TJ Spartak Vlasim
12
Úno

Sedlčany C – Vlašim C 2:3

Desátého února bylo odehráno další kolo regionální soutěže. V něm jsme se vydali do Sedlčan a podařilo se nám zvítězit, byť jsme k tomu potřebovali notnou dávku štěstí. Jako první přidal bod na naše konto Míša Stein. Tady nebylo moc co řešit, v partii nepřipustil žádné komplikace a hladce vyhrál. To k druhému bodu nám přála zmiňovaná štěstěna. Anna Zlámaná se snažila bránit útoku na svého krále, ale zdálo se, že se blíží nevyhnutelný konec. Soupeř však přehlédl vazbu a namísto úspěšného zakončení útoku jednotahově ztratil dámu (0:2 pro nás).

V mojí partii se udál opačný zvrat. Ze zahájení jsem získal jasnou výhodu, pak jsem však přešel do vyrovnané koncovky a po odmítnutí remízy jsem nakonec ještě prohrál. Minimálně zápasovou remízu následně zajistila Kamila. Ta sice několikrát odmítla nabízený smír, ale v pozici se toho moc zkoušet nedalo, takže plichta (1,5:2,5).

Rozhodující půlbod pak přidal Kryštof.  Černými hrající Pavel Sadil měl možná v koncovce drobnou výhodu, ale k výhře by s největší pravděpodobností nestačila. Takže nakonec vítězíme nejtěsnějším rozdílem 2:3 a vyrážíme k domovu.

 

Stále se tak držíme na prvním místě s tříbodovým náskokem na druhé Postupice, v příštím kole nás čeká domácí zápas se Zručí.

Druhé naše družstvo remizovalo na půdě Stříbrné Skalice“B“.

Stránky RS

(autor článku: Standa Vávra)

 

16 reakcí na “Sedlčany C – Vlašim C 2:3”

 1. 1
  Tom píše:

  Zatím žádné naše družstvo (A, B, C) neprohrálo v sezoně 18/19 zápas (a to už jich máme za sebou 23). Tak schválně, kdo tuto skvostnou bilanci jako první pokazí. :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Kromě druholigového áčka hraje dnes od 10 hodin ve Sporthotelu také céčko proti Zruči nad Sázavou. Domácí tým by měl hrát v této sestavě: Vávra, Pazdera, F. Vopálka, V. Vopálka, Voříšková. Za hosty pravidelně nastupují naši členové Jiří a Václav Voldánovi, minimálně Vašek by dnes hrát měl – někdy před půlhodinou sprintoval kolem naší trafiky :-) .

  Pravonín hraje (nejspíš už od 9 hodin) doma proti Medvědům Zvole B. Zde o sestavě nevím nic. Držím palce oběma týmům!

 3. 3
  Anonym píše:

  Sestava Zruče:

  1. Světlík
  2. Netolický
  3. Bečvář
  4. Voldán
  5. Voldán

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Předchozí komentář jsem psal opět já. :-)

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Vojta prohrál. Zápas se nevyvíjí dobře, Pazdič ztratil věž. Samozřejmě ji může kdykoliv získat zpátky, o tom žádná. :-D

 6. 6
  Maťa píše:

  Jak znám Pazdiče, tak teď do toho šlápne. V podobných situacích říkává: „Ztratil jsem věž, tak už jsem se musel snažit, další chyba už by mě mohla stát partii…“

 7. 7
  Patrik P. píše:

  Filip prohrál. :-(

 8. 8
  Blanka píše:

  Cecko prohrálo. Remizoval jen Standa.

 9. 9
  Maťa píše:

  Vysoké prohry céčka využily Postupice, které se výhrou nad Sedlčany C dostaly o skóre do čela tabulky. Pravonín pak prohrál nejtěsnějším rozdílem: http://chess-results.com/tnr379035.aspx?lan=5&art=3&rd=9.

 10. 10
  Tom píše:

  Prohry céčka je škoda, zejména na prvních dvou deskách jsme měli obrovskou papírovou převahu (a samozřejmě i od Vopálků se nečekalo o ze 2). Pár řádek o zápase slíbil napsat Standa.

 11. 11
  Anonym píše:

  Docela ostudná prohra s mančaftem, který neměl nikdy nárok na Vlašim…. :-|

 12. 12
  Robin píše:

  To se obcas stane. ;-) :-D

 13. 13
  Maťa píše:

  Jo, to je hned. A myslím, že v nedávné době prohrávalo céčko (nebo déčko, prostě naše rezervní pětičlenné družstvo) se Zručí docela běžně :-) .

 14. 14
  Anonym píše:

  Maťo, pamatuji dost,ale připomeň prohru v minulosti se Zručí.

 15. 15
  Maťa píše:

  Odlož roušku anonymity a rád připomenu, sám jsem si to dohledával. Většinou se snažím v podobných situacích psát fakta, a ne dojmy… Jinak u nás v 5členném družstvu nemíváme nějaké ambice, hlavním cílem je, aby si zahráli i ti, co jinde nehrají, například děti. Pokud je tento cíl splněn, je už vedlejší, jak v tabulce skončíme.

 16. 16
  Vlada píše:

  Tak je pravda, že ve Zruci vyhrál Pravonin tuším 4:1 a to je de facto Vlašimske déčko ;-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist