TJ Spartak Vlasim
07
Úno

Sázava – Pravonín 2,5:2,5

Marie Filipová

První únorová neděle byla jako malovaná. Sníh ukryl všechen nepořádek, mrzlo, sluníčko se místy prodíralo z týden zamračené oblohy a my vyrazili  před osmou hodinou autem Míry Laloučka do Sázavy. Projížděli jsme obcemi i městy, nikde ani živáčka, jen ve Vlašimi „U Krunerta“ se scházeli šachisté, zahlédli jsme Tomáše Vojtu (on nás ne), jak jde k autu, kterým cestovali do Kralup.

Cesta byla dobrá, Míra nás spolehlivě dovezl do místa dění, tedy do sokolovny v Sázavě, kde se začali scházet i naši soupeři. Jako první nás přivítala Monika Vilímová, kterou známe z Okresního přeboru ZŠ z Benešova a pak i další. V klubovně už vše připravoval, nám dobře známý, Antonín Brhlík (doprovází děti ze Sázavy na RŽL). Přece jen na nás čekalo překvapení, u vchodu jsme zahlédli Ondru Duška, předpokládali jsme tedy, že budou hrát v obvyklé sestavě. Omyl byl však pravdou! Najednou se objevil Jiří Kotzot a asi byla povolána další „rezerva“, protože dva jejich povolaní hráči nehráli. Na jednu stranu z nás měli respekt, to těší, ale na druhou stranu mi bylo jasné, že boj bude opravdu těžký! A tak se také stalo!


Zápas právě začíná.

Jak se zasedlo k šachovnicím? 1. deska: Kotzot Jiří (2049) x Lalouček Miroslav (1672), 2. deska: Filip Lukáš (1573) x Vilímová Monika (1726), 3. deska: Brhlík Antonín (1703) x Studnička Patrik, 4. deska: Vopěnka Jan (1479) x Zárůvka Vladimír (-) a 5. deska: Laube Miloslav (1471) x Filip Vojtěch (1367).

Udělala jsem pár snímků a odešla do města nakoupit svačinu. Po hodince se vrátila a na šachovnicích byla všade rovina, jen Vojta měl pěšce víc a tvrdil, že už to „dá“. A skutečně kolem jedenácté hodiny Vojtův soupeř vzdal, neboť byl v koncovce bezpečně přehrán. Pan Laube hrál Dámský gambit, Vojta zvolil Slovanskou obranu a vyšlo mu to.

Jako druhý končil, asi půl hodiny po Vojtovi, Lukáš. Hráli Vídeňskou, přešli do Italské. K remíze, kterou nabídla paní Monika, dostal povolení od Mirka. Po přehrání partie v počítači se dozvěděl, že měl hrát dál, více počítat a mohl vyhrát. Ovšem Lukášova zodpovědnost a respekt k soupeři je někdy příčinou předčasného ukončení partie. Po čtvrhodince, snad ve stejnou dobu nedobral na h2 Míra střelcem pěšče, kterého mohl získat, pak musel nastavit figuru a až dokonce hrál s figurou méně. A Patrik v tentýž moment ztratil kvalitu (věž x jezdec) a také tak hrál do konce. Kdyby se toto vědělo, tak mohl hrát Lukáš dál. Ale žádné „kdyby“ neplatí!

Jako třetí končil Míra Lalouček. Dlouho měli rovinu, pak došlo k výše uvedené chybě, ta kdyby se nestala, tak mohla dopadnout partie i opačným výsledkem. Ale proto jsou šachy tak bezvadná hra, záleží na sebemenším zaváhání. Mírův soupeř měl do koncovky navíc jezdce, dlouho byl Míra ostražitý, ale nakonec byl přehrán. Tak tedy stav 1,5  :  1,5.

Na třetí desce se přidávala půlhodina. Pan Brhlík to měl na 40 tahů jen tak tak! Ovšem takový matador si to dokáže pohlídat. Zde hráli Skandinávskou, po ztrátě kvality měl Patrik s partií hodně práce. Přemýšlel, kombinoval, ale koncovku neudržel! Pan Brhlík spotřeboval dvě hodiny a patnáct minut času a Patrik hodinu čtyřicet minut. A stav: 2,5 : 1,5.

Carocan byl rozehrán na čtvrté desce. Pan Závůrka nemá elo, tedy je značně nečitelný. Dobře, že ho Honza nepodcenil. Partie se hrál do 13.45 hodin. Byl to boj a maximální soustředění! Honza měl dvojici střelců, kteří mu udělali na šachovnici hodně práce. I zde se přidávala půlhodina, ovšem  pan Závůrka musel rychle udělat dvanáct tahů, aby na ni měl vůbec nárok. Podařilo se mu to. Ovšem Honza svého soupeře přehrál v koncovce. Poté, co soupeř vzdal, vznesl na nás náš hráč prosbu, abychom to rozebrali na schůzce a napsali na web, že tam určitě udělal chybu, a chce vědět jakou. Stejně  tak jeho soupeř je zvědavý, zda mohl prosadit své pěšce. Nakonec tedy 2,5 : 2,5.


Dohrává se poslední partie zápasu.

Z naší strany spokojenost. Vzhledem k tomu, jakou proti nám postavili sestavu, tak chtěli určitě vyhrát. Jsme tedy spokojeni alespoň s jedním bodem. Šestou příčku v celkovém pořadí držíme.

Kavalier Sázava   ŠK Pravonín
Kotzot Jiří 2049 1 0 1672 Lalouček Miroslav
Vilímová Monika 1726 ½ ½ 1573 Filip Lukáš
Brhlík Antonín 1703 1 0 1492 Studnička Patrik
Závůrka Vladimír 0 0 1 1479 Vopěnka Jan
Laube Miloslav 1471 0 1 1367 Filip Vojtěch
  :

 Tabulka po 8. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice 7 1 0 22 26 30.5
2. Sokol Neveklov 6 1 1 19 15 25.5
3. Sokol Benešov B 4 0 2 12 13 15.5
4. Jawa Brodce C 3 2 3 11 17 21.5
5. Jiskra Zruč n.Sáz. 3 1 2 10 10 15.5
6. ŠK Pravonín 2 3 2 9 11 18.0
7. ŠK KDJS Sedlčany B 2 1 4 7 11 15.0
8. ŠK Medvědi Zvole B 1 3 3 6 8 13.0
9. Sokol Postupice 1 2 4 5 11 15.5
10. Kavalier Sázava 1 2 4 5 11 14.5
11. Spartak Vlašim C 0 2 5 2 7 10.5

Do devátého kola u nás přivítáme 21. 2. 2010 hráče TJ Sokola Postupice.

Fotky ze zápasu

Zpravodaj s kompletními výsledky 8.kola Regionální soutěže

Partie k přehrání

12 reakcí na “Sázava – Pravonín 2,5:2,5”

 1. 1
  Jirka píše:

  Gratulace do Pravonína, remíza se silnou Sázavou je určitě úspěchem! Teď by to chtělo po třech remízách 3x vyhrát a bronzová příčka je na dosah :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Gratuluju k remíze na horké sázavské půdě! Koukám, že se tam opět hrálo na obávaných červenobílých (slávistických) šachovnicích – z těch byl vždycky Lukáš Vonderka štěstím bez sebe, když tam hrál :-) .

 3. 3
  Maťa píše:

  Ondra Vykouk již nahrál do sekce „partie k přehrání“ dnešní partie z utkání Brodce C – Vlašim C, reportáž prý napíše zítra (vlastně už dnes :-) ) . Škoda, že céčko nebodovalo, šance byly: Jiří Voldán mohl dát mat, Pazdič měl čistou kvalitu víc, a bylo z toho jen 0,5/2…

 4. 4
  Jirka píše:

  Jarda měl chvíli dokonce věž navíc, bohužel ani to nestačilo :-( .

 5. 5
  Tom píše:

  V poště mám od Lukáše partie ze zápasu Sázava – Pravonín. Večer si je budete moci přehrát v přehrávači.

 6. 6
  Tom píše:

  Na konec článku byl doplněn odkaz na možnost přehrání partií v přehrávači.

  Případně tady je přímo odkaz:
  http://www.sachyvlasim.cz/viewer/Sazava_Pravonin_2010.htm

 7. 7
  Maťa píše:

  Jak je na konci článku uvedeno, do Pravonína za 9 dní přijedou Postupice. Je možné, že v sestavě hostů se objeví i náš bývalý předseda oddílu Jan Kořínek, o němž vyšel před týdnem článek v Benešovském deníku. Včera ho Tomáš dal do aktuálních odkazů, pokud jste si toho nevšimli, koukněte se… http://www.sachyvlasim.cz/download/Korinek.mht

 8. 8
  Jirka píše:

  Nemyslím si, že by se v sestavě Janek objevil. Ale mohl by požadovat náhradu i za to, že se v sestavě objevit nemohl. A stejně tak Postupice, i když pro pana Filandra to naopak může být úspora nákladů :-) .

 9. 9
  Maťa píše:

  Jestli byl Džan informován o tradiční pravonínské pohostinnosti, tak by mohl vyvinout nějakou snahu nastoupit, zvlášť když za domácí hraje jeho kamarád a někdejší rival Míra Lalouček. Ale slyšel jsem, že možná bude marodit u rodičů na Moravě, což by byl asi zásadní problém :-) . Jinak to zranění je určitě hodně nepříjemný… :-(

 10. 10
  Jarka Z. píše:

  Ten článek o Janu Kořínkovi nám nejde na žádném počítači otevřít. Píše to samé znaky a nesmysly, jako kdyby to bylo nějaké uzamčené.

 11. 11
  Standa píše:

  Zkoušeli jste jiný prohlížeč? Mě to ve Firefoxu také nešlo zobrazit, ale Opera i Internet Explorer to zvládli.

 12. 12
  Maťa píše:

  Zřejmě nemáte v počítači potřebný program, aby to otevřel. Dával to tam Tomáš, ani nevím, co je to za formát, nicméně mně to jde v pohodě… Poslal jsem to před chvílí na Pepovu a Davidovu adresu mailem v jpg, ať si můžete počíst :-) .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist