TJ Spartak Vlasim
25
Kvě

Šachová školička – zkoušky z 1. ročníku

Marie Filipová

Naši nejmenší šachisté z ŠACHOVÉ ŠKOLIČKY dnes absolvovali „testíky“ z toho, co se během školního roku naučili. Otázek bylo pro ně připraveno 20. Některé děti dělaly podobné testy v kroužku ZAČÁTEČNÍKŮ – PŘEDŠKOLNÍCH a nedopadlo to špatně, i když s některými dělala tréma divy! S ničím podobným se ještě nesetkaly a ke zkoušející přicházely zodpovědně a s plnou vážností. Připravovali jsme 12 dětí. Z toho se jeden chlapec před měsícem odstěhoval – nebude tedy hodnocen a dvě dívky byly omluveny (budou testíky dělat později).

Vesměs odpovídaly děti bez chybiček, pokud snad si někdo nemohl na něco vzpomenout, tak jsme téma zopakovali a po odchodu od zkoušek už vše znaly. Vzala jsem si z atmosféry i další poučení (kromě šachových témat), a to že se děti nepřekřikují, čekají na vyvolání k odpovědi. Dokonce jedna dívenka měla jednu chybku při postavení všech šachových figur (prohodila černou dámu s králem) a děti se hned přimlouvaly, aby si pozici mohla opravit a mít také hezkou známku.

V době, kdy jsem po dvojicích zkoušela, ostatní měli za úkol hrát partii s šachovými hodinami (to je moc baví). Trochu nás to zdržovalo, protože jsem musela odpovídat na spoustu dotazů („Já nevím jak dál!“…) a od zkoušení odbíhat.

Jsem přesvědčena o tom, že naši malí „školičkoví“ už od září budou tahat figurky bez chyb a my se budeme moci pustit do složitější výuky. Jak testy dopadly, to zveřejním až na konci školního roku.

Fotky

Školička – 18.hodina

Stránky ŠK Pravonín

 

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist