TJ Spartak Vlasim
28
Kvě

Reportáž z tréninkového centra Na Kopečku

Tomáš Vojta

Za 9 měsíců fungování našeho webu bylo uveřejněno již 156 článků, a ani jeden se netýkal toho, kde a jak  probíhají tréninky našeho oddílu. Leckdo by odpověděl, že přeci žádné tréninky nemáme  a že vlastně není o čem psát, ale není tomu úplně tak …

Je pravda, že když nepočítám tréninky mládeže pod vedením Ondry Matějovského a Martiny Krejčiříkové, tak vlašimští dospělí se k nějakému ucelenému tréninku neschází již několik let.  Ani nevím, proč tomu tak je, a určitě by s tím chtělo něco dělat. Klubovna ve Sporthotelu je nám k dispozici a alespoň jednou týdně by to chtělo se sejít a třeba rozebrat partie z nedělních zápasů. 

To jsem ale trochu odbočil. Tento článek neměl být o tom, že si bude stěžovat na to, že se nescházíme ve Vlašimi, ale o tom, jak se scházíme v Chotýšanech.  Do útulného hostince Na Kopečku v Chotýšanech /vesnička na půli cesty mezi Vlašimí a Benešovem/ jezdíme již řadu let a do jisté míry nám nahrazuje tréninky.  Scházíme se zde 2x, někdy 3x do měsíce vždy v pátek v podvečer.  Většinou nás bývá 5 až 6  a na pořadu bývá bleskový turnaj, holanďany, rozbor partií /to ale většinou dlouho nevydrží :-) / atd.  A samozřejmě také nějaké to pivečko a dobrý smažák.  Některé jednotlivce podezřívám, že tam jezdí právě jen kvůli tomu. :-)

Kdybyste se chtěl někdo přidat ke stálým štamgastům chotýšanské hospůdky a jet si s námi v pátek zahrát, tak stačí napsat do komentáře pod článkem. Přidávám pár fotografií z tohoto pátku:

Hladovy Dan

Normální stav: věčně hladový Dan Houdek a Pavel Vojta s věčně prázdným půllitrem :-)

Emil

Souboj s benešovským Emilem Macků brali všichni prestižně a chudák Emil dostával tlučku za tlučkou. :-)   

Tabulka

Tabulka 2kolového blicáku. Pomocné hodnocení počítal Pavel, a tak to nemohlo dopadnout jinak, než že zvítězí. :-)

Chotýšanské zátiší

Chotýšanské zátiší …  

240 reakcí na “Reportáž z tréninkového centra Na Kopečku”

1 6 7 8
 1. 211
  Ivo píše:

  Myslím, že výsledky zamlčet šly :D

 2. 212
  Maťa píše:

  Dnes se hraje od 18 hodin derby našich dvou nejlepších pražských klubů. Právě jsme se s velkým fanouškem Bohemky Karlem Juklem dohodli, že zápas budeme sledovat společně, a to v pivní aréně U Houdy (v Ďolíčku je vyprodáno)! Kdyby se chtěl někdo přidat, tak sraz s první minutou zápasu (hospoda má v sobotu otevřeno od 18 hodin). Možná by to mohl stihnout i Ivo? :-)

 3. 213
  Jarda P. píše:

  :-) :-) :-)

 4. 214
  Maťa píše:

  Vidím, že Jarda nevěří, že to Ivo stihne :-) .

 5. 215
  Blanka píše:

  A není Jarda Sparťan? Spíš bych to viděla, že nevěří poznámce derby dvou „nejlepších“ pražských klubů :-).
  A Ivo vyhraje a stihne to.

 6. 216
  Maťa píše:

  Jarda býval sparťanem, ale počítám, že teď už bude slávistou. Minimálně moravským slávistou :-) .

 7. 217
  Jarda P. píše:

  Maťo, ty jsi samá legrace :-) .

 8. 218
  Blanka píše:

  Včera v derby nejlepších pražských klubů (jak psal Maťa) gol nepadl ani jeden.

 9. 219
  Maťa píše:

  Nepadl, což u Houdy nakonec sledovala početná společnost, přičemž největším překvapením byl určitě příjezd Blanky :-) . A i ten Ivo se nakonec navzdory svému prohlášení pod jiným článkem objevil :-) .

  Další „fotbalová akce“ je naplánována na dnešek, kdy se s Tomášem (a snad i s Ivem) jdeme podívat na druholigový zápas Vlašim-Varnsdorf. Hraje se od 17 hodin, my ale máme sraz už v 16.00 na Mlíkárně (předzápasové pivo). Přidá se někdo?

 10. 220
  Blanka píše:

  Maťo, pro mě byl včera největším překvapením Karel ve vlašimském tričku :-). Doteď nevím, jestli to byl pokus splynout s davem nebo recese :-).

 11. 221
  Maťa píše:

  To bylo vidět, že tě to překvapilo :-) . Mě pak zaujal váš úvodní dialog: „Máš hezký tričko, Karle!“ „Snad jsme se jasně dohodli, že během fotbalu budeš ticho!“ :-)

 12. 222
  Blanka píše:

  Karlovu poznámku chápu. Spíše než obrazovku totiž sledoval svůj mobil a zároveň i tablet, takže bylo potřeba, aby fotbalový zápas aspoň slyšel :-).

 13. 223
  Maťa píše:

  Někdo dneska k Houdovi na derby pražských S? Hraje se od 18 hodin, já tam budu těsně před výkopem.

 14. 224
  Blanka píše:

  Maťo, doufám, že jsi měl s kým to vítězství oslavit :-).

 15. 225
  Maťa píše:

  Tak přišli dva neutrální (Tomáš Vojta a Dan Houdek) a jeden sparťan (Tomáš Hašek), takže vyloženě s kým slavit nebylo, nicméně panáčka ode mě po zápase neodmítli. S tím, že ho Tomáš H. odmítl vypít na vítězství Slavie, tak jsme připili na Open Tatry, kam všichni tři jedou :-) .

 16. 226
  Blanka píše:

  Tomáš Hašek jede také do Tater? To jsem nevěděla. To ja prima, že nás tam tak bude víc. :-)

 17. 227
  Tom píše:

  Účast Tomáše na Openu Tatry překvapila (mile) všechny. :-)

 18. 228
  Maťa píše:

  To jo, ještě to řekl jen tak mezi řečí, že se přihlásil :-) . Ve startovní listině už je: http://www.chess-results.com/tnr265010.aspx?lan=5.

 19. 229
  Tom píše:

  Kdyby měl dnes někdo chuť na smažák a pár blicek, tak sraz ve 20h. Na Kopečku v Chotýšanech. Zatím je nás 5, tak sudého uvítáme. :-)

 20. 230
  Maťa píše:

  Nakonec 7 lidí, to bylo jak za starých časů :-) .

 21. 231
  Maťa píše:

  Někdo dneska ve Vlašimi na fotbal? Od 17 hodin Vlašim – Ústí nad Labem…

 22. 232
  Maťa píše:

  Pro ty, co nejsou v Pardubicích, nabízím na zítra alternativní šachový program: po delší době vyrazíme na pár volných partií do hostince Na Kopečku v Chotýšanech. Sraz na místě kolem 19.45, auto z Vlašimi vezme Dan – případní zájemci o místo ať se ozvou třeba tady.

 23. 233
  Maťa píše:

  Připomínám dnešní Kopeček. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak odjezd v 19.30 od trafiky.

 24. 234
  Maťa píše:

  Kopeček se svým úžasným smažákem asi lidem chyběl, protože se nás včera navzdory probíhajícímu Czech Openu sešlo v Chotýšanech šest. I přes Danovy protesty jsme sehráli dvojkolový blicák:

  1. David Zvára 7/10
  2. Vláďa Pěnkava 6,5
  3. Maťa 5,5
  4. Dan Houdek 4,5 (lepší SB)
  5. František Innemann 4,5
  6. Tomáš Hašek 2

  Turnaj jsem vyhlásil na počest Davidovy nedávné svatby, tak jsme ho to nakonec nechali vyhrát :-) .

 25. 235
  Maťa píše:

  Včera jsme po delší době v počtu 6 lidí navštívili naše tréninkové centrum Na Kopečku, kde jsme (ne)vyřešili pár studií, dali několik blicek a také sledovali v televizi koncert Slavie s Jabloncem. Oblíbená hospoda tedy po zavedení EET přežila i koronavirus – až pojedete někdy přes Chotýšany, tak se tam třeba zastavte, ať něco utrží a doženou ztráty z minulých měsíců :-) .

 26. 236
  Maťa píše:

  Kopeček přežil i druhou (a téměř jistě ne poslední) covidovou pauzu, tak jsme ho včera zase po čase navštívili, a to v početné a kvalitní sestavě – 7 lidí včetně Brambora :-) . Snědli jsme 7 smažáků, sehráli spoustu volných blicek a také zapili mé a Danovy narozeniny … a pak ještě Ivovu nedávnou svatbu! Ano, Ivo nás překvapil před vstupem do hospody jen tak mimochodem zmíněnou informací, že se před týdnem oženil. Dalším překvapením pak bylo, že k tomu došlo v šachové obci – Dolních Kralovicích :-) .

 27. 237
  Jarda P. píše:

  To je teda tajnůstkář ten Ivo :-) . Tak ať jim to klape.

 28. 238
  Ivo píše:

  jj, je to tak… Prozrazeno v pravou chvíli ;-)

 29. 239
  AdolfR píše:

  dobre von, ten Ivo. Blahoprani. A sachy budou?

 30. 240
  Maťa píše:

  Včera jsme v Chotýšanech otestovali hrací prostory, výčep a kuchyni před nedělním blicákem. Vše je v naprostém pořádku, tak neváhejte přijet (jak píšu pod jiným článkem, prodloužil jsem termín pro přihlášky až do naplnění kapacity). Plánovaný trénink na neděli ale včera neproběhl, protože Dan prosadil své oblíbené holanďany. Po dlouhých letech jsme si zahráli trojičky a po skvělých taktických výkonech jsme s Danem Houdkem a Kubou Vojtou porazili papírově silnější bratry Vojtovy s Tomášem Haškem 7:6. :-)

1 6 7 8

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist