TJ Spartak Vlasim
18
Lis

RŽL v Jílovém pohledem Pravonína

Zuzka Píšová

V sobotu, 15. listopadu 2014, se v Jílovém u Prahy pokračovalo dalším kolem Regionální žákovské ligy. Díky současnému konání MČech do 10 let v Harrachově se dostavilo o něco méně účastníků. Pravonínské barvy hájili ve skupině C Barunka Slavíková, Adam Slavík, Fanda Jelínek a Lukáš Zeman, ve skupině B Štěpán Filip a Filip Vopálka a do skupiny A tentokrát poprvé „spadla“ Petruška Píšová.

V céčku se naši špunti drželi po celý turnaj vcelku v popředí. Ve druhém kole se proti sobě posadili Lukáš s Fandou a bodík si tentokrát připsal Fanda. To však byla Lukášova jediná prohra, ostatních 6 kol vyhrál a dosáhnul tak na krásné medailové 2. místo!  Fandovi se podařil rozjezd, ale na konci už mu štěstí tolik nepřálo, a tak uhrál 4 body, které mu stačily na 8. místo. Barunka s Adamem si spolu zahráli v 6. kole, přičemž chvílemi jejich partie připomínala spíše bleskovou „žravou dámu“. Nakonec víc spořádal Adam, a tak sourozenecký souboj skončil v jeho prospěch. I tak se ale oběma podařilo uhrát celkově 4 body, které Adamovi stačily na 10. místo a Barunce na 13. příčku, ale zároveň se stala druhou nejlepší dívkou turnaje C!

V béčku jsme tentokrát měli Štěpána s Filipem a dle mého laického úsudku se jim turnaj také vydařil. Oba hráli na předních šachovnicích a neušli ani vzájemnému souboji v 7. kole. Před tímto posledním kolem měli oba shodně 4 body a tudíž opravdu šlo do tuhého. Partie se lépe vyvedla Filipovi, takže s krásnými 5 body dosáhl na 3. místo! Štěpána bohužel tato prohra odsunula až na 10. příčku. I tak si myslím, že si oba pěkně zahráli.

Do áčka se tentokrát podívala Petruška. Od začátku jsme věděli, že napoprvé to asi nebude velký zázrak a spíše nasbírá pár nových zkušeností. Ze čtyřech partií se jí podařilo proměnit v bod pouze jednu, to když vyhrála nad Vojtěchem Štochlem. Ostatní zůstaly ve prospěch protihráčů. Přesto i ten jeden bod jí pomohl k předposlednímu místu a vzhledem k tomu, že byly tentokrát v této skupině pouze dvě dívky, zároveň se stala za Klárkou Kocourkovou druhou dívkou turnaje A!

Moc všem dětem gratulujeme!!!

Kompletní výsledky všech turnajů

Fotky

Pořadí RŽL po 3 odehraných turnajích

10 reakcí na “RŽL v Jílovém pohledem Pravonína”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tak ještě jednou gratuluju všem medailistům! Škoda, že los svedl v posledním kole proti sobě Štěpána s Filipem – kdyby tomu bylo jinak, mohli být na špici oba… V turnaji A mě zaujalo až 9. místo nasazené jedničky, Dominika Civína z Řevnic. Například v srpnu v Říčanech hrál výborně: http://www.chess-results.com/tnr125633.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&turdet=YES&flag=30&wi=984&snr=85.

 2. 2
  Jukelník píše:

  Jeden by mohl říct, že kvalita A turnaje žákovské ligy je prostě vysoká.

 3. 3
  Maťa píše:

  Péťa Píšová měla v závěru partie s nasazenou trojkou Františkem Havelkou na šachovnici úplně loženou remízu (do 5 tahů holí králové), bohužel ale v pěšcovce jednoduchý tah přehlédla a prohrála. Každopádně si myslím, že je dobře, že si áčko zahrála, a byl bych rád, kdyby se to povedlo i příště … ona to teda vidí jinak ;-) .

 4. 4
  Tom píše:

  Opravdu pěkné výsledky dětí z Pravonína. Je vidět, že se zlepšují, což je jenom dobře. :-)

 5. 5
  Jukelník píše:

  Sourozenci Slavíkovi spolu s Vopim vedou po třech kolek kategorii do 10 let. Zdá se, že i v nejmenších dětech to má Pravonín pevně v rukou.

 6. 6
  Tom píše:

  Koukám na startovní listinu 4. kola RŽL v Týnci a Péťa nikde. Snad se toho áčka nezalekla. :-)
  http://www.chess-results.com/tnr152096.aspx?lan=1&art=0&fed=CZE&wi=821

 7. 7
  Maťa píše:

  Nezalekla, nejede kvůli oslavami nabitému víkendu (dožínky, babiččina „60“ a také vlastní 10. narozeniny – snad jsem nic nepopletl ;-) ). O týden později v Čerčanech už nastoupí.

 8. 8
  Tom píše:

  Dnes se dařilo nejen Jirkovi, ale i dalším. Anežka Vlková poprvé v životě vyhrála turnaj RŽL:
  http://www.chess-results.com/tnr152096.aspx?lan=1&art=4&fed=CZE&wi=821

 9. 9
  AdolfR píše:

  dobre vona, dobre ta Anezka

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist