TJ Spartak Vlasim
07
Led

Rekordní počet účastníků RŽL opět přepsán!

Na další, již 6. kolo Regionální žákovské ligy 2017/2018, se do Říčan dostavilo 134 šachistů, čímž byla pokořena účast z Čerčan. Hráno bylo tradičně v Kulturním domě Labuť ve velkém sále (béčko a céčko) a „A“ turnaj se odehrával v přísálí. Tentokrát v béčku hráli i 4 šachisté z družebního šachového klubu z Německa. Musím předeslat, že v Říčanech nápor šachistů zvládli s grácií a předvedli výbornou organizaci. Po celou dobu soutěže fungoval kiosek a před polednem i restaurace v přilehlých prostorách.

Výsledky:

TURNAJ „A“:

1. místo Jáchym Němec Říčany 12 bodů, 2. místo Kryštof Křížek Vlašim 12 bodů (o půl bodu horší pomocné hodnocení), 3. místo Vojtěch Štěpán z Brodců 11 bodů. Dívka hrála jen jedna, Monika Strnadová z Říčan, celkově 8. místo (z dívek 1.), 9 bodů.


Ten nejmenší nejlepší! Jáchym Němec poprvé (a určitě ne naposled) vyhrál turnaj RŽL.

Z našich zde hrál jen František Jelínek (1425), startoval jako 15., uhrál 10 bodů a ve výsledkové listině byl na 5. příčce, hrál výkonem 1617. Fanda prohrál jen s Monikou v prvním kole, pak se mu podařilo přehrát Dana Vasileva (1509), remizoval s Václavem Bartošem (1617) a v posledním kole porazil Tobiase Presslera. Pro Fandu pochvala, odehrál poměrně úspěšný turnaj.

TURNAJ „B“:

1. místo Lukáš Vitvar z Říčan 8 bodů, 2. místo Adam Feix z Říčan 8 bodů (jen o půl bodu horší druhé pomocné hodnocení), 3. místo Štěpán Filip – Pravonín 7,5 bodu. Dívky: 1. místo Glasbergerová Lucie z Říčan (celkově 17., 6 bodů), 2. místo Josefína Dudková z Brodců (celkově 24., 6 bodů) a 3. místo Ivana Čiháková ze Stamatu (celkově 29., 6 bodů).


Štěpán Filip skončil třetí v turnaji B.

Z našich tedy nejlepší Štěpán Filip (1396), uhrál 7,5 bodu, hrál výkonem 1525. Prohrál jen jednu (poslední) partii s Lukášem Vitvarem a v pátém kole remizoval s Adamem Feixem – oba z Říčan. Štěpán odehrál zdařilý turnaj, stále hrál na předních deskách a většinou končil mezi posledními, hrál zodpovědně. Mile překvapil i 12. nasazený Filip Kůra (1303), který skončil na 7. místě se 7 body, hrál výkonem 1321. Prohrál jen první partii s Jonasem Schenkem z Německa. I Filipovi se turnaj povedl a zaslouží si pochvalu. Na 13. místě (startoval jako 7.) skončil Filip Vopálka (1356), uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1287. Filip rozjel turnaj třemi výhrami, pak hrál se Štěpánem Filipem, který ho přehrál, následně jednou remizoval a v posledním kole potkal stejného soupeře z Německa jako Filip Kůra a také s ním, stejně jako Filip, prohrál. Filip umí zahrát lépe, ale nezdálo se mi, že by dělal nějaké mimořádné chyby. V béčku byla první třetina startovního pole (20 šachistů) velice vyrovnaná, na předních příčkách mohl skončit kdokoliv z těchto dvaceti hráčů. Následoval až 30. Jan Veselý (1223), uhrál 6 bodů, hrál výkonem 1198, 33. Vojtěch Vopálka (1373) 5 bodů, výkon 1128. Myslím, že ani jeden (Honza ani Vojta) nebyli se svými výkony příliš spokojení. Honza nedokázal porazit „hratelné“ hráče v prvním a třetím kole a do posledního kola měl smůlu na los, kdy hrál s Tomášem Nykodemem z Říčan, ten je přece jen zdatnější než on. Vojta začal také velice pěkně, po třetím kole to vypadalo na úspěšný turnaj (měl 3/3), ale pak už nepřidal ani bodík. Příště to bude určitě lepší, že? Karel Vávra a Natálka Štanderová byli nešťastní, že se dostali do béčka! Kája uhrál 5 bodů, hrál výkonem 1136, a Natálka 4 body, výkon 952. Vím, že oba umí zahrát lépe, ale někteří jejich soupeři byli o třídu lepší. Oba bojovali statečně.

TURNAJ „C“:

V tomto turnaji to děvčata chlapcům pěkně „natřela“! První 4 místa obsadily právě dívky. 1. místo Eva Panušková 6,5 bodu, 2. místo Veronika Žoudlíková 6 bodů – obě ze Sázavy, a 3. místo Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice. Z chlapců zlatá pro nás, a to díky Zdeňku Šťastnému, který uhrál 5 bodů, 2. místo Lukáš Zelenka z Říčan 5 bodů a i 3. Matěj Zeman ze Sedlčan 5 bodů. Zdeněk měl z prvního místa neuvěřitelnou radost, hrál výkonem 1165, a kdyby si ještě trošku více věřil a nebrebentil u partie, tak by bylo bodíků určitě více. Ovšem za dnešní výkon si zaslouží pochvalu. Lenka Šťastná uhrála 3 body, hrála „na své“ a dnešní její výkon byl lepší než minule.


Kluci, styďte se! První 4 místa v turnaji C obsadily dívky.  :-)

Pořadatelé měli pro první tři vítěze jednotlivých turnajů připraveny poháry, pro první tři chlapce a první tři dívky v každém turnaji diplomy a medaile. Každý ze 134 účastníků si odvezl nějakou věcnou cenu.

Blahopřejeme všem vítězům, dětem z našeho šachového klubu děkuji za vzornou reprezentaci a vzorné chování. Trenérům děkuji za doprovod a řidičům za odvoz.

Ještě jednou pochvala pořadatelům za bravurně zvládnutý turnaj.

Výsledky

Fotky

Průběžné pořadí RŽL po 6 odehraných turnajích (započítává se 5 nejlepších výsledků)

Průběžné pořadí RŽL po kategoriích

(autorka článku: Marie Filipová)

2 reakcí na “Rekordní počet účastníků RŽL opět přepsán!”

 1. 1
  Tom píše:

  Dnešní 7. kolo RŽL v Popovicích dopadlo pro Vlašim velmi úspěšně. Áčko vyhrál Kuba Vojta, béčko Kuba Moulík a v céčku byl druhý překvapivě Michal Kubec.

  Výsledky:
  http://www.chess-results.com/tnr330718.aspx?lan=5&art=4

 2. 2
  Tom píše:

  Koukám, že sobotní RŽL bude atakovat historický rekord v počtu účastníků:
  http://chess-results.com/tnr337508.aspx?lan=5

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist