TJ Spartak Vlasim
30
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice pod Blaníkem soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 46 dětí, mezi nimiž nechyběli ani 3 hráči našeho oddílu: Jáchym Slánský, Pepi Dudková a Míša Stein.

Děti byly rozděleny do čtyř výkonnostních skupin a v průběhu prodlouženého víkendu absolvovaly cekem šest tříhodinových přednášek. Z témat přednášek namátkově vybírám: Koncovky všeho druhu, Dětská léta světových velmistrů, Typické chyby mladých šachistů, Kasparovovy partie, Různopolní střelci v útoku i v obraně. Jako odreagování při náročném šachovém programu se děti vyblbly při fotbale, pinčesu a večerním táboráku.

Soustředění bylo zajištěno na vysoké trenérské úrovni v čele s mezinárodními mistry Zuzanou Hagarovou a Stanislavem Jasným z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek. Zdatně jim sekundovali Standa Stárek a Ondra Matějovský. Souběžně probíhalo i školení a seminář trenérů 3. třídy. Věřme, že si děcka z přednášek něco odnesla a své znalosti prodají v blížících se dorosteneckých soutěžích družstev, které začínají již tento víkend.


Přednáška Stanislava Jasného


Přednáška Ondry Matějovského


Večerní simultánka Zuzany Hagarové

Další fotky

(autor článku: Tomáš Vojta, fotky: Petr Havelka)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist