TJ Spartak Vlasim
02
Lis

ŠK Hostomice – Pravonín 3,5:4,5

Poslední říjnovou neděli odstartoval prvním kolem Regionální přebor. Družstvo Pravonína tuto sezónu hraje ve skupině „D“ a utká se zde s družstvy Stříbrné Skalice „B“, ŠK Dubno „B“, ŠK při MěÚ Hostomice „A“, JAWA Brodce „B“, Sokol Struhařov „A“, ŠK Dubno „C“ a ŠK Zdice „B“.

Pravonín dostal do prvního kola šachisty z Hostomic. Družstvo Hostomic nepatří mezi nejsilnější družstva ve skupině, takže jsme si při prvním venkovním zápase jeli pro body. Do zápasu jsme nastoupili v této sestavě.

Dle sestav domácích a hostů by ELO mělo být v náš prospěch, byla tedy očekávána výhra.

Zápas začíná mírným zpožděním (asi 5 minut), kdy čekáme na poslední automobil Míry Horálka. První zvrat zápasu přišel na 6. šachovnici. Soupeř přehlédl kombinaci a ztratil figuru. Partii jsem si už pohlídal a ve 25. tahu končí partie matem. Po partii jsem hned začal vzpomínat, jestli jsem někdy dal mat ve vážné partii a nakonec jsem si vybavil turnaj v Jánských Lázních v roce 2009.

Druhý končí Lukáš Vonderka na 5. šachovnici, který soupeře rozebral. S materiálem navíc si poradil a partii též ukončil matem. Vedeme tedy 2 – 0.

Jako další v pořadí končí partie na první desce, kde se šachisté domluvili na remíze. Vedeme 2,5 – 0,5. Poté schvaluji remízy na třetí a čtvrté desce, kde není potřeba tlačit vyrovnané partie. Aktuální stav je 3,5 – 1,5. Vítězný bod připisuje Jáchym Slánský, který soupeře poráží ve Vídeňské. Zápas je rozhodnut, výhra je naše. Poté končí Honza Veselý, který v partii tahal za kratší provaz a pan František Klán zkušeně a zaslouženě vyhrává.


Jáchym vymýšlí plán :)


Foto po 45 minutách zápasu – na fotce můžete vidět partii na první šachovnici Bečvář Pavel – Innemann František

Poslední partie zápasu se odehrává na 2. šachovnici mezi Mírou Horálkem a místním šachistou Fairaisl Dušanem. Míra znal současný stav zápasu a další postup partie byl na jeho úsudku. Partie byla dost vyrovnaná, ale v Míra dělá poziční chyby a dostává se pod tlak. Ztrácí kvalitu, ale partii nevzdává. Partie pokračuje ještě 2 hodiny, kdy soupeř musí ukázat, zda dokáže vyhrát. Po vyčerpávajícím boji (přibližně 4,5 hodiny) náš matador pokládá krále.


Poslední partie zápasu – Míra Horálek – Dušan Fairaisl

Z očekáváné vysoké výhry se stala těsná, ale 3 body jsou 3 body.

Tabulka po prvním kole:

Chci poděkovat všem, kteří se zápasu zúčastnili a bylo tak možné poskládat sestavu. Dále chci také poděkovat řidičům.

Příště nás čeká domácí zápas se silnějším soupeřem, kterým bude JAWA Brodce „B“.

Stránky RP

(autor článku: Lukáš Filip)

10 reakcí na “ŠK Hostomice – Pravonín 3,5:4,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  K hracímu systému bych doplnil, že po 7. kole čeká všechny týmy ještě tříkolová nadstavba. Pravonín, doufám, bude hrát ve skupině o postup, kde se nejlepší 4 družstva utkají ještě jednou.

  Jinak gratuluju Pravonínu k výhře, která byla podle všeho navzdory těsnému výsledku pohodová. Bez zajímavosti není, že Míra Horálek prohrál soutěžní partii poprvé v životě – v loňské premiérové sezoně uhrál za dva pravonínské týmy 13/16 (10 výher a 6 remíz).

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 1):
  Dovolím si opravit informaci ohledně hracího systému nadstavbové části RP po sehrání části základní (po 7. kole): nebude tříkolová, ale play-off (případně play-out), a to dvoukolově (doma-venku), tedy po základní části ještě čtyři zápasy pro každé družstvo (tedy pokud se některé z družstev svého druhého zápasu nevzdá – viz Zpravodaj RP po 1.kole:
  https://db2.chess.cz/Uploads/Competitions/Files/3039/Z01_RPD_202324.pdf

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak to se omlouvám a Tomášovi děkuji za informaci, toto jsem vůbec netušil. Když mi po losovačce Petr Havelka říkal, že bude nadstavba, tak jsem automaticky předpokládal formu, kterou jsem uvedl v komentáři č. 1.

 4. 4
  Tom píše:

  Docela atraktivní systém, to by se mohlo zavést ve všech soutěžích. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Já bych asi pro tento systém nehlasoval.

 6. 6
  Maťa píše:

  Dnes hraje Pravonín proti béčku Brodců výjimečně ve Sporthotelu, kdyby chtěl někdo přijít zafandit. Hraje se od 9 hodin.

 7. 7
  Maťa píše:

  Podle zprávy od kapitána proti sobě usedli:

  Horák-Vávra
  Innemann-Fialka
  Horálek-Třebický
  Vávra-Mlýnek
  Staněk-Petrášek
  Stein-Jukl
  Houdek-Černý
  Hašek-Gergelits

  Držím palce!

 8. 8
  Vlada píše:

  Horak -Vavra registrace
  Souper mi ji nabídl a vzhledem k tomu, ze jsem přišel o pul hodiny později a v kapse mi zůstal zapnuty telefon, taxem ji raději přijal.

 9. 9
  Vlada píše:

  Místo registrace melo byt remis

 10. 10
  Maťa píše:

  Pravonín bohužel prohrál 5:3. Vyhráli Standa Vávra a Tomáš Hašek, remizovali Vláďa Horák a Dan Houdek.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist