TJ Spartak Vlasim
03
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

I přesto, že v pondělí začíná v České republice nouzový stav, se po letní přestávce opět rozeběhnou dlouhodobé soutěže družstev dospělých (snad se vydrží hrát podle rozpisu co nejdéle, vzhledem ke stále se zhoršujícímu stavu s covidem se bohužel dá předpokládat, že omezení se budou spíše zpřísňovat než uvolňovat).  A tak nebude od věci udělat si takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže. Náš oddíl staví do ročníku 2020/21 celkem 3 týmy (což je nejméně za mnoho posledních let):

1. liga – Vlašim“A“

Naše elitní družstvo obsadilo jako nováček 1. ligy loni senzační 6. místo a je skvělé, že si naši druhou nejvyšší soutěž může zahrát i letos. Nemá cenu se rozepisovat, jak kvalitní soupeři nás čekají, stačí se podívat na seznam 40 nejlepších hráčů, které najdeme v sestavách:

 

Náš mladý tým patří k aspirantům na sestup, ale to neznamená, že nebudeme bojovat. Cílem je si tuto skvělou soutěž užít a trápit silné týmy. A kdyby se dařilo, tak se pokusit o záchranu (což vůbec nebude lehké, protože sestupují hned 4 týmy). Oproti minulé sezoně na pozici hosta vystřídal Rudu Juna Jarda Voříšek. Posilou pak je anglický navrátilec Ríša Mládek a příležitost určitě dostane i David Zvolenský. O našich možnostech hodně napoví úvodní duel, ve kterém se již tuto neděli představíme na půdě Říčan.

Stránky věnované 1. lize

2. liga – Vlašim“B“

Béčko loni díky 7. místu zaznamenalo nejlepší výsledek ve své historii. Trošku ale varuje, že se o něj postarali především volní hráči sepsaní z A týmů, u ostatních výsledky příliš dobré nebyly. Tak snad to letos bude lepší, ale samozřejmě se náš rezervní tým bude opět především spoléhat na hráče áčka. Těch najdeme na soupisce hned 5, nastoupit mohou ale vždy jen 3, tedy naše základní sestava je až do desáté šachovnice (z obrázku níže to není zřejmé). Cíl je jasný – pohybovat se někde uprostřed tabulky a vyhnout se záchranářským pracím. Začít by se mělo, a doufejme, že i začne, v neděli 18. 10. na půdě Pankráce“B“.

Stránky věnované 2. lize

Regionální přebor – Pravonín

V úvodním odstavci jsem si povzdechl, že stavíme jen 3 týmy. Na druhou stranu ale po letech zase stavíme 3 osmičlenná družstva. Pravonín si po loňském vítězství v RS zahraje Regionální přebor. Tým je doplněný hráči zrušeného céčka a příležitost budou určitě dostávat i děti. Fanoušci jsou určitě zvědaví i na návrat Tomáše Haška do kolotoče soutěží družstev. :-)    Startuje se příští neděli (11. 10.), kdy se Pravonín podívá na horkou půdu sedlčanského béčka. Dobré je asi i zmínit, že do RP se přihlásilo pouhých 9 družstev.

Stránky věnované Regionálnímu přeboru

Držte palce, aby se všem našim družstvům v nové sezoně 2020/2021 dařilo!!!

(autor článku: Tomáš Vojta)

39 reakcí na “Rozjíždí se soutěže družstev dospělých”

1 2
 1. 31
  Robin píše:

  :-D :-D

 2. 32
  bohouš z buše píše:

  další pěkná navarovina (ze mlejna) :-)
  jinak GRATULECE!

 3. 33
  Maťa píše:

  David Navara: To by byl pikantní souboj :-) . Jednou Ríšu na bleskovce Postupicích zapomněli napsat do tabulky a své místo mu pak přenechal rozhodčí turnaje Oldřich Sládek, kterému se stejně moc nechtělo hrát. V tabulce tak jen přepsali „S“ na „M“ a vyměnili jednu profesi za druhou :-) . Z dávných dob svého dětství si také vybavuju prestižní souboj dvou favoritů okresního přeboru žáků Kočí-Hřebec.

 4. 34
  Anonym píše:

  Na Nové Porgu se hrála před pár lety partie Zajíc – Hase

 5. 35
  Anonym píše:

  Anonym je Bolek

 6. 36
  Maťa píše:

  Ještě si vzpomínám, jak v minulém roce VLKová porazila Barana: http://www.sachyvlasim.cz/?p=45483.

 7. 37
  Maťa píše:

  A Robin mi teď připomněl více než 10 let starý souboj alkoholických nápojů na Mistrovství Čech mládeže Jelínek (Lukáš) – Žitná (Aneta) :-) .

 8. 38
  Bartosjan píše:

  Nedávno došlo na turnaji k legendárnímu duelu Babička – Dědek…

 9. 39
  Tom píše:

  Tak je tu co se dalo čekat …

  Sportovní soutěže nechává Ministerstvo zdravotnictví do pondělí doběhnout, od pondělí ruší všechny profesionální i amatérské sportovní aktivity odehrávající se uvnitř.

  Asi ani největší optimisté neočekávají, že to bude trvat jen avizovaných 14 dnů (osobně to vidím do Vánoc) … :_(

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist