TJ Spartak Vlasim
21
Pro

RŽL v Říčanech

Ani ranní chumelenice nás neodradila vyrazit poslední sobotu před Vánocemi do Říčan, kde se sjelo 80 dětí. Říčanští uspořádali 5. kolo RŽL. Turnaj se hrál tradičně v KC Labuť. Pořadatelé se na turnaj připravili vzorně. Spousta pohárů, medailí a cen. Ocenění dostal i nejmladší účastník turnaje. Kiosek fungoval ke spokojenosti všech dětí, neboť poskytoval dětem párky v rohlíku, otevřena byla i přilehlá restaurace, tak ani doprovodům nic nechybělo.

     Šachový klub Pravonín, resp. Vlašim reprezentovalo 9 dětí. V turnaji C hrálo 32 dětí. Z našich Vladimír Michálek a Matěj Žížala. Vláďa odehrál turnaj pěkně a uhrál 4,5 bodu ze 7 možných. Méně se dařilo Matěji Žížalovi, zdá se, že má období, kdy se mu nedaří, i dnešní 3 body neodpovídají jeho schopnostem. Přejme si, aby se mu příští turnaj vydařil více. Vítězem turnaje C se stal Robert Doležal ze Stříbrné Skalice se 6 body, 2. místo, celkově 3. se umístil Filip Glasberger z Říčan, který uhrál také 6 bodů, ale měl horší pomocné hodnocení. Třetí místo z chlapců obsadil Marek Selinger, rovněž z Říčan s 5 body. Nejlepší dívkou byla Anna Kratochvílová, celkově 2. místo z Říčan, která uhrála 6 bodů, 2. dívkou se stala Ema Přibylová, celkové čtvrtá z Brodců a uhrála 5 bodů a 3. místo z dívek (celkově 7.) obsadila Marie Němcová z Říčan, která uhrála 4,5 bodu.

     V turnaji B hrálo také 32 šachistů a my zde měli hned 5 hráčů. Nejlépe se dařilo Tomáši Zemanovi z Vlašimi, který uhrál 6 bodů a obsadil 13. příčku, Lenka Šťastná uhrála 5 bodů a končila na 19. místě. Pět bodů uhrála i Natálie Štanderová (23.) a Karolína Hrabánková (24.), Ondra Vilímek obsadil 31. místo a do tabulky si připsal 3,5 bodu. Turnaj B vyhrála Veronika Žoudlíková ze Sázavy  a zaznamenala 7,5 bodů, druhá z dívek byla Lenka Kváčová ze Sedlčan, celkově 4. místo a uhrála 7 bodů a 3. místo z dívek uhrála Tereza Dufková (celkově 9. místo) s 6,5 body. Chlapci: 1. místo German Iakushev z Říčan 7,5 bodu a celkově 2. místo, druhý z chlapců a třetí celkově končil René Neubauer ze Zvole rovněž se 7,5 body a 3. místo obsadil pátý Šimon Filip ze Stamatu, který uhrál 7 bodů.

      Největší úspěchy pro Vlašim zaznamenali chlapci v turnaji A. 1. místo Michael Stein s 12 body, 2. místo Jakub Mlýnek z Brodců, rovněž 12 bodů, jen horší pomocné hodnocení a 3. místo obsadil Jan Veselý z Vlašimi, který uhrál 11 bodů. Za Vlašim reprezentoval ještě Daniel Zeman, který skončil na 8. místě a uhrál 9 bodů. Nejlepší z dívek byla Alice Zelenková z Říčan, která skončila celkově na 16. místě a připsala si 5 bodů.

     Turnaj losoval tradičně Petr Havelka, jako vždy bezchybně. Děkujeme pořadatelům za uspořádání velice pěkného šachového turnaje. Na počet účastníků vedou, bezesporu zde hrálo v letošním ročníku nejvíce dětí. Poděkování si zaslouží i Maruška Jiroušková, která se postarala o cenový fond, a každý zde našel něco vhodného pro sebe. Poděkování si zaslouží i rodiče, či prarodiče, kteří děti na turnaj, v tak nevlídném počasí, dopravili.

       Šesté kolo RŽL se odehraje 28. ledna 2023 ve Stříbrné Skalici.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 5 odehraných turnajích: Celkové , Kategorie

(autorka článku: Lenka Šťastná)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist