TJ Spartak Vlasim
28
Úno

Rytíři z pod Blaníka ovládli 8. kolo RŽL

Marie Filipová

A to doslova! Počítám-li všechny registrované ve Vlašimi (Vlašim, Dolní Kralovice a Pravonín). Začnu vítězstvím jednoznačným a zaslouženým (i díky fatální chybě jednoho z jeho soupeřů) u Robina Hrdiny (Vlašim) ve skupině „A“. Druhou příčku obsadil v téže skupině Vojta Filip a třetí místo Patrik Studnička, oba z Pravonína. A v béčku 1. místo Václav Voldán (Vlašim) a třetí místo Tomáš Filip (Pravonín). Jen druhé místo „urval“ Martin Vystrčil z Říčan. Musím však podotknout, že „elita“ Říčan – Martin Pospíšil, Jakub Rathouský, Standa Stárek a Tomáš Skalický měli dnes jiný turnaj a v Sedlčanech nehráli. Historie se však nebude ptát, zda byli nebo nebyli! Uhrané mety platí!

Toto jsou nejsilnější pocity a nyní začnu pěkně popořádku.

Od samého rána překrásná slunečná sobota jakoby věstila pěkné výsledky v 8. kolo RŽL. Tuto promptně zorganizoval Petr Havelka v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech, protože „neklapl“ Benešov. Ochotně jsme Petrovi vypomohli s cenami, ty k „žákovské“ zkrátka patří! Celkem se sjelo 78 šachistů. Dnes převládala „drobotina“. Proto se mohli začít těšit „béčkaři“ na pohodlnější cestu k pěknému umístění, protože  minulá špička béčka postoupila do áčka.

V áčku kromě zmíněných šachistů z Říčan chyběla ještě Nela Pýchová, a tak zde hrála hned tři děvčata, a to Adélka Shejbalová a Katka Műllerová, obě z Říčan, a Verunka Holubová ze Zvole. Děvčata obsadila nakonec 13., 14. a 15. místo v tom pořadí, jak jsou uvedena za sebou. Za nimi bez bodu, resp. se 3 body skončil David Pikal z Dolních Kralovic, pro kterého to byl těžký boj. První příčku s přehledem obsadil se 3,5 body, resp. 10 body Robin Hrdina. Ve třetím kole však měl z pekla štěstí, že jeho soupeř Patrik Studnička, snad v opojení, že má partii vyhranou, si neudržel značnou materiální převahu a nechal si dát od Robina mat! To naštve! Druhou příčku si uhrál Vojta Filip s 3 body (resp. 9 body), remizoval s Mirkem Šťastným (už poněkolikáté, asi na sebe neumí jinak zahrát!) a pak cenná remíza s Robinem Hrdinou (2035) mu zajistila toto pěkné umístění. Vojta hrál výkonem 1709, startoval až jako šestý. Přehrál Fandu Helebranda (1253) a Jirku Třebického (1536). Třetí místo obsadil druhý nasazený Patrik Studnička. Stejně jako Vojta uhrál 3, resp. 9 bodů, ale měl horší pomocné hodnocení. Hrál výkonem 1741. Porazil Ondru Duška ze Sázavy, Filipa Zváru z Vlašimi a Mirka Vyternu ze Sedlčan. Prohra s Robinem, komentovaná výše, ho dozajista bude mrzet dlouho. Ale třetí místo a 9 bodů, to je pěkný výsledek. A ostatní? František Helebrand, Mirek Šťastný a Ondra Dušek – všichni 2,5 bodu (resp. 8 bodů), možná trochu příjemné překvapení s ohledem na to, že až za nimi se seřadili se 2, resp. 7 body 7. Patrik Pýcha, 8. Jan Sadil, 9. Jirka Třebický, 10. Mirek Vyterna a 11. Filip Zvára a za nimi již zmíněná děvčata a David Pikal. Áčko hrálo v klubovně v levém křídle KD a staral se o ně Pavel Kutil.


Robin Hrdina a Filip Zvára

Konečně se dnes podařilo vyhrát kategorii „B“ Vaškovi Voldánovi, který uhrál 6 bodů, výkonem 1337. Véna měl neskrývanou radost, kterou dával upřímně najevo. Vašek remizoval jen s Tomášem Filipem a Jirkou Havelkou, všechny ostatní partie vyhrál celkem lehce. V posledním 9. kole RŽL v Pravoníně ho čeká áčko, kde to bude mít podstatně těžší! Dnešní kolo se povedlo i Martinu Vystrčilovi a jen díky tomu,  že v posledním kole porazil našeho Tomáše Filipa, se vyhoupl na druhou příčku. I přes tuto porážku Tomáš Filip zaznamenal dneska svůj největší úspěch v RŽL. Nebýt toho, že si v posledním kole od Martina Vystrčila nechal „chytit“ dámu, tak mohl obsadit příčku první, na níž se usadil po 6. kole. Hrál výkonem 1297, nasazen byl jako osmý. Ostatní kola vyhrál, jen v pátém remizoval s Vaškem Voldánem. Z děvčat byla nejlepší Maruška Křížová z Neveklova (celkově 4.). Druhou nejlepší dívkou byla Anežka Vlková, celkově 6. místo, prohrála jen s vítězem béčka a remizovala s Petrem Lebedou. Obě děvčata uhrála 5,5 bodu. Na třetí příčku dosáhla, celkově 15., Zuzanka Petrášková (snad třikrát ji ve vyhraných partiích zradil čas!) z Říčan se 4,5 body.


Nejlepší v turnaji B

A další… Dnešní výsledek našeho Daniela Ždycha (4,5 bodu, výkon 1097) nebyl započítán do 5 nejlepších výsledků. Své 6. startovní místo neobhájil a skončil na 12. místě. Dnes ho porazila ve 4. kole Maruška Křížová a škoda remíz s Martinem Voclem a Jakubem Voříškem. Na druhou stranu remízu zaznamenal v posledním kole v úplně „zdechlé“ pozici s Karlem Chwistem z Říčan, který ač měl velikou převahu, se rozhodl k proměně figury v nejméně vhodný okamžik, naštětí pro Dana, měnil za dámu a následoval pat! Dolnokralovičtí se poskládali ve výsledkové listině hned za Dana Ždycha. Pavel Roháč 13. a 4,5 bodu, Pavel Laňka 22. a 4 body, Petr Lebeda 29. a 3,5 bodu. 3,5 bodu uhrál a 34. místo obsadil  Adam Houdek, sledován bedlivým okem otce Dana, jenž se jen uculoval, když se Adamovi v posledním kole, hrál s Leonardem Mentzlem z Říčan, podařilo vykouzlit moc hezký mat. Jirka Stareček si vybral smůly přehršle, první tři partie s přehledem vyhrál, hrál na předních deskách, pak ho porazil Véna Voldán a Jirka už si do konce turnaje ani „neškrtl“. Nestačil ani na Jirku Havelku, ani na Jakuba Voříška či Ondřeje Sasku. Petr Laňka 18. nasazený, dnes až 37. se 3 body a výkonem 953. Jeho dnešní výsledek patří k těm nejhorším RŽL 2009/2010. Co se hoch „oženil, tak se mu nedaří! Šachisty, které běžně přehrává, dneska nezdolal. Vlašimský Filip Vávra startoval dnes poprvé a hned uhrál 3 body, to není na 8letého kluka špatný začátek!


Adam Houdek zazmanenal svůj nejlepší výsledek v seriálu Žákovské ligy.

Ve všech 8 kolech se již prostřídalo 155 dětí. Na celkového vítěze ročníku 2009/2010 má nejlépe „našlápnuto“  Robin Hrdina se 49 body, pronásledován Martinem Pospíšilem z Říčan se 48 body a za nimi Vojta Filip a Nela Pýchová se 41 bodem, Filip Zvára se 40 body. Robin jistě udělá vše pro to, aby vítězství v loňském ročníku obhájil a získal na další rok putovní pohár.

Ani výsledky podle věkových kategorií nejsou ve všech případech jisté, na předních příčkách není nic rozhodnuto, a proto máme příslib „nelítostných“ bojů v posledním kole RŽL 27. 3. 2010, které se uskuteční u nás v Pravoníně.

H 16: Hrdina Robin     49 bodů                            D 16: Műllerová Kateřina  29 bodů

          Pospíšil Martin   48 bodů                                       Křížová Marie           23 bodů

          Zvára Filip          40 bodů                                       Shejbalová Adéla     22,5 bodu

H 14: Filip Vojtěch       41 bodů                           D 14: Holubová Veronika   19 bodu

           Pýcha Patrik       37 bodů                                    (nemá konkurenci)

           Máslo Ondřej      32 bodů  

H 12: Helebrand Fr.      31 bodů                          D 12:  Pýchová Nela

          Vystrčil Martin    28 bodů                                     (nemá konkurenci)

          Růžička Vojtěch  25,5 bodu

          Laňka Petr          21 bodů    

H 10: Patrnek Michal    27 bodů                          D 10:  Petrášková Zuzana   22,5 bodu

          Ždych Daniel       26 bodů                                      Kořenová Magdal.     21 bodů

          Chwistek Karel    22,5 bodu    

Postup na „Kraj“ ještě nemá zajištěn Filip Marek, Voldán Václav a ani Jirka Stareček. Tak to, kluci, koukejte v posledním kole dohnat!

V provozu byl tradiční „Mejzlíkův“ bufet. Nezbytné párky v rohlíku a sladkosti k naší RŽL patří. Cenový fond dostatečný, na každého se dostalo. Atmosféra bezvadná, což je patrné z foteček.

Nyní si už jen dovoluji všechny pozvat, přesně za měsíc na 27. 3. 2010, do Pravonína na poslední 9. kolo Regionální žákovské ligy a na finálové vyhodnocení jednotlivých kategorií H,D 16 + H,D 14 + H,D 12 + H,D 10 a H,D 8.

Nashledanou v Pravoníně! 

Výsledky turnaje“A“

Výsledky turnaje“B“

Pořadí Žákovské ligy /po 8 odehraných turnajích/

209 fotek

11 reakcí na “Rytíři z pod Blaníka ovládli 8. kolo RŽL”

 1. 1
  Marie F. píše:

  Prosím, za nás nezasvěcené, aby Ti co to vědí, napsali do dikuze, kolik je postupujících v daných kategoriích. Díky

 2. 2
  Jirka píše:

  Předběžné počty postupujících jsou následující: H16 4, H14 4, H12 7 a H10 9. Postupující jsou ti, které Petr v tabulkách podle kategorií značí zeleně. Menší počty ve starších kategoriích jsou proto, že tam má spousta hráčů přímý postup.

  Od nás je těsně za postupem Venca Voldán v H14, reálně si však může prohodit pořadí pouze s Davidem Pikalem a z hlediska oddílu se tak nic moc nezmění. Druhý z nich obdrží nejspíš stejně divokou kartu. Na tu pak musí spoléhat všichni ostatní mimo „zelené“ příčky v průběžném pořadí.

 3. 3
  Jirka píše:

  Ještě k vyhlídkám na medailové umístění našich hráčů v RŽL v jednotlivých kategoriích:

  V H16 může Robin přijít o vítězství jen v případě, že Martin Pospíšil vyhraje závěrečný turnaj se ziskem 4/4 nebo 3,5/4 a Robin bude mít míň bodů než Martin. Zato adeptů na sesazení Filipa Zváry z bronzové příčky je hned několik: největší šance mají Patrik Studnička a Standa Stárek, kteří dosud zapsali jen 4 turnaje, a tak mohou poskočit vpřed klidně i o 9 bodů. V záloze ale čeká i Jirka Třebický.

  V H14 máme titul pro naše barvy jistý: suverénního Vojtu Filipa může předehnat jen Patrik Pýcha, pokud uhraje aspoň 3/4 a Vojta předvede jen průměrný výsledek. Patrik by měl mít však nejhůře 2. místo jisté na 99%. Na bronz je několik kandidátů, bohužel už nikdo z našich.

 4. 4
  Jirka píše:

  V H12 udělal Fanda Helebrand ziskem 2,5/4 v áčku důležitý krok k zisku titulu. Martin Vystrčil ho ani výhrou v béčku výkonem 7/7 předhonit nedokáže. Další medaile nás zde ale nečeká. Jiné je to ve stejně staré dívčí kategorii, kde za suverénní Nelou je po posledním turnaji na 2. místě Anežka, půl bodu před Eliškou Řeřábkovou. Doufejme, že poslední turnaj nevypustí jako loni a o udržení stříbra zabojuje. Medaili má ale jistou v každém případě.

  V H10 Dan Ždych z jednobodové ztráty na Míšu Pastrnka v Sedlčanech nic neodmazal, nicméně stříbro má jisté na 100%. K zisku titulu by musel uhrát na domácí půdě 6,5/7, ale to by nesměl dávat spoustu remíz ve střední hře, jak to dělal v Sedlčanech. Remízami se nikdo šampionem nestane!!! Teoretickou šanci na bronz má Pavlík Roháč, ale potřebných 6/7 není moc reálných.

  V nejmladších kategoriích (roč. 2003 a mladší) nikoho nemáme.

  Závěr: Budeme mít 3-4 tituly, celkem 7-8 medailí. To je lepší bilance než naši olympionici ve Vancouveru :-D .

 5. 5
  Maťa píše:

  Přesný počet postupových míst zatím není znám, protože se pořád neví, kde finále bude a jaká bude kapacita hracích místností. Nebo už se to ví?

 6. 6
  Jirka píše:

  Bude se to vědět možná zítra dopoledne, poté co se Petr staví na učilišti a domluví to s ředitelem. Pokud tedy se do konce února nepřihlásí i někdo další.

 7. 7
  Maťa píše:

  Takže nakonec bylo přijato rozhodnutí, že budeme finále opět pořádat my v Sedlčanech? Vidíš, to ani nevím…

 8. 8
  Jirka píše:

  Petr mi řekl, že rezolutní NE jsme mu neřekli a tak to Jardovi přislíbil. A už prý se toho od nás naučil dost, a tak by to prý v krajním případě zvládl i sám :-D

 9. 9
  Petr H. píše:

  Snad ti to nikdo nebude věřit. Přece základem úspěšných ročníků je spolupráce. Ta nastrčená figurka ve funkci ředitele za nic nemůže :-)

 10. 10
  Jirka píše:

  Deváté kolo RŽL v Pravoníně se neskutečně vydařilo, po organizační stránce to bylo absolutní vyvrcholení nejen letošního seriálu, ale všech 15 dosud konaných ročníků!!!

  Oragnizace perfektní, ceny fantastické. Jen účast byla nepatrně menší, než si talová skvělá akce zasloužila. V průběhu to aůle nijak znát nebylo.

  Oab turnaje vyhráli naši zástupci. Robin áčko 4/4, zároveň tím potvrdil svůj celkový letošní triumf. Celkové vítězství musel obhájit až v poslední partii, která byla skutečným vyvrchloním. Hrdina-Pospíšil 1-0. V případě výhry Martina by se stal letošním králem právě největší konkurent z Říčan. Tak byl druhý. Na celkové třetí místo se vyhoupla Nela – holka, navíc teprve ve dvanáctkách … nezbývá než zatleskat, a ten potlesk musí být pořádně dlouhý a silný!!!

  I béčko se stalo naší kořistí, výkonem 6,5/7 si zlato odváží Fanda Helebrand. Bronz přidal David Pikal.

 11. 11
  Jirka píše:

  Celkové výsledky v kategorií po 9 turnajích jsou pro nás příznivé. Nepočítám „osmičky“ jako samostatnou kategorii – tam je vyhodnocení ryze motivační. Z osmi titulů 4 putují k nám: Robin, Vojta, Nela a Fanda. Stříbro přidali Patrik Pýcha, Anežka a Dan. Z hodnocením medailí 4-3-0 jsme před Říčany, naši největší rivalové nás ale výrazně předběhli v celkovém počtu medailí, mají jich 11 s bilancí 3-4-4, a to ještě v osmičkách mají dalších 5.

  Třetí je Zvole (1-1-2), a to zejména díky kategorii D14, kde jediné tři účastnice jsou právě Medvědice :-) . Po jednom bronzu putovalo do Sázavy a Neveklova, vždy zásluhou dívek.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist