TJ Spartak Vlasim
21
Úno

Rozhořely se boje v play off

Atraktivní nadstavbou pokračoval v neděli Regionální přebor. V semifinále play off, hraném na 2 zápasy, vyzval čtvrtý tým základní části prvního a druhý třetího. A že to bude zajímavá podívaná, dokazují výsledky, oba semifinálové zápasy skončily 4:4.

Náš tým zajížděl na půdu vítěze základní části a dokázal zde uhrát cennou remízu. Na první desce se výhrou blýskl František Innemann, ke kterému se přidal Ondra Matějovský. Naopak prohru se silným soupeřem zaznamenal Miroslav Horálek a pro mě trochu překvapivě i Míša Stein.  Ostatní partie skončily dělbou bodu.


V souboji veteránů byl úspěšnější ten mladší (76letý F. Innemann).


Karel Jukl sleduje, co na něj Dan Houdek vymyslí.


Lukáš Filip bojoval ze všech nejdéle.

Odveta je na programu 3. března, a jestli bude chtít Pravonín postoupit, bude muset na domácí půdě zvítězit (při skóre 8:8 by postupovaly Brodce).

Výsledky nadstavby RP

31 reakcí na “Rozhořely se boje v play off”

1 2
 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  ad) začátek poslední věty článku:

  Prosím o upřesnění datumu odvety; nevím o tom, že by se druhé utkání přeložilo na sobotu.

 2. 2
  Vlada píše:

  Tomáši, nějak se ti zpozduje kalendář. Můj říká, že 3. 3. 2024 je neděle. :bye:

 3. 3
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 2,1):
  Nevím, kdo je Vlada, autor komentáře č.2. Ale ať je to kdo je to, chtěl bych se vůči němu ohradit:
  Opravit datum v poslední větě textu článku (původní byl evidentně 2. března) a zároveň ponechat u článku můj komentář č. 1, to by se dalo nazvat podrazem, nebo alespoň „děláním z někoho blbce“.
  A vždyť by stačilo tak málo: zároveň s opravou datumu v článku buď vymazat můj komentář č. 1, a nebo komentář ponechat a místo komentáře č. 2 poděkovat za upozornění.
  :bye:

 4. 4
  Vlada píše:

  Ahoj Tomáši, máš pravdu, pokud tam původně bylo 2. 3. mohl to korektor v diskuzi zmínit. Takhle pomylil i mě. Vlada Horák :negative:

 5. 5
  Tom píše:

  Datum jsem opravil já, chybky jsem si všiml sám někdy kolem 11h. V tu dobu pod článkem žádný komentář nebyl /nebo jsem si ho nevšiml/. Vláďa tedy za nic nemůže. A já se omlouvám za zmatky, které tím vznikly.

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  Zdravím Vláďu a Toma, vše se vysvětlilo, vše se v dobré obrátilo.
  :bye:

 7. 7
  Tom píše:

  Schválně jsem se podíval do historie, kdy jsem datum v článku změnil a bylo to přesně v 10:59 (tedy 5 minut před prvním komentářem). Tedy z toho, „že bych chtěl z někoho dělat blbce“ , budu snad osvobozen. :-) Prostě Tomáš psal komentář, zrovna když jsem to měnil (kdybych si ho pak všiml, tak bych to samozřejmě uvedl na pravou míru hned, ale nekoukám na web pořád). Ale snad se nic tak hrozného nestalo. :-)

 8. 8
  Maťa píše:

  Nic se nestalo, jen nedorozumění. Hlavně že se nehraje toho 2. 3., to dělá Stamat RŽL v Choceradech. :)

 9. 9
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 7):
  Tome, díky za doplňující informace. Jak se znám, tak od mého přečtení článku po odeslání mého komentáře č. 1 (11:04) uteklo určitě více času, než pět minut, navíc před odesláním komentáře se k článku většinou nevracím. Takže vše do sebe pěkně zapadá :-).
  Po přečtení komentáře č. 2 jsem pojal podezření, že blbce se snaží ze mě dělat nějaký Vlada, nikoli ty, Tome. To jsem ovšem netušil, že se jedná o Vláďu Horáka, to bych rovnou takové myšlenky zavrhl:-). A Vláďa je v tom samozřejmě taky nevinně :-).

  To jsme se k prostředku týdne hezky pobavili.
  Oba vás zdravím. :bye:

 10. 10
  Maťa píše:

  Já bych ještě upřesnil titulek k poslední fotce. Lukáš nedohrával jako poslední, nejdéle trvala má partie s panem Procházkou. Vím to jistě, otáčel jsem se na počítadlo, které Brodcům stejně jako nám vyrobil dědeček Kuby Voříška, a na něm bylo skóre 4:3. :) Zápas to byl docela rychlý, končili jsme lehce po 13. hodině a nad 40 tahů jsme se možná dostali jen na mé šachovnici.

 11. 11
  Anonym píše:

  a na mojí

 12. 12
  Maťa píše:

  Předpokládám, že předcházející příspěvek psal pan Innemann. Tam jsem měl podezření, že těch tahů taky mohlo být víc (dohrávalo se ve věžovce), ale zase to skončilo dost brzy. Holt asi pánové hráli rychle. :)

 13. 13
  innemann píše:

  c rychlé to nebylo,ale po výměně všech figur se do koncovky šlo již technickou záležitost.

 14. 14
  Maťa píše:

  Ještě napíšu pár vět o tom, jak jsem zápas viděl já (vše bez záruky, partie z této soutěže se nepořizují a po zápase jsem viděl jen tu svou + ukázky ze souboje Jukl-Houdek):

  1)Výhra pana Innemanna byla zasloužená. Ze zahájení vyšel černými v pohodě s klidnou vyrovnanou pozicí, která se postupně dostala až do věžovky, kde hráče Brodců přehrál. Pro mě milé překvapení – panu Innemannovi to v probíhající sezoně moc nešlo, ale tentokrát výborný výkon. Formu našel v pravý čas! :)

  2)Míra se dlouho držel, ale asi stál celou dobu hůř a soupeř ho udolal. Pan Fialka je podle mě nejsilnějším hráčem Brodců, takže to Míra trochu „odnesl“.

  3)Na třetí desce se mi zdálo, že Standa tahá za kratší konec a stojí hůř. Ale nepočítal jsem pěšce, měl prý jednoho navíc a možná mohl na výhru pomýšlet víc než soupeř. Ale nevím, to jsem jenom zaslechl. :)

  4)Má výhra nebyla tak jednoznačná jako u pana Innemanna. Ve snaze získat výhodu jsem obětoval pěšce, ale zapomněl jsem na soupeřův mezišach, po kterém bych měl prostě pika míň. Naštěstí do toho pan Procházka nešel a přešel do koncovky, která byla pro mě příjemnější a nakonec i vítězná.

  5)Korektní remíza, alespoň mi to tak připadalo.

  6)Této šachovnice je (pro nás) velká škoda. Míša pana Sládka přehrál a vypadalo to na rychlou výhru. Pak to ale uchopil za špatný konec a partie se postupem času zcela otočila. Ve druhé polovině byl soupeř lepší, ale nevím, co přesně se stalo, v tu chvíli jsem měl dost svých starostí.

  7)Tady jsme měli pro změnu štěstí my. Dan v jednu chvíli ve snaze bojovat o výhodu nabídl soupeři možnost celkem jednoduše získat figuru, ale Karel Jukl toho ke své škodě nevyužil. Vím to od Karla, bavili jsme se o zápase a zjistil to až doma při počítačové analýze.

  8)Korektní remíza. Alespoň pohledem zdálky – na sedmičce mi to taky přišlo jako korektní remíza, než jsem viděl klíčový diagram. :)

  4:4 je asi spravedlivý výsledek a o trošku větší výhodu mají nadále Brodce, protože jim stačí v odvetě celkovou remízu zopakovat. Ale věřím, že těch 4,5 bodu doma vydřeme. :)

 15. 15
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 14):
  Ondro, smekám klobouk před tvým komentářem. Ač sám jsi hrál svou partii, stručně, a celkem přesně, jsi vystihl nejen průběh utkání, ale i situace na jednotlivých šachovnicích. To já bych nedal ani náhodou, ačkoli jsem měl možnost partie sledovat bez jakékoli jiné účasti na zápase. Jen v jednom pohledu se možná trochu lišíme, a to ve vnímání partie na šesté šachovnici.
  Je pravda, že při jejím průběhu jsem měl z Míšova tlaku a eventuálního dalšího průběhu partie obavy, ale z mého pohledu se nejednalo o přehrání černého bílým a blížící se rychlou výhru, ale spíše o odražení útoku bílého na královském křídle za současných příprav možností černého zaútočit na křídle dámském (při rošádách na opačnou stranu), což nakonec partii rozhodlo.
  Pro mě osobně je průběh této partie (sledované laickým okem) velkým poučením, které bych měl mít více na paměti i ve svých partiích: šachová partie neprobíhá pouze tam, kde člověk útočí, ale vždy po celé šachovnici :-).
  :bye:

 16. 16
  Maťa píše:

  Nevím, jak moc jsme, Tomáši, v rozporu. Tu část, kde se karta otočila, jsem neviděl, ale jsem přesvědčen, že někdy po zahájení stál Míša na výhru. Nevím, jestli už jsi tam v tu dobu byl, jak byla černá dáma uvězněna v malé rošádě na h7? Ta dáma, co se v závěru na dámském křídle zapojila do rozhodujícího útoku na krále. :)

 17. 17
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 16):
  Postavení, kdy byla černá dáma uvězněná na h7 nastala zřejmě ještě před mým příchodem. Tímto přiznávám, že nemohu objektivně posoudit průběh celé partie na šesté šachovnici. V mém komentáři č. 15 jsem pouze popsal své subjektivní a laické pocity z okamžiků, kdy jsem byl u partie přítomen a které v komentáři směřují k mému osobnímu poučení se z právě proběhlé partie.

  Takže v rozporu, doufám, nejsme vůbec :-).
  :bye:

 18. 18
  Maťa píše:

  Nechal jsem si od Míši poslat partii a máme pravdu oba. :) Bílý stál po zahájení na výhru (v jeden moment podle motoru cca +4), ale nebylo to tak snadné, jak mi to připadalo naživo – Míša by musel zvolit správný plán. To se nestalo a šance se postupně vyrovnaly. Od té chvíle hrál pan Sládek výborně, rozehrál zatoulanou dámu a pak rozhodujícím způsobem zaútočil. Až na to zahájení hodně dobrá partie z jeho strany.

 19. 19
  Tom píše:

  Dnes se hraje i odveta play off s Brodcemi. Jestli se něco nezměnilo, sestava Pravonína by měla být takováto:

  Horák Vladimír
  Innemann František
  Horálek Miroslav
  Vávra Stanislav
  Matějovský Ondřej
  Staněk Ondřej
  Stein Michael
  Vonderka Lukáš
  Náhradníci:

 20. 20
  Vlada píše:

  Pravonin-Brodce Horak vs Fialka remis

 21. 21
  Maťa píše:

  Vedeme 2:1. Vyhrál jsem já, remizoval Mr. Innemann.

 22. 22
  Maťa píše:

  Vyhrál Standa a vypadá to hodně dobře.

 23. 23
  Maťa píše:

  Lukáš Vonderka zvyšuje na 4:1.

 24. 24
  Maťa píše:

  Stanice vrátil Jirkovi Petráškovi prohru ze základní části a poslal Pravonín do finále.

 25. 25
  Maťa píše:

  Vzápětí zvýšil Míra Horálek výhrou nad panem Holubem na 6:1.

 26. 26
  Dan píše:

  ho, hoo, bomba, gratuluji :-)

 27. 27
  Maťa píše:

  Míša nezvládl nástrahy Portugalského gambitu a Karlu Juklovi i přes dlouhý odpor podlehl. Vítězíme 6:2.

 28. 28
  Tomáš Hašek píše:

  Paráda! Gratuluji!

 29. 29
  Vlada píše:

  Že by pomohly nové hodiny? Spíš to bude Lukášova zasluha, který i přes obrovský handicap (manželka si zlomila ruku, musí se starat o celou rodinu sám, mýt nádobí, prát, uklizet, vařit atd.) namíchal vítěznou sestavu a poslal nás do finále! :bye:

 30. 30
  Maťa píše:

  Při srazu fanoušků před pochodem na Letnou jsem na Staroměstském náměstí potkal hráče Struhařova Míšu Strnada a prý budou naším finálovým soupeřem oni.

1 2

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist