TJ Spartak Vlasim
22
Úno

Šachový turnaj do Čerčan přilákal 74 dětí

Po delší odmlce pokračovala 19. února série dětských turnajů, známá pod názvem Regionální žákovská liga. Tentokrát děti zamířily do Čerčan, kde šachovou akci uspořádala Šachová škola STAMAT. Celkem za šachovnice usedlo 74 mladých šachistů a šachistek.


Momentka z turnaje

Děti soutěžily v třech turnajích, seřazených podle výkonnosti. Elitní šestnáctku ovládl bezkonkurenčně Jan Bára z Prahy a nejlepší dívkou se stala říčanská šachistka Laura Sehnoutková. V turnaji B se hráči na čele seřadili mnohem vyrovnaněji, pomocné hodnocení však rozhodlo o tom, že vítězem se stal Vojtěch Břesky z Vlašimi. Ze zlata mezi dívkami se mohla radovat Lenka Kváčová ze Sedlčan. I v turnaji C byl boj velmi vyrovnaný. Na nejvyšší stupeň nakonec vystoupal Jakub Čáp z Vlašimi a těsně za ním skončila nejlepší dívka Anna Kratochvílová z Říčan.


Medailisté a medailistky turnaje B (FOTO: Nela Pýchová)

Série dětských turnajů se pomalu chýlí ke konci. Součet nejlepších pěti výsledků ze všech kol rozhodne o celkovém pořadí. Na základě něho jsou pak určeny postupy do Finále krajského přeboru.

Na závěr bych chtěl jménem Šachové školy STAMAT poděkovat základní škole v Čerčanech za poskytnuté prostory. Všem dětem, rodičům a trenérům děkujeme za jejich účast a budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky
Fotky
Stránky Šachové školy Stamat

Pořadí RŽL po 7 turnajích:  Celkové, Kategorie

(autor: Patrik Pýcha)

5 reakcí na “Šachový turnaj do Čerčan přilákal 74 dětí”

 1. 1
  Maťa píše:

  Je dobře, že se život (snad) vrací k normálu. Žákovskou ligu dělal Stamat naposledy na stejném místě téměř přesně před 2 roky (22. 2. 2020), tedy těsně před vypuknutím pandemie, a zúčastnilo se 83 dětí. Teď jsme se tomu číslu hodně přiblížili, což bylo na začátku sezony nemyslitelné…

  Za pořadatele bych chtěl poděkovat všem dětem a doprovodům za účast, dále pak děkuji těm, co s turnajem pomohli (kromě vedení Stamatu to byli Nela Pýchová, Martina Mlýnková a Vojta Dudek po celou dobu, Franta Helebrand a Roman Šimák při části turnaje).

 2. 2
  Tom píše:

  Článek Lukáše na stránkách Pravonína:
  https://sachypravonin.webnode.cz/news/z-cercan-jsme-privezli-2-zlate/

 3. 3
  Maťa píše:

  Patrikova zpráva na internetových stránkách Benešovského deníku: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachovy-turnaj-prilakal-do-cercan-74-deti-20220225.html.

 4. 4
  Maťa píše:

  Míša Stein vyhrál dnešní 8. kolo RŽL ve Stříbrné Skalici. Gratuluju! http://chess-results.com/tnr615479.aspx?lan=5&art=1&rd=4

 5. 5
  Maťa píše:

  Článek Patrika Pýchy v novém Čerčanském zpravodaji: https://www.cercany.cz/assets/File.ashx?id_org=1966&id_dokumenty=55723.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist