TJ Spartak Vlasim
 • O oddílu

 • Ankety

  Kolik účastníků bude mít srpnový šachovo-sportovní tábor v Růžené u Milevska?

  Zobraz výsledky

  Nahrávání ... Nahrávání ...
 • Poslední komentáře

  • Tom o Czech open 2023: “Kluci mají po 3. kolech na svém kontě 2 body. Ríšu i Kubu lze dnes opět sledovat na onlinech (od…Čvc 22, 15:49
  • Tom o Litoměřice – Vlašim 6:2: “Včera byly v Pardubicích rozlosovány ligové soutěže pro sezona 2024/25. Vlašimské áčko hraje v 1. lize 6x venku, jinak je…Čvc 21, 07:46
  • Maťa o Czech open 2023: “Držím palce a dneska kluky zkontroluju osobně. :)Čvc 20, 10:59
  • Tom o Czech open 2023: “V Pardubicích včera odstartovaly hlavní turnaje. Fandit můžete Ríšovi a Kubovi, oba by v dnešním 2. kole měli být na…Čvc 20, 07:09
  • Maťa o Vsetín 2024: “V článku jsem zapomněl zmínit, že po cca 8 letech byla znovuotevřena kultovní restaurace U Trpaslíka. Ale už to není…Čvc 19, 22:50
  • Tom o Vsetín 2024: “Dopoledne (možná už od včerejška) nefungoval plugin na přehrání partií. Už je to OK (děkuji Ondrovi Vykoukovi za zprovoznění), tak…Čvc 19, 13:05
  • Jarda P. o Vsetín 2024: “Pěkně :-) !Čvc 19, 07:51
  • Cinzano z Bergeracu o Královský gambit is not dead!: “A já upřesním, že Královský gambit je pouze 2.f4. Tahle zajížďka přes Vídeň je pro ortodoxní vyznavače KG asi jako…Čvc 17, 14:31
 • Rubriky

21
Čvn

Startuje KP mládeže

V Mšeně je o víkendu na programu finále středočeského krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16. V sázce jsou nejen tituly krajských přeborníků, ale i postupy na říjnové Mistrovství Čech (o postup bojují jen chlapci, dívky mají tradičně postup přímý až na MČR). V kategoriích H14 a H10 postupuje 5 nejlepších, v H16 a H12 pak nejlepších sedm.

Velkou výpravu čítající celkem 16 dětí doprovodí zkušení trenéři Petr Havelka a Ondra Matějovský. Všechny účastníky společné vlašimsko-sedlčansko-brodecko-stamatí výpravy si můžete níže prohlédnout (vlašimský oddíl bude reprezentovat celkem 8 dětí)

HD16

Stein Michael, Spartak Vlašim
Zeman Daniel Nikolas, Spartak Vlašim
Slánský Jáchym, Spartak Vlašim
Blahoš Michal, Spartak Vlašim

Mlýnek Jakub, JAWA Brodce
Pejša Matěj Jakub, KDJS Sedlčany
Kastner Antonín, JAWA Brodce

 HD14

Petrášek Jiří, Spartak Vlašim
Antoš Bořivoj, JAWA Brodce
Kváčová Lenka, Spartak Vlašim
Gia Bao Ding, Šachová škola STAMAT
Jindráková Alžběta, KDJS Sedlčany

 HD12

Vilinger Jan, Spartak Vlašim
Novotný Pavel, KDJS Sedlčany
Michálek Vladimír, Spartak Vlašim
Jindrák Ota, KDJS Sedlčany

Program turnaje je velmi náročný. Hraje se takovým hybridem mezi vážnou partií a rapidem 2×30 minut s bonifikací 30s. za tah (v sobotu 4 kola, v neděli 3) se zapisováním a výsledky se započítávají na národní elolistinu. Kategorie HD 10 se pak hraje tempem 2x45min. na 9 kol bez povinného zápisu (zde ale žádného zástupce nemáme).

Větší či menší šance na postup na MČech by měli mít všichni naši zástupci, tak držte palce, ať to u některého z nich vyjde!

Startovní listiny

Stránky SŠS

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 reakcí na “Startuje KP mládeže”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  Přeji všem účastníkům společné vlašimsko-sedlčansko-brodecko-stamatí výpravy vydařený víkend ve Mšeně!

  Především hráčům všech kategorií svěží mysl a dobré nápady, a tedy co nejvíce vybojovaných postupů na Mistrovství Čech. Pak taky jejich doprovodu Ondrovi a Petrovi, případně dalším, pevné nervy v hracích prostorách při hře svěřenců, jakož i v mimošachovém programu při „krocení té smečky :-)“.

  Škoda, že je víkendový program KP tak nabitý; ve Mšeně je parádní koupání na místním koupališti – Městských lázních Mšeno – v pěkném prostředí a s neustále průzračně čistou vodou: https://www.mestomseno.cz/res/archive/004/000470_05_002244.jpg?seek=1077629315.
  Když už nestihnete koupání, nenechte si ujít alespoň zmrzlinu v cukrárně na náměstí. Věřím, že je stále tak dobrá, jako bývala před 55 lety :-).

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Držíme palce!

 3. 3
  Tom píše:

  KP mládeže skončilo a na výsledky hráčů Vlašimi se dobře kouká. Jirka Petrášek se stal krajským přeborníkem v H14. Míša Stein a Dan Zeman obsadili 4. a 6. místo v H16 a postoupili na MČech. Největší překvapení je ale asi výborné 7. místo (a postup na MČech) Honzy Vilingera v H12. Gratulace všem.

 4. 4
  Tom píše:

  Fotky od Petra: ODKAZ

 5. 5
  Maťa píše:

  Docela se dařilo, k úplné spokojenosti chybí asi jen postup Jáchyma Slánského, jenž nezvládl ostrou pozici v posledním kole, a lepší výsledek Lenky Kváčové, které to ve Mšenu vůbec nešlo. Doplnil bych, že postoupil také náš host z 1. ligy mládeže Milan Pešta. Míša Stein měl přímý postup díky účasti na letošním MČR, tak hrál jen o medaili, kterou i přes 4. místo získal, celkovou vítězkou nejstarší kategorie byla totiž dívka. O akci píšu článek.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist