TJ Spartak Vlasim
22
Úno

S novými hodinami to šlo samo

Úspěšnou premiéru mají za sebou naše nové hodiny, které jsme minulý týden zakoupili. V neděli pomohly (Ríša tvrdil, že s nimi má elo o 100 vyšší) k vysokému vítězství nad Oazou B. Výhra 7:1 je nejvyšší, jaké kdy vlašimské družstvo v 1. lize dosáhlo.

 

Béčko Oazy je nejslabším týmem 1. ligy, navíc k nám dorazilo ve velmi oslabené sestavě. Se vší úctou k soupeři, při takto velkém výkonnostním rozdílu bylo od začátku jasné, že utkání je jen otázkou skóre. Snadno vyhráli Kuba Voříšek, Nela, Ríša i já. Ostatní se zapotili víc. David obětoval pěšce a pak i figuru alá Míša Tal. A i když to úplně korektní nebylo, soupeřka pod tlakem chybovala a nakonec i překročila čas. Kuba Vojta dosáhl věžovky s pěšcem navíc, a i když se v ní trochu zamotal, bod nevypustil.

Jako ukázky jsem si vybral dvě pro nás nejméně povedené partie. Kryštof se na osmé desce dostal do velkých problémů, slabší soupeř se ale naštěstí v zápletkách přestal orientovat:

Jedinou výhru zaznamenali hosté na třetí desce, kde se mimořádně povedla partie Honzovi Součkovi. Jeho odvážný tah 21…Jf4 si určitě v ukázce zaslouží být:

Náš tým zaslouží pochvalu za spolehlivý výkon, kterým jsme zvládli tento důležitý záchranářský zápas. V tabulce teď máme 5bodový odstup od sestupových příček (spadají 3 družstva) a k záchraně by mělo stačit vyhrát jeden ze závěrečných 3 zápasů. Nejlepší by bylo hned ten další (3. března v Neratovicích).

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

14 reakcí na “S novými hodinami to šlo samo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Škoda, že jsem nevěděl, že s novými hodinami roste Ríšova výkonnost, mohl na nich hrát (a vyhrát) už proti Říčanům. :) Je to limitovaná edice a objednával jsem je od tří různých prodejců (nikdo jich neměl dost). Na Říčany už mohly být patery, ale chtěl jsem je poprvé použít, až budou pro všechny desky. Zítra se uvidí, jestli jejich kouzlo bude fungovat i v zápase Vlašim B – Sokol Mladá Boleslav B.

 2. 2
  Tom píše:

  Zdá se, že funguje. :good:

 3. 3
  Blanka píše:

  Áčko by mělo dnes v Neratovicích hrát v této sestavě:

  1. Mládek Richard
  2. Rýdl Jiří
  3. Dudek Vojtěch
  4. Voříšek Jakub
  5. Pýchová Nela
  6. Hrdina Robin
  7. Křížek Kryštof
  8. Hradecký Ivo

  Držím palce.

 4. 4
  Maťa píše:

  Áčko prohrává 3:2. Vyhráli Jirka a Robin, prohráli Vojta, Nela a Kuba.

 5. 5
  Maťa píše:

  Jirka se prý blýskl výhrou nad velmistrem Hábou a vyhrát by měl i Ríša nad silným Vykoukem. Kryštof bude prý asi remizovat a o výsledku rozhodne Jevgenij Ivošejkin.

 6. 6
  Maťa píše:

  Ivo remis, Ríša vyhrál. U Kryštofa podle Nely snadná remíza v koncovce, byť s pikem méně. Tak snad to zvládne.

 7. 7
  Maťa píše:

  Odhad správný. Neratovice-Vlašim 4:4. Bez čtyř hráčů základu slušný!

 8. 8
  Kuba Vojta píše:

  To je bomba! Gratulace!

 9. 9
  Zdeňka píše:

  Velká gratulace, tohle bylo třeba!

 10. 10
  Tom píše:

  Koukám na tabulku 1. ligy a záchrana už je takřka jistá. Gratulace k bodu v Neratovicích.

 11. 11
  Maťa píše:

  Taky jsem se na to díval. Sestupová varianta výsledků je jen jedna a je dost nepravděpodobná. Museli bychom dvakrát prohrát (může se stát, ale nestane se :) ), Bohemka dvakrát vyhrát (mj. s druhou Lysou) a Vyšehrad by musel porazit Litoměřice (plus prohrát s Bohemkou, jak jsem naznačil).

 12. 12
  Ivo píše:

  Mně ta Maťou popsaná varianta nepřijde tak „dost nepravděpodobná“ (kromě těch dvou proher Vlašimi, i když i to může nastat). U Lysé například stačí, když proti Bohemce nastoupí v 6.

 13. 13
  Tom píše:

  Tak stačí si vzpomenout na náš sestup před 2 lety. To bylo po 9. kole stejně nepravděpodobné jako teď. A pak se to stalo.

 14. 14
  Maťa píše:

  Myslím, že teď je to ještě méně pravděpodobné než před 2 roky, kdy výjimečně sestupovaly 4 týmy. Minimálně v tom, že nyní nám i jedna remíza zajistí definitivní záchranu, zatímco tenkrát nestačila. Ale stát se může samozřejmě všechno. Ideální bude porazit Pankrác a v posledním kole si v klidu zahrát o pěkné umístění. A na dálku se zájmem sledovat přímý souboj o černého Petra mezi Vyšehradem a Bohemkou – ať si zkusí to, co v roce 2022 my a Říčany. :)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist