TJ Spartak Vlasim
27
Led

Sedmé kolo Regionální soutěže

Nejnižší soutěž dospělých pokračovala v neděli sedmým kolem. A sedmé vítězství si připsal Pravonín. Úlohu mu tentokrát usnadnilo céčko Stříbrné Skalice, které dorazilo pouze ve 3 lidech a po zásluze bylo rozdrceno 5:0. Vlašimské céčko naopak překvapivě podlehlo béčku Sázavy 2:3 a přepustilo druhé místo v tabulce Neveklovu.

Zápas pohledem Sázavy (fotky převzaty ze stránek soupeře)

Stránky RS

8 reakcí na “Sedmé kolo Regionální soutěže”

 1. 1
  Vlada píše:

  Jsem slepý nebo není uvedeno jméno autora pekneho článku?

 2. 2
  Tom píše:

  To není článek, ale jen výčet výsledků. K tomu mé jméno není potřeba. :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Jak si můžete přečíst v odkazovaném článku od Jirky Kotzota, zápas céčka v Sázavě v podstatě rozhodlo pravidlo o braní mimochodem :-) . Blanka sehrála na 5. šachovnici pěknou partii a aktivní hrou získala výhodnou koncovku s pěšcem navíc a nadějnými vyhlídkami na celý bod. Bohužel ale úplně zapomněla na možnost braní mimochodem a soupeři tahem b5 v domnění, že volný pěšec pošlape do dámy, nabídla možnost sebrat a5xb6. Volný pěšec pak do dámy opravdu šlapal, ale bohužel ten soupeřův ;-) .

  Škoda, ale občas se to hráčům, kteří toho zatím nemají tolik nahráno stane, že zapomenou… Vzpomínám si, že takto kdysi přišel o cennou výhru nad mladým nadějným Patrikem Pýchou Pepa Zvára (nejsem si jistý, ale myslím, že měl v tu chvíli Pepa figuru navíc). Já jsem zase někdy před 30 lety v zápase Zdislavice B – Vlašim C tímto způsobem rozhodl vyrovnanou koncovku s Katkou Innemannovou. Její tatínek (nehrající kapitán domácích) to tehdy překvapivě přijal s klidem, ale brácha Marcel jí trošku vynadal :-) .

  No, a mně pro změnu sebral na mém prvním žákovském turnaji v Benešově (1986) pěšce mimochodem Pavel Vojta. Tam to ale byl jiný případ, já jsem nezapomněl, ale to pravidlo jsem prostě vůbec neznal. Dokonce jsem tenkrát na Brambora volal rozhodčího :-) .

 4. 4
  Blanka píše:

  Bohužel jsem přehlédla mat a prohrála. Napíšu aspoň soupisky.

 5. 5
  Blanka píše:

  Stanek- Charouz
  Innemann- Vlasák
  Stein – Dobias
  Steinova – Kolanda
  Voriskova- Jandeckova 0-1

 6. 6
  Vlada píše:

  Říčany J – Pravonin 2:3

 7. 7
  Lukáš píše:

  Díky chřipkové epidemii jsme několikrát museli měnit sestavu, ale i tak Pravonín veze tři body! Zasloužili se o ně pan Horák, Lukáš Z. a Štěpy. Filip dobře rozehranou partii prohrál a já dostal nářez, v 15. tahu jsem ztratil figuru.

 8. 8
  Maťa píše:

  Céčko vyhrálo 3:2. Vyhráli Stanice, pan Innemann a Kamča.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist