25
Bře

RŽL 2023/2024 zná svého vítěze

Finálové deváté kolo RŽL bylo odehráno 23. března v Sázavě. Absolutním vítězem je Michael Stein z Vlašimi s pěknými 63 body, následuje ho jeho oddílový kolega Daniel Zeman s 59 body a třetí příčku obsadil Milan Pešta ze Sázavy s 56 body. Z dívek byla nejlepší hráčkou Lenka Kváčová (29. místo) z Vlašimi a 34 body, 2. místo z dívek (celkově 38.) obsadila Tereza Dufková z Říčan s 27,5 bodem, 3. místo obsadila Veronika Žoudlíková (52. místo) ze Sázavy s 25,5 bodem. Souběžně s 9. kolem RŽL probíhala soutěž o „Věž sázavských mistrů sklářů“, kterou získal Daniel Zeman z Vlašimi. Blahopřejeme!

Deváté kolo hrálo v Sázavě 88 šachistů. V turnaji A jsme měli zastoupení díky Janu Babickému, který skončil na 13. místě s 8 body. Tuto kategorii vyhrál Daniel Zeman z Vlašimi s 12 body, 2. místo obsadil Michael Stein z Vlašimi, i on zaznamenal 12 bodů, a 3. místo obsadil Milan Pešta ze Sázavy s 10 body.

Turnaj B vyhrál Vít Ottomanský ze Stříbrné Skalice, 2. místo Fia Bao Dinh z Votic a 3. místo Ondřej Ottomanský ze Stříbrné Skalice, všichni se 7,5 body, rozhodovalo pomocné hodnocení. Naši: 12. místo Michal Škaryd 6 bodů, výkon 1111. Je to jeho poslední působení v žákovských kategoriích a já mu děkuji za vzornou reprezentaci a za spoustu pěkných zážitků. Na 23. místě skončil Vláďa Michálek, tentokrát 5 bodů, výkon 1067. Dívky: 1. místo Tereza Dufková z Říčan 6,5 bodu, 2. Lenka Kváčová z Vlašimi 6,5 bodu a 3. místo Natálie Skolková s 5 body ze Stříbrné Skalice. Naše Kája Hrabánková končila na 31. místě se 4 body a výkonem 1027. V tomto turnaji hrálo 36 šachistů.

I v turnaji C hrálo 36 hráčů. Turnaj vyhrála Alžběta Jindráková ze Sedlčan se 6 body, 2. místo Barbora Šťastná z Říčan se 4 body a 3. místo obsadila Romana Žoudlíková ze Sázavy, rovněž se 4 body. Naše Lenka Šťastná končila z dívek 4., ale celkově na 14. místě a uhrála také 4 body. Ovšem velikou radost jsme měli v kategorii chlapců, kdy náš Jakub Čáp, startující z 9. místa, tento turnaj vyhrál s 5,5 body a výkonem 1155. Druhé místo obsadil Tomáš Zeman z Vlašimi se stejným počtem bodů a 3. místo Josef Ježek ze Sázavy s 5 body. Další naši: Matěj Žížala startoval z 22. pozice a končil s 5 body a výkonem 1083 šestý a Ondra Vilímek, startoval ze 4. místa, končil na místě devatenáctém s 3,5 body. Kubovi velice gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

V přiložených přehledech si vyčtete postupy, kdy červeně označení mají přímý postup na Krajský přebor a zeleně označení si postupy uhráli v letošní RŽL. KP se bude hrát v termínu 22. – 23. 6. Účast hlaste svým vedoucím, kteří zajistí vaše potvrzení účasti na Kraj. Od nás si uhrál postup Ondra Vilímek v kategorii HD 10. Vláďa Michálek v Kategorii HD 12 skončil na prvním nepostupovém místě (7.), ale zkusíme pro něj požádat o divokou kartu. Ostatní, bohužel, štěstí na postupy neměli. Musí více trénovat a zkusit to v příštím školním roce. Dívky hrají KP jako Open, mohou se hlásit podle zájmu všechny, bez ohledu na to, jak skončily v RŽL.

Pro děti byla připravena veliká spousta pohárů, medailí, diplomů a hlavně cen. Vyhlašovaly se výsledky nejen 9. kola RŽL, ale i všechny kategorie. Finálové kolo je pro pořadatele velice náročné, proto patří všem ze Sázavy veliký dík. Finále jaksi k Sázavě patří a je tam pořádáno již mnoho let.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem dětem, které jezdily reprezentovat šachové kroužky Domečku Vlašim. Děkuji trenérům za jejich přípravu, dále velice děkuji všem, kdož děti na turnaje doprovázeli a povzbuzovali je.

Výsledky na chess-results

Fotky

Pořadí RŽL: Celkové, Kategorie

(autorka článku: Marie Filipová)

1 reakce na “RŽL 2023/2024 zná svého vítěze”

1. 1
    Maťa píše:

Gratuluji všem úspěšným, zejména Míšovi Steinovi, který vyhrál seriál RŽL potřetí za sebou! Byl to jeho poslední ročník, takže trůn je uvolněn pro někoho dalšího. Mohl by se toho ujmout třeba letos druhý Dan Zeman, aby to zůstalo v našem oddíle. :)

Jinak v článku zmíněný Michal Škaryd je sice stejný ročník jako Míša Stein, ale na rozdíl od něj může hrát RŽL ještě v příští sezoně. Pokud tam tedy zůstane pravidlo, že o rok starší mohou hrát, mají-li elo pod 1400…

V závěru se přidávám s poděkováním pořadatelům na čele s Jirkou Kotzotem. A ještě za všechny děkuji Petru Havelkovi, který se svým počítačem nechybí na žádném turnaji, a dětem tak obětuje obrovské množství sobot. A navíc je v roli šéfa RŽL bezchybný.