TJ Spartak Vlasim
12
Dub

Simultánka s GM Navarou

O velikonoční sobotě se měla konat dlouze dopředu plánovaná simultánka vážných partií vlašimského áčka s GM Davidem Navarou (inspirováno soubojem velmistra Kasparova s českou reprezentací v roce 2001). Vlivem událostí na ni stejně jako na jiné šachové akce bohužel nedošlo. Zatím odloženo na nějaký pozdější vhodný termín, jakmile to půjde.

Snad na výborné smažáky v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech nebudeme čekat příliš dlouho.  

Na akci jsme od Šachového svazu dostali finanční podporu na propagaci. Trošku nám ale upravili název projektu. Je úsměvné, co všechno ztropí jedna záměna „y“ na „i“. No, posuďte sami.

Jestli to neopraví, tak to bude stále v rozpisu podpořených projektů na webu ŠS. Trochu mi to připomnělo název oblíbeného filmu Ztraceno v překladu, v našem případě v přepisu. :-)  
 
Nejlepší způsob, jak podpořit imunitu je prý se srdečně zasmát. Pojďme si tedy společně představit, jak osm blanických rytířů vyzívá GM Davida Navaru dříve, než vyzívá on je. :-)  

Můžeme tipovat, kdo zaboduje. Velkým favoritem už teď je Robin Hrdina, jehož ústa se zdají být z týmu největší, a tak se předpokládá, že GM Navaru uzívá právě on. Nebo vsadíme na Nelu, která je zvyklá hrát dlouhé partie, a tak by neměla mít problém zívat i 6 hodin. A co Kuba Vojta, který místo obvyklého neustálého povídání bude jen otvírat pusu a zívat, čili to tak bude mít vlastně jednodušší.  Nebo vsadíme na Tomáše, který už teď nad některými partiemi během zápasu kroutí očima, takže zívání by neměla být tak velká změna.

Předzápasová příprava je více než jasná – nejméně dva dny nespat. :-)  

Každopádně i tak se očekává napínavý boj. Termín zápasu včas oznámíme zde na vlašimském webu. Plánujeme i onliny.

A teď se ukáže, jestli David vlašimský web opravdu sleduje a jestli výzvu přijme. :-)  

(autorka článku: Blanka Voříšková)

 

9 reakcí na “Simultánka s GM Navarou”

 1. 1
  David Navara píše:

  S těmi fotografiemi to je vtipný nápad! :-O
  (Tímto potvrzuji, že se na vlašimský web někdy dívám.)
  Jinak doufám, že pojídání oběda nebude přenášeno online.

 2. 2
  Maťa píše:

  Online přenos z pojídání smažáků je dobrý nápad, možná by to zvedlo počet diváků o nešachisty :-) .

 3. 3
  Blanka píše:

  Nešachisty nalákáme dopředu na fotku vyhlášeného chotýšanského smažáku :-). Určitě pak neodolají a přijdou si ho dát. A snad trochu omrknou i ty partie :-)

 4. 4
  bohouš z buše píše:

  :) další skvělá „navarovina“!

 5. 5
  Tom píše:

  Simultánka s Davidem Navarou bude v sobotu 8.8. od 9h. (dnes jsem to domluvil Na Kopečku v Chotýšanech). Po simultánce je v plánu společný výstup na Blaník (od Kondrace), tak si udělejte čas (diváci i hráči :-) ), takováto akce se ve Vlašimi jen tak opakovat nebude.

 6. 6
  Petr H. píše:

  Tome, 8.8. je už Růžená. To se asi hodně lidem nebude hodit :-(

 7. 7
  Tom píše:

  Vím, ale David má nabitý kalendář a nebylo lehké termín sladit. Předběžně jsem domluven, že Nela a Kuba dorazí na Růženou až v sobotu večer, tak s tím prosím takto počítejte (a asi nám tábor vezme i nějaké diváky, je to samozřejmě škoda, ale nedá se nic dělat).

 8. 8
  David Navara píše:

  Letos ten kalendář mám spíše nejistý než nabitý. Kdyby bylo potřeba termín změnit, snad by se našel jiný. (Jen nevím, zda by skutečně byl vhodnější.)
  Téměř jistě bych mohl i 25. července, možná i 4. července, pokud se počátkem července opravdu nebude hrát řecká liga. (Toho 25. července jsem donedávna nechtěl slibovat, protože jsem ještě uvažoval o nějakém programu.)
  V mém kalendáři je letos více otazníků než obvykle. Děkuji za pochopení.

 9. 9
  Tom píše:

  Platí 8.8., už je vše domluveno (hrací místnost, rozhodčí, onliny …). Nejde vyhovět všem, vždycky se to někomu nebude hodit.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist