TJ Spartak Vlasim
29
Pro

Šachy v Uhlířských Janovicích

Monika Závůrková

Sál hasičské zbrojnice v Uhlířských Janovicích patřil v sobotu 27. prosince 2014 šachistům. Přilákal je sem XV. ročník Vánočního turnaje v šachu. Rapid turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, 2 x 20 minut. Turnaj rok od roku přibírá na síle hráčů. Letos mezi 51 účastníky, kteří nám dali přednost před řadou jiných turnajů, nechyběli ani hráči s tituly mezinárodní mistr (Radoslav Doležal – TJ Praha – Pankrác), mistr FIDE (Tomáš Vojta – TJ Spartak Vlašim) a kandidát mistra (Milan Petras – Šachový klub Bohnice). Ovšem i v ostatních šachistech měli silné soupeře, a tak se na prvních šachovnicích bojovalo do poslední chvíle a kolem nich se sešla i řada diváků.


Souboje na předních šachovnicích neměly o diváky nouzi.

První místo zaslouženě vybojoval Radoslav Doležal ml. (6,5 bodu). Nejlepší z 5,5 bodových skončil docela překvapivě Jaroslav Říha (Klub šachistů Říčany 1925), celkově druhé místo. Třetí místo obsadil Tomáš Vojta, čtvrté Karol Grečný (TJ Sokol Struhařov) a páté Milan Petras (všichni 5,5 bodu).

Při vyhlašování nechyběla ani kategorie rodinné dvojice. I tady byla konkurence veliká a o rozdělení míst rozhodlo mnohdy až pomocné hodnocení. První místo z 8 dvojic získali syn a otec Doležalovi (celkem 10 bodů), druzí, se stejným počtem bodů, byli Kovbojové (Tomáš a Jakub Vojtovi), třetí Monika a Vladimír Závůrkovi (TJ Kavalier Sázava – 7,5 bodu).


Kovbojové dali v soutěži dvojic favorizovaným Doležalům pořádně zabrat. :-)

Mezi žáky si první místo s přehledem vybojoval Jakub Vojta (4,5 bodu, celkově krásné 12. místo), druhá se umístila Jarmila Plechatová (TJ Kavalier Sázava, 2,5 bodu, celkově 43. místo) a třetí byl David Studzinski (Klub šachistů Říčany 1925, 2 body, celkově 48. místo).

Každý s účastníků si domů odnesl nějakou cenu.

Po skončení rapid turnaje následoval turnaj bleskový. Na něj zůstalo 16 hráčů. Hrálo se systémem každý s každým. Nejlépe si vedl Miloš Vrkota (TJ Sparta Kutná Hora, 13 bodů), druhý se umístil Miroslav Forman (ŠK Kostelec nad Černými lesy, 12 bodů) a třetí skončil Miloš Štolba ((TJ Sparta Kutná Hora, 12 bodů).

Po celý den panovala v pronajatém sále přátelská atmosféra. Někteří nepřijeli jen hrát šachy, ale také setkat se se známými, popovídat. Nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví. Co si přát nakonec? Aby nám i příští rok Město Uhlířské Janovice propůjčilo sál a mohli jsme zorganizovat XVI. ročník. :-)

Výsledky na chess-results

Fotky

 

1 reakce na “Šachy v Uhlířských Janovicích”

  1. 1
    Maťa píše:

    Čekal jsem, že Kuba Vojta časem někde skončí na turnaji před tátou, ale že se mu to povede už den po 10. narozeninách… http://chess-results.com/tnr196895.aspx?lan=5&art=1&wi=821

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist