TJ Spartak Vlasim
03
Bře

Rodinné dvojice vyhráli Vojtovi

Zasněžený Pravonín přivítal 29. 2. 2020 110 účastníků (55 rodinných dvojic, z toho z našich kroužků či nejbližšího okolí 15) na 12. ročníku Rodinných dvojic. Domácí šachisté připravují tento prestižní šachový turnaj, na který se k nám sjíždějí šachisté ze širokého okolí, s velkou pečlivostí a za pomoci celé plejády štědrých sponzorů, kteří touto cestou, vždy jedenkrát za rok, poděkují  rodičům a prarodičům za to, že dětem věnují svůj volný čas a vozí je po šachových turnajích.

Je velice zajímavé sledovat, jak zasedají za stejný stůl otec a syn, matka s dcerkou nebo babičky a dědečkové se svými vnoučaty, sourozenci, bratranci, strýcové se svými neteřemi či synovci a jinak spřízněné rodinné dvojice. Napětí, jak sleduje vnouček tahy svého dědečka a mhouří přitom oči, či jak se radují členové rodinné dvojice z uhraných bodů a netrpělivě čekají na rozlosování  dalšího kola a touží po dalších bodech, by se dalo krájet! Atmosféra při tomto turnaji je vždy neopakovatelná, srdečná, příjemné prostředí a nekonečné besedy mezi rodiči a prarodiči, kteří si sdělují své pocity.

       Turnaj zahájila starostka Obce Pravonín Mgr. Jana Lapáčková, losoval Petr Havelka, funkci rozhodčích plnili Vladimír Horák, Peter Janda a Lukáš Filip. Turnaje se se svým synem zúčastnil i nově zvolený „středočeský“ předseda KM Adam Mrázek, který byl  přítomným představen a popřáli jsme mu hodně elánu a úspěchů k tak zodpovědné práci. O jazýčky všech přítomných se starala děvčata v kiosku, která nabízela opravdu široký sortiment jídel, pamlsků i nápojů a velice jim záleželo na tom, aby nikomu nic nechybělo.

Hrálo se 7 kol, tempem 2 x 20 minut, podle pravidel pro rapid šach. Turnaj byl hrán ve Spolkovém domě v Pravoníně ve velkém sále a v šachové klubovně. Časový harmonogram byl plněn, nic nás nezdržovalo, a tak jsme kolem 15.00 hodiny mohli začít vyhodnocovat nejúspěšnější účastníky. Zahájili jsme vyhodnocením nejlepší rodinné dvojice, kterou se po roční odmlce stali opět otec a syn Tomáš a Jakub Vojtovi, kteří zvítězili s náskokem 1,5 bodu (12 bodů). Odvezli si putovní pohár, poháry a medaile za vítězství a věcné ceny. Druhou příčku obsadili otec a syn Milan a Filip Dolenští (10,5 bodu) a 3. místo družstvo FreTky (otec a syn Tomáš Kučera a Filip Růžička – 10 bodů). Poté byla vyhlašována družstva podle kategorií. „20“ 1. místo Hynek a Vít Bludští z Plzně, 2. místo domácí Daniel a Tomáš Zemanovi a 3. místo Vít a Vojtěch Čandovi z Čelákovic, kteří byli i nejmladší rodinnou dvojicí turnaje. „40“ 1. místo Tomáš a Martin Bláhovi z Brodců, 2. Václav a Hana Bartošovi z Říčan a 3. místo Michael a Monika Strnadovi také z Říčan. „60“ 1. místo Tomáš a Jakub Vojtovi z Vlašimi, 2. místo Robert a Daniel Kubíčkovi z Čelákovic a 3. místo Danka a Josefína Dudkovy z Brodců. „61+“ 1. místo Milan a Filip Dolenských z Prahy, 2. místo Tomáš Kučera a Filip Růžička z  Prahy a 3. místo Matouš a Jan Hlavinovi z Nebušic. Vyhodnocen a oceněn byl i nejstarší účastník turnaje, kterým byl František Musil z Jeníkova, jehož vnuk navštěvuje naše šachové kroužky, a nejmladším účastníkem turnaje byl domácí Matěj Žížala.

Za své výkony si všichni odvezli pěkné ceny z různých oblastí zájmů, které využijí ke zpestření svých volnočasových aktivit.  Atmosféru přiblíží nejlépe fotografie.

 Děkuji touto cestou všem sponzorům, děkuji za nezastupitelnou podporu Městskému domu dětí a mládeže ve Vlašimi, bez jehož pomoci by nemohly pracovat naše šachové kroužky, kroužky a kluby logických a deskových her. Nemohli bychom organizovat letní šachová soustředění a tak hojně navštěvovat různé šachové turnaje během roku. Děkuji trenérům, dětem z kroužků pokročilých šachistů, za významnou pomoc při provozu zájmových kroužků a za přípravné a úklidové práce před a po turnajích,  v neposlední řadě děkuji za nezištnou pomoc maminkám „šachových dětí“, které ochotně přiloží ruku k dílu při organizování šachových turnajů, bez jejichž pomoci by to opravdu nešlo! Děkuji i představitelům Obce Pravonín, kteří nám umožňují pořádat naše turnaje ve Spolkovém domě zdarma. Zásadní poděkování náleží vám všem rodičům a prarodičům, kteří přispíváte k podpoře šachu u svých dětí a vnoučat!

Výsledky

Fotky

(Zaznamenala: Marie Filipová)

5 reakcí na “Rodinné dvojice vyhráli Vojtovi”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Moc hezký článek!
  Třeba k vám někdy dorazíme.

 2. 2
  Vlada píše:

  Nejlepší projev měl Petr Havelka, když přivítal nového předsedu KM Adama Mrázka a dodal: Prosím holcicku, která v tomto kole hraje s panem předsedou, aby se nad ním slitovala a prohrála, protože to v teto funkci bude mít hodně těžké, tak aby měl aspoň nějaké to potěšení. :-D

 3. 3
  Petr H. píše:

  Mám malou připomínku – Adam Mrázek ve svém věku ještě nemůže být předsedou KM, je to jeho tatínek Tomáš :-)

 4. 4
  Tom píše:

  Mám taky malou připomínku nebo spíše omluvu. Putovní pohár jsme omylem (v Pravoníně jsme ho chtěli nechat, ale chtěl jsem ho vrátit přímo paní Filipové) nechali v rohu horní hrací místnosti, tak doufám, že tam zůstal a domácí ho tam našli. :-) Jinak díky za hezkou akci.

 5. 5
  Marie F. píše:

  Ano, pohár je už na významném místě v klubovně :-D , napadlo mě,že jste to mysleli tak, aby zůstal čekat na další vítěze u nás :-D .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist