešťastně – v posledním kole ve vyhrané koncovce se dvěma pěšci navíc přehlédl taktiku a jen remizoval. 5. místo určitě není žádnou katastrofou (mj. stačí k postupu), nemůže se vše dařit pořád a za přístup a bojovnost můžeme Ríšu jen pochválit (například odmítl remízu pozdějšímu vítězi v dost podezřelé pozici). 10. místo i předváděná hra Jakuba Vojty byly výborné, v 9 letech se v kategorii H16 rozhodně neztratil ;-) . V desítkách chybělo hochům k postupu velmi málo – Adamovi jedno místo v konečném pořadí a Vojtovi dotáhnutí nadějné pozice v posledním kole. Bohužel oba dělají velké množství hrubých chyb, bez nichž by mohli hrát o přední příčky – to ale platí o spoustě dětí v nejmladší kategorii. Každopádně všem děkuji za reprezentaci oddílu a jsem rád, že všichni uhráli nad 50% bodů :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist