TJ Spartak Vlasim
21
Led

S odřenýma ušima, ale jsme tam!

Nepovedený závěr mají za sebou naši dorostenci v základní části Extraligy mládeže. Přesto se šťastným koncem. Díky vybojované remíze v poslední dohrávané partii jsme se podeváté v řadě (!!!) dokázali probojovat do finálových bojů o medaile!

Víkendový program odstartoval páteční souboj s jedním z favoritů Extraligy Polabinami. Zápas skončil naší těsnou prohrou, ale soupeři měli zápas pod kontrolou a výsledek si jistili remízami v lepších pozicích. Divokou partií lahodící oku diváka se blýskli hráči na první desce:

Říha V. – Voříšek J. – pozice po 24. tahu černého:

 

25.Sxf5!? Hezký pokus, bílého ale nezachrání, má už příliš materiálu méně. 25…Jxe7! Kuba se nachytat nenechal, po žravém 25…Dxa1 26.Sxg6+! by totiž díky hrozbě Dc8 dostal mat. 26.Jb3 Dc3! -+  Bílý se rozumně nemůže vyhnout výměně dam a tím partie prakticky končí. Hráč Polabin ještě ze zoufalství obětoval, co mohl, a po pár tazích se vzdal. Ve 32. tahu 0-1.

Zatímco s prohrou se silnými Polabinami se tak nějak počítalo, v sobotním zápase se Starým Městem jsme chtěli bodovat. Bohužel ani tady se nezadařilo a prohra 2:4 nás dostala do situace, kdy k jistotě postupu bylo potřeba vyhrát poslední zápas. I v něm jsme ale s průměrnou Poličkou, která navíc přijela bez dvou silných hráčů, tahali za kratší konec, štěstí stálo ale při nás …

Horák J. – Voříšek J. – konečná pozice:

Za stavu 2,5:2,5 dostal Kuba doporučení od kapitána nabídnout remízu. Tu soupeř naštěstí přijal. Po 46.Vxe7+ Sxe7 (nebo 46…Jxe7 47.h6+ Kg6 48.Vf8 +-) 47.g5 je totiž postavení černého poměrně snadno prohrané. 0,5-0,5 A vzhledem k tomu, že souběžně hraný zápas Orlová – Frýdek Místek skončil rovněž 3:3, mohli jsme se radovat z postupu.


Medvěd Spartakus si léčí odřené uši, ke kterým přišel při víkendových bojích. :-)  

Z naší šestice 1. Voříšek J., 2. Vojta J., 3. Šolc F., 4. Dudek V., 5. Křížek K., 6. Steinová K. lze vyzdvihnout snad jen Kamilu, která uhrála velmi důležitý bod v posledním kole. U ostatních to byl jen průměr nebo podprůměr. Nedá se nic dělat, není vždy posvícení. Tento nevydařený víkend je pryč, ale dostali jsme ještě druhou šanci, tak ji pojďme zkusit využít! Finálové boje proběhnou 12. – 14. dubna ve Vlachovicích v krásné přírodě Žďárských vrchů a tabulka finále“A“ se započítáním výsledků ze základní části vypadá zatím takto:

1.Klatovy              9 bodů  (14)
2.Polabiny             9 bodů  (12)
3.Frýdek-Místek   3 body (9)
4.Jičín                    3 body (8,5)
5.Vlašim                3 body (8)
6.-7.Staré Město   3 body (7)
6.-7.Říčany            3 body (7)
8.Porg Praha          3 body (6,5)

Stránky Extraligy mládeže

Fotky od Patrika Pýchy

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “S odřenýma ušima, ale jsme tam!”

 1. 1
  Tom píše:

  Tabulka finálové části na chess-results:
  http://chess-results.com/tnr409497.aspx?lan=5

 2. 2
  Maťa píše:

  Nevím, jak přesně Tomáš myslel, že „s prohrou se silnými Polabinami se tak nějak počítalo“ – jestli myslel čistě svůj názor, anebo se takové hlasy v kuloárech nesly, případně to bral podle ela … každopádně já osobně věřím v konkurenceschopnost našeho extraligového družstva pokaždé a dopředu s prohrou nepočítám :-) (s možností prohry samozřejmě ano, to ale i se slabšími týmy než s Polabinami). Jinak souhlasím se vším, co Tomáš napsal – je škoda zápasu se Starým Městem, ten jsme rozehráli na výhru (alespoň mám ten pocit, celé partie jsem ještě kvůli DPH neviděl), naopak s Poličkou to nakonec byla klika. Dá se říct, že Kamča zaznamenala svou první výhru v nejvyšší soutěži v pravý moment, bez ní bychom si po 9 letech zahráli skupinu o udržení. Věřím, že kluci si do Vlachovic přivezou formu, jakou měli při prvním soustředění v Poličce, a popereme se o medaile. Třeba ty bronzové z ELM ještě nemáme ;-) .

 3. 3
  Tom píše:

  Zapomněl jsem zmínit, že oba Kubové nastoupili k Extralize po právě skončeném Openu Praha (dopoledne hráli v Praze 9. kolo a odpoledne ve Vlašimi Extraligu). Muselo to být pro ně hodně náročné (vlastně takové 10.-12. kolo Openu Praha :-) ) i tak ale patřili k těm lepším v týmu.

 4. 4
  AdolfR píše:

  dobre vy. Blahoprani k postupu

 5. 5
  Kuba Voříšek píše:

  Kdyby nebylo Kamči, tak bychom nepostoupili :-) .

 6. 6
  Kamča píše:

  Všichni uhráli dobrý výsledek, takže bych nechválila jen mě, protože ostatní mí spoluhráči měli mnohem těžší soupeře než já.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist