TJ Spartak Vlasim
06
Čvn

STAMAT ligu ovládl Kryštof Křížek

Patrik Pýcha

Šachová škola STAMAT pořádala 6. června v Benešově další turnaj pro děti, kterým se současně rozloučila s končícím školním rokem 2014/2015. Stejně jako u předchozí akce našly děti a jejich doprovod zázemí v prostorách jídelny ZŠ Dukelská. Účast tentokrát nebyla tak vysoká, na místo dorazilo 39 mladých šachistů a šachistek.

 
První kolo rozlosováno

 
Čekání na zahájení

Jasným vítězem turnaje se stal David Zvolenský z šachového oddílu TJ Jawa Brodce, který svým soupeřům nepustil ani remízu a připsal si stoprocentních 9 bodů. Druhé místo vybojoval se 7,5 body Štěpán Hrbek z ŠK ERA Poštovní spořitelna a na bronzovou příčku vystoupal se 7 body Filip Růžička z ŠK PORG Praha.

Titul nejlepší dívky si odvezla domů Hana Bartošová z KŠ Říčany 1925, v kategorii pro hráče s ratingem 1100 a méně dosáhl nejvýše Jan Rybáček z ŠK Medvědi Zvole.

 


Nejlepší tři v celkovém pořadí – zleva Štěpán Hrbek, David Zvolenský a Filip Růžička

 

 
Nejlepší dívky – zleva Kamila Steinová, Hana Bartošová a Tereza Pravdová

 

 
Nejlepší v kategorii pro hráče s ratingem 1100 a méně – zleva Filip Čermák, Jan Rybáček a Ondřej Hrabě

V Benešově bylo také vyhlášeno konečné pořadí STAMAT ligy 2014/2015, která je určena pro děti z šachové školy. Započítány byly výsledky ze všech turnajů. Putovní pohár pro vítěze letos převzal Kryštof Křížek, stříbro bral Ondřej Hrabě a bronz Tomáš Syrový.

 
Medailisté STAMAT ligy – zleva Tomáš Syrový, Kryštof Křížek a Ondřej Hrabě

Výsledky vlašimských nadějí:

14. Kryštof Křížek (5 bodů)
15. Ondřej Hrabě (5 bodů)
19. Vojtěch Vopálka (4,5 bodu)
20. Adam Slavík (4,5 bodu)
27. Barbora Slavíková (4 body)
34. Jan Veselý (3 body)

 
Slavíkovi se mezi partiemi utužovali i fyzickými aktivitami.

 
Vojta Vopálka

 
Honzík Veselý

 
Jako obvykle nechybělo občerstvení.

 
Tradiční nejmladší účastník, Kuba Mlýnek, se svým tatínkem

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji Základní škole Dukelská za poskytnuté prostory a všem účastníkům za to, že nám zachovávají přízeň. Na podzim se budeme těšit na shledanou na našich dalších turnajích. Zároveň zveme děti na letní tábor se zaměřením na šachy, který pořádáme první týden v srpnu.

Výsledky

Fotky

Stránky Šachové školy STAMAT

10 reakcí na “STAMAT ligu ovládl Kryštof Křížek”

 1. 1
  Maťa píše:

  Patrikův článek pro tisk na stránkách Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/vitezem-sachove-stamat-ligy-se-stal-krystof-krizek-20150609.html.

 2. 2
  Maťa píše:

  Článek se objevil i v dnešní tištěné verzi. Jak jsem psal jinde, je tam i mé stručné povídání o Zaječicích, takže dnešní sportovní příloha je z velké části šachová (navíc dvě barevné fotografie).

 3. 4
  Maťa píše:

  Patrikův článek i s barevnou fotkou vítězů STAMAT ligy zveřejnila i dnešní tištěná Jiskra. Naopak vynechala můj text o Zaječicích (viz http://www.jiskra-benesov.cz/clanek/dalsi-cenne-medaile-z-sachu-do-vlasimi-7175) a pokračuje tak v současné strategii, kdy publikuje především akce konané přímo na Benešovsku.

 4. 5
  Maťa píše:

  Předseda šachové školy STAMAT a odchovanec vlašimského šachu Honza Starec včera vstoupil do svazku manželského. Všechny nástrahy svatby zdárně zvládl (na poslední fázi jsem osobně dohlédl), tak snad s Kristýnou zvládnou i nástrahy společného života :-) .

 5. 6
  Jarda P. píše:

  Tak ať jim to co nejdéle vydrží!!! A samozřejmě gratulujeme :-) .

 6. 7
  Maťa píše:

  Asi to napíšu sem a plynule tak navážu na svůj komentář č. 5 :-) . Krátce po půlnoci se dnes narodil Jan Starec mladší. Přeju mu spokojený život a očekávám, že jednou převezme vedení ŠŠ STAMAT :-) !

 7. 8
  Maťa píše:

  A opět blahopřání Honzovi Starcovi, který dnes slaví kulaté 30. narozeniny – všechno nejlepší! :-)

 8. 9
  Maťa píše:

  Zde už jsem to v minulosti několikrát využil k různým gratulacím předsedovi Stamatu, tak to udělám i teď. Od dnešního rána má šachová škola STAMAT dalšího dědice, Jakuba Starce. Velká gratulace do pastoušky! :)

 9. 10
  Petr H. píše:

  Gratuluji Kristýno, Jendo, Jeníku a Jakube :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist