TJ Spartak Vlasim
29
Čvn

Sportovní den se povedl

Honza Fiala

V Benešově u pivovaru do autobusu přistoupil Robin. Chtěl jet do Vlašimi. Řekl jsem mu, že jedu až na miřetickou křižovatku. Robin se rozhodl, že pojede také. „Jsem čestný,“ odůvodnil to, že ve Vlašimi vystoupil a zase nastoupil a koupil si do Miřetic i s Víťanem, kterému dal vědět mobilem. Na křižovatce naštěstí hodný řidič zastavil, jinak bychom to přejeli. Cestou Víťan vyprávěl, jak se nějací kluci strašně zlili a co vše vyváděli po Českém Brodě.

Dorazili jsme první, ještě nikde nikdo. Teprve později se lidé začali pomalu scházet. Tradičně pěšky dorazil Maťa. „Vyrazil v 9 z Vlašimi,“ žertoval někdo. S míčem jsme si na hřiště vyrazili kopat. Posléze jsem si šel odpočinout a objednal si klobásu. Stále to nevypadalo, že by se mělo začít hrát. Když už se zdálo, že klobása bude, zavelel Tomáš k odchodu na hřiště. Klobásu jsem přenechal Maťovi pro Patrika.

Na hřišti se nevědělo, jak družstva rozdělit. Měli být kapitáni bratři Mejzlíkové, z toho sešlo, nakonec jimi byli Tomáš a David. Jak vybírat hráče? „Dáme čísla!“ vymyslel Víťan k pobavení ostatních a přikrčil se čelem dolů do kroužku hráčů. Nakonec si kapitáni vybírali – napoprvé jednou jednoho a pak vždy po dvou (prý je to tak obvyklé). Byl jsem v Davidově týmu. Soupeři si svlékli trička. Hráli jsme na půl hřiště (příčně) na malé brány, požadavky hrát na velké nebyly vyslyšeny. Poločas skončil výsledkem 4:5 pro soupeře.

O přestávce Víťan sehrál simultánku na pěti šachovnicích s časovou kontrolou (5x 2x 15 minut). Řešilo se, jak bude tahat, kdosi mu nabízel, že bude na krajní šachovnici provádět tahy, které bude hlásit. Výsledek po necelých 20 minutách byl +4 -1 (vyhrál Ríša).

Poté následoval druhý poločas, vyměnili jsme strany a soupeři zůstali oblečení. Víťan šel pro rozlišováky, ale my ostatní jsme se svlékli a někteří i točili nad hlavou tričkem. Jediný oblečený zůstal Ivo, který se dočasně přesunul do brány. S výmluvou, že je zima (zrovna se chvilku zatáhlo a trošku foukalo, jinak ale bylo celý den nádherně), se zase všichni oblékli a vzali rozlišováky, tedy až na Ríšu, který si jej vzal na holé tělo. Víťan si ho zase jen uvázal kolem krku a využíval zmatení nepřítele, až téměř ke konci se nechal přesvědčit ke konzervativnímu použití. Zápas jinak probíhal, řekl bych lépe než vloni, více byly rozděleny posty (nelítalo se jen za míčem) a příliš se nefaulovalo. Podařilo se mi dát dva góly – první šudla, jehož pomalé doskákávání do branky kontroloval Robin (naštěstí netečoval) a druhý asi po nějakém přečíslení do prázdné brány. Po změně stran se nám dařilo více, protože soupeři byli početně oslabeni. Zápas symbolicky skončil, když mi David nahrál před prázdnou bránu a po mé střele beznadějně nad bránu míč skončil v lese. Celkový výsledek jistě někdo doplní. Z našich byl nejlepší David (obránce), dařilo se též Ríšovi (útočník). Mezi soupeři vyčníval Roman (brankář), Tomáš, Jarda a bratři Mejzlíkové (útočníci). Jediným „zraněným“ byl Víťan – dostal koňara.

Nefotbalisté se věnovali šachu nebo tenisu. Po dohrání se k nim přidali i fotbalisté.

Po celou dobu bylo využíváno občerstvení (klobásy a hranolky), pivo i nealko teklo proudem. Také mnozí zkoušeli jízdu na koloběžce a golf na hřišti. Sledoval jsem partii Ríšy s Tomášem, když mě druhý jmenovaný vyzval, ať si zahraju s Kubou, že jsme zhruba na stejné úrovni (to je myslím pro Kubu pochvala!). „S kým?“ zeptal jsem se nejistě. „S Kubou,“ odvětil Tomáš. Na vedlejší šachovnici se chystal soupeř, přisedl jsem tedy. Hráli jsme 3+2. První partii jsem prohrál po blundru, druhou jsem měl opět bílé. Fiala-Voříšek: 1.a3 vysvětloval jsem nějakému divákovi, že chci mít černé. 1…d5 2.d4 c5? to je ovšem chyba, protože nyní využiji svého prvního tahu a pěšce bez problému udržím. Lépe bylo vybrat takové zahájení, aby se a3 projevilo jako ztráta tempa. 3.dxc5! a nakonec jsem po d sloupci získal strategicky vyhranou pozici a vyhrál na čas. Třetí partii jsem opět ztratil hrubou chybou. Až později mi došlo, s kým že jsem to vlastně hrál, výhra s takovým hráčem mě může těšit. Po dlouhém naléhání Dana se hrály také holanďany. K večeru se účastníci začali pomalu rozcházet, před sedmou jsem vykročil do Zdislavic.

Akce byla rozhodně velice povedená a rád ji všem doporučím k účasti, bylo to skvěle strávené odpoledne!

Další fotky od Patrika Pýchy

9 reakcí na “Sportovní den se povedl”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Pěkně a podrobně popsané skvěle strávené odpoledne. I kdo tam nebyl, si udělá docela reálný obrázek :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Těch zraněných z fotbalu bylo asi víc, minimálně Jirka má podezření na zlomený prst na noze. Co se týče mě, tak jsem z Vlašimi nevyrazil už v 9, protože jsem až do půl jedné prodával – od trafiky na hřiště mi to trvalo 1 hodinu a 8 minut, větší část cesty jsem zkoušel běžet (plán dorazit do hodiny jsem vzdal už ve Vracovicích). Moc lidí mi to nevěřilo, ale je to pravda ;-) .

 3. 3
  Tom píše:

  Bylo to fajn odpoledne a večer. Díky všem, kteří se přišli rozloučit s touto skvělou sezónou. :-)

 4. 4
  Blanka píše:

  Souhlasím s autorem článku, že sportovní den se povedl. Moc děkujeme organizátorům :-).

 5. 5
  Maťa píše:

  Jinak dnes jsme ukončili i sezonu v kroužku pokročilých pod MěDDM (bylo na čase, do školy chodí už jen Anež :-) ). V soutěži v řešení diagramů zvítězila Nela, která doslova na cílové čáře (poslední diagram naslepo) předstihla Ríšu, třetí byl Kuba – všichni měli vysoké procento úspěšnosti (lehké úlohy? :-) ).

  V následném bowlingu na Vorlině bylo toto pořadí:

  1. Anežka Vlková 131 (výborný výkon a osobní rekord!)
  2. Patrik Pýcha 128
  3. Nela Pýchová 99
  4. Ondřej Matějovský 88
  5. Ríša Mládek 70
  6. Filip Vopálka 43
  7. Kuba Vojta 42
  8. Vojta Vopálka 25

 6. 6
  Tom píše:

  I letos se sportovní den uskuteční v Miřeticích. A to v neděli 19.6. od 14h., tak s tím počítejte. :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Pokud neumřu na sobotní K100, přijdu … nebo se spíš nechám přivézt :-) . Anebo třeba nebudu schopen ani toho, nevím… :-) http://www.k100.ddmvrchlabi.cz/cz/img/mapy/k100_big.gif

 8. 8
  Vojta M. píše:

  v sobotu si dáš vycházku po horách a v neděli ve tři nástup na fotbal!!! :P:)

 9. 9
  Maťa píše:

  Takto to zní v pohodě :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist